Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

Gledam Dž. Olivera i nekog glumca koji se hvali kako je na snimanju filma u Dubrovniku jeo "blank ink" rižoto . I ovi kao našli restorana i kuvaricu jadranku i kažu mu nisi uopšte jeo rižoto nego kao gulaš sa pirinčem tj. pirinač spremaju kao običan pirinač i onda krknu sipu iseckanu sa svime... Croatian black rice

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

super je izgledalo to sve... volela bih da me dzejmi oliver jednom nahrani :)

 

i da ne ostane da ne znamo ko je bio glumac koji je jeo crni rizot (nisam gledala od pocetka, u kom restoranu u dubrovniku je jeo?): dejvid tenant.

tako, rasclanili smo celu epizodu. 

Edited by darling
Link to comment

super je izgledalo to sve... volela bih da me dzejmi oliver jednom nahrani :)

 

i da ne ostane da ne znamo ko je bio glumac koji je jeo crni rizot (nisam gledala od pocetka, u kom restoranu u dubrovniku je jeo?): dejvid tenant.

tako, rasclanili smo celu epizodu.

Nisu rekli koji, samo pokazali sliku, mislim da je na spoljnom zidu , kao vidi kolicni je jedva se vidi...

EDIT:

Inače kad smo kod palente, ja i dalje "zazirem" od te "žute".

Džaba ga, mene navikli na beli kačamak...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Sve razumem, samo kažem što je pakao navike...

Još ja kačamak "sirotinjski" jedem.

Tj samo njega.

Znači ono šerpa , rupica na sredini, klobuće, onda tučkom udri, onda deli na dva dela, jedan napraviš "brdašce" sa kajmakom unutra pa to lagano, a posle toga drugu polovinu u dubok tanjir na komadiće pa sa mlekom...

Eto...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

ja sam izvojevao nekoliko sitnih licnih pobeda tako sto sam uspeo da preusmerim nekoliko prijatelja britanaca s ovsene kashe (porrige) za dorucak preusmerim na kacamak. nije pocelo namerno nego me ljudi cudno gledali i trazili objasnjenje kad bih rekao da nema sanse da bih jeo poridz. pa posto mi je bilo bezveze da im kazem da je to nejestivo (a najiskrenije to mislim), objasnjavah da je nama kacamak ta kasha koja se jede za dorucak i da sam tako navikao pa nemam potrebe da usvajam poridz. ljudi se tome cudili i ja ih izazivao da probaju. vecina me ladno odjebala al oni koji su se usudili, nisu bili tako negativni. ukapirali su da ima smisla vuci paralelu. a nekima se cak toliko dopalo da su ubacili kacamak u regularnu jutarnju ishranu. cenim da su to oni sto su uvek mrzeli poridz ali su s vremenom navikli da ga gutaju nazor al nema veze. 

Link to comment

a kako oni prave taj poridz?

 

mislim, neinspirativno se zove, definitivno. rusi su pametniji, kod njih je herkules :lolol:

kuva se s mlekom pa se ubaci sveze voce, suseno voce, bademi, lesnici, orasi, pistaci, pa med, pa sta god ko smisli. ubacuju svasta da bi ga napravili na jestivo. probao sam i ja razne te varijante al ne ide. 

 

sad mi pade na pamet - mozda bi ako se doda belog luka, sira i neke mascobe zalicilo na poparu.... to jos nisam probao... 

Link to comment

kuva se s mlekom pa se ubaci sveze voce, suseno voce, bademi, lesnici, orasi, pistaci, pa med, pa sta god ko smisli. ubacuju svasta da bi ga napravili na jestivo. probao sam i ja razne te varijante al ne ide. 

 

sad mi pade na pamet - mozda bi ako se doda belog luka, sira i neke mascobe zalicilo na poparu.... to jos nisam probao... 

svashta. pa to je odlichno. ono shto je nemoguce je da ga potopish u jogurt pa chekash da se oslinavi pa da jedesh, kao shto ovde rade :isuse:

 

pa kad im neko kaze da (a) moze i da se skuva (b) smisleno je jedino ako se skuva, lakne ljudima prosto :lolol:

 

problem je onda meni samo u imenu, ali prodidz je ok :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...