Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

a krem corbuljaga od bundeve?

 

 

krem_supa_od_bundeve_n.jpg

 

 

 

isece se bundeva, ispasira se, rokne se u serpu sa vodom, solju i vec zacinima oi volji i skuva jedno 20 min.

naprave se kurtoni od starog leba - isecka se na kockice, proprze se iste na malo ulja i soli, kako bi bile krckave, jos bolje sa nekim zacinima tipa travki, ocede se na salveti od masti, pa se roknu u corbu.

 

Link to comment

 

 

 

neozbiljni ste..gomboce su gomboce i nema drugo a dal estel njih sme da jede?rekla bih da sme a dal zna da ih spremi,e to je već drugo pitanje...

 

 

KNöDEL!

Edited by assück
Link to comment

dakle, od ponedeljka jedem samo: kuvanu sargarepu/krompir/kumaru/parsnip, beli hleb, puter, dzem, kroasan (plain), poached egg, jabuke, dinju, kafu i mleko. bukvalno samo to vrtim vec treci dan. sad sam pojela nekoliko kestena. - 24h nakon prelaska na ovaj potpuno nenormalni rezim ishrane puno mi je bolje - manji umor, nema kasljanja, nema mucnina, nema konstantno stegnutog grla (samo malo, par sati nakon jela)... pitam se koliko dugo se moze hraniti ovako pre nego se javi neka deficijencija?  <_<

 

dobra vest je da jedan test koji je mogao da potvrdi onu systemic mastocytosis se vratio negativan. sutra kod hematologa da vidim sta dalje...

Link to comment

probaj špargle, lepo ti kaže aram :) i to bolje zelene

 

ja ih volem mnogo prosto ispečene, a koliko videh smeš i tikvice, i npr ispečeš njih i tikvice pa sa malo hleba i/ili krompira i eto

 

a rekla bih da smeš i pohovane tikvice (tikvice+jaja+brašno)

 

setiću se ja još ponečega od dozvoljenog

 

 

 

btw a možda ti je to samo neka privremena alergija, može li biti?

 

btw2 a smeš li da vežbaš?

 

 

btw3 šta su parsnip, kumara i poached egg? :)

Link to comment

probaj špargle, lepo ti kaže aram :) i to bolje zelene

 

ja ih volem mnogo prosto ispečene, a koliko videh smeš i tikvice, i npr ispečeš njih i tikvice pa sa malo hleba i/ili krompira i eto

 

a rekla bih da smeš i pohovane tikvice (tikvice+jaja+brašno)

 

setiću se ja još ponečega od dozvoljenog

 

 

 

btw a možda ti je to samo neka privremena alergija, može li biti?

 

btw2 a smeš li da vežbaš?

 

 

btw3 šta su parsnip, kumara i poached egg? :)

poached eggs su jaja kuvana bez ljuske, mislim, pogledaj internet kako se pravi. ono sto je zanimljivo je da ih u australiji iz nekog razloga ubedljivo najbolje prave od celog sveta. i serviraju sa sourdough bread, holandeze sosom i dimljeni lososom ili spanacem, njam.

Link to comment

poached eggs su jaja kuvana bez ljuske, mislim, pogledaj internet kako se pravi. ono sto je zanimljivo je da ih u australiji iz nekog razloga ubedljivo najbolje prave od celog sveta. i serviraju sa sourdough bread, holandeze sosom i dimljeni lososom ili spanacem, njam.

that's so cruel...  :cry:  (ja sam moja servirala sa belim hlebom i malo soli)

 

amelija, sta god da je, nadam se da je privremeno :D. ne znam, nije alergija, bas ima odlike te histaminske pseudoalergije (razlicite reakcije na iste kolicine iste hrane, u zavisnosti od opsteg stanja i izlozenosti drugim stvarima koje dizu histamin. ne reagujem samo na hranu, ali na nju najvise)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...