Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni je generalno spanac otkrovenje, otkad sam ga poceo jesti ono najbazicnije spremljenog, obarenog, bez ikakvih pavlaka, mleka i pizdarija.

zakljucio sam da jako volim ukus spanaca, i da nisam trut cesce bih ga pravio.

kopriva je takodje sjajna, samo i kod nas je frka naci neku koja je sigurno cista, posto seljaci stosta prodaju.

najbolje kad covek moze sam da nabere sa nekog mesta koje nije blizu puta. 

to sam i radio, buduci da u dvoriste pored mog dugo vremena ljudska noga nije krocila. 

 

skoro pa idealan obrok za mene - tako jednostavno spremljen spanac i bilo koja od te ribe, koje su dozvoljene.

Link to comment

uh ja baš sad ručala koprivu,nabrala juče na fruškoj na brzaka pre kiše..samo je prodinstala na bluku,so,biber i ništa drugo ..mnoogooo doobroo

Edited by ivy
Link to comment

ma da, ja ovo vise ko predlog toniju. mada bih ja zamenio spanac npr. krupno rendanim tikvicama, posoljenim pa dobro ocedjenim, turio malo vise zacina i tako...

Link to comment

pa ne sme da jede spanac, a u onoj tabeli koju je postavila nema nista slicnog tako da tek mora da proba sta sme od ostalog zelenisa  :fantom:

sori, bejah nejasan, nadovezao se na indija, mislio sam u slucaju da nadje koprivu kao zamenu, koja je, da ponovim, jos ukusnija od spanaca, a sve sto se odnosi na spremanje spanaca je potpuno identicno za spremanje koprive, al naprosto nisam imao toliko prilike da je isprobam. 

 

uh ja baš sad ručala koprivu,nabrala juče na fruškoj na brzaka pre kiše..samo je prodinstala na bluku,so,biber i ništa drugo ..mnoogooo doobroo

to, malo maslulja, soli, bibera, dinstati i to je to

 

edit: mada, pitanje je jel sme jesti koprivu

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma da, ja ovo vise ko predlog toniju. mada bih ja zamenio spanac npr. krupno rendanim tikvicama, posoljenim pa dobro ocedjenim, turio malo vise zacina i tako...

to, tikvice na grilu, moze i elektricnom. nista brze i jednostavnije, i nista ukusnije.

nazalost ne sme jesti patlidzan, koji je isto dojajan izgrilan.

Edited by ToniAdams
Link to comment

meni je generalno spanac otkrovenje, otkad sam ga poceo jesti ono najbazicnije spremljenog, obarenog,.

 

 

kako iscedis vodu iz spanaca? ja ga kuvam na pari i pun je vode. pritiskanje viljuskom na situ ne pomaze, moram sakom da ga gnjecim i cedim, sto me izuzetno nervira. volela bih da imam lisnat, rastresit, obaren spanac, suv, a ne grudvice zgnjecenog. 

Link to comment

ja spanac operem, provucem kroz onu sushilicu za salatu i ostavim desetak minuta da se bas osusi. uzmem serpu, u nju sunem malko mulja, kad se ugreje dodam bluk i cim zamirise ubacim spanac i mesam i gnjecam dok se ne spusti (dva tri minuta, ne treba vise), malo posolim i to je to. bude malko vode al ne smeta niti utice na ukus.

Link to comment

Blitva (Mangold) po ovoj listi kaze nije bas dozvoljena (bar ne za sada, vrednost joj je 1). a po toj istoj listi kopriva tek ne sme (2 H ?? Stinging nettle (Urtica dioica) ). drzacu se ja kupusa :( (a inace obozavam koprive. spremala mama kad sam bila mala)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...