Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

ja sam kao mali upao u koprive, ali to je vec druga prica.

 

mozes flekice sa kupusom, to mogu da jedem svaki dan, i ne goje uopste, sve ide direktno u misic.

Link to comment
  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

jao, ja tek sad skapirala da je aineko estel  :isuse:

@aineko, baš mi je žao što ti se sve to dešava, ne daj se

 

možeš da praviš neku varijantu vegetarijaskog đuveča sa dozvoljenim povrćem

 

izdinstaš na kockice iseckano povrće (luk, šargarepu, celer, asparagus, ma sve što smeš)

onda samo obariš pirinač pa sastaviš sa dinstanim povrćem pa u to dodaš sos paradajza po ukusu (može i iseckan pelat, to je još bolje), kao i ostalih začina po želji 

i gurneš u rernu da se lepo zapeče

naravno, bogato začiniš nekim kvalitetnim uljem koje smeš da konzumiraš

to je lepo i kada je ladno, a obzirom da se fino zapeče u rerni, nije ni lako kvarljivo, tj. možeš da spremaš danas za sutra 

 

ed.

uh, sori, tek sad videh da ne smeš paradajz

pa ništa, može i bez paradajza, šta fali

možeš umućeno jaje pre stavljanja u rernu da staviš, mislim da bi to bilo dobro

Edited by dùda
Link to comment

e - kupus... iseces na trakice od jedno dva, tri cm, bacis na vrelo ulje (susam je super a ako ne mozes onda sta mozes) proprzis (stir fry) brzo uz mesanje da ne izgori, dodas malo soja sosa (ako pravis sa susamovim uljem) ili soli (ako pravis s maslinovim), jos malo przucnes - sve zajedno do pet minuta i to je to. moze kao prilog, moze i na pirinac kao obrok, kako god...

Link to comment

e - kupus... iseces na trakice od jedno dva, tri cm, bacis na vrelo ulje (susam je super a ako ne mozes onda sta mozes) proprzis (stir fry) brzo uz mesanje da ne izgori, dodas malo soja sosa (ako pravis sa susamovim uljem) ili soli (ako pravis s maslinovim), jos malo przucnes - sve zajedno do pet minuta i to je to. moze kao prilog, moze i na pirinac kao obrok, kako god...

ili može redom da proprži razna povrća pa smeša, recimo uz taj kupus da doda i šargarepu i celer ... a sve na rezance sečeno

 to ima baš dobr ukus u kombinaciji sa soja sosom i pirinčem

 

ed.

+ luk isto daje sjajan ukus, onda vidim dozvoljeni su cukini, i oni mogu da se pržnu na taj način, samo da im se izvadi ona meka sredina

Edited by dùda
Link to comment

ma pita skupusom ako se doda dosta papra odvaljue

 

 

Kupus sitno iseci i staviti da se dinsta na ulju i dodati 300dl vode. Kada kupus bude mekan, skloniti sa sporeta i ostaviti da se ohladi.

Staviti dve kore a zatim red kupusa, zatim dve kore pa red kupusa i na kraju urolati. Postupak ponoviti i sa ostalim korama i kupusom.

Pitu staviti u podmazani pleh i peci u zagrejanoj rerni na 180 stepeni 45minuta.

 

Link to comment

ma pita skupusom ako se doda dosta papra odvaljue

 

 

Kupus sitno iseci i staviti da se dinsta na ulju i dodati 300dl vode. Kada kupus bude mekan, skloniti sa sporeta i ostaviti da se ohladi.

 

Staviti dve kore a zatim red kupusa, zatim dve kore pa red kupusa i na kraju urolati. Postupak ponoviti i sa ostalim korama i kupusom.

 

Pitu staviti u podmazani pleh i peci u zagrejanoj rerni na 180 stepeni 45minuta.

 

a što ne dodaš i luk (i jedan i drugi) u taj recept ? naravno, isto dinstan

jel' ne smeš luk ?

Link to comment

a što ne dodaš i luk (i jedan i drugi) u taj recept ? naravno, isto dinstan

jel' ne smeš luk ?

sto se mene tice, ja i staklo mogu da jedem.

kad sam bio bas mali, cak sam ugrizao psa. tuzna ali istinita prica :(

 

svakako bi dobro dosao i luk, ko sme, malo da se karamelizuje, pre kupusa.

Link to comment

aj' šta dramite tu

moj otac je namerno gazio kroz koprive visoke do bedara, a u kupaćim gaćama   :fantom:

 

a kad smo već kod kopirva

ja danas skuvala varivo od leblebija i kopriva

sa suvim rebarcima, doduše  :ss1:

Edited by dùda
Link to comment

ili može redom da proprži razna povrća pa smeša, recimo uz taj kupus da doda i šargarepu i celer ... a sve na rezance sečeno

 to ima baš dobr ukus u kombinaciji sa soja sosom i pirinčem

 

ed.

+ luk isto daje sjajan ukus, onda vidim dozvoljeni su cukini, i oni mogu da se pržnu na taj način, samo da im se izvadi ona meka sredina

 

 

moze naravno al onda je to veg stir fry, drugaciji ukus. volim i jedno i drugo al rekoh da bacim brz recept samo za kupus.

 

edip - nikako da naucim ovaj novi sistem...

Edited by adam
Link to comment

ja spanac operem, provucem kroz onu sushilicu za salatu i ostavim desetak minuta da se bas osusi. uzmem serpu, u nju sunem malko mulja, kad se ugreje dodam bluk i cim zamirise ubacim spanac i mesam i gnjecam dok se ne spusti (dva tri minuta, ne treba vise), malo posolim i to je to. bude malko vode al ne smeta niti utice na ukus.

 

fala, probacu sledeci put. 

Link to comment

aj' šta dramite tu

moj otac je namerno gazio kroz koprive visoke do bedara, a u kupaćim gaćama   :fantom:

 

a kad smo već kod kopirva

ja danas skuvala varivo od leblebija i kopriva

sa suvim rebarcima, doduše  :ss1:

pih. ja sam bio gologuz. otiso da piskim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...