Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

parsnip = pastrnak

kumara = slatki krompir

poached eggs = poširana jaja

hvala! :)

 

btw to i ja mnogo volim, pire od šargarepe, paštrnaka (ili korena peršuna, btw estel jel to smeš?) i krompira

pravim ga isto kao i pire krompir, sa puterom i malo mleka

 

 

 

amelija, sta god da je, nadam se da je privremeno :D.

držimo fige :)

 

btw poširana jaja volim sa kuvanim pirinčem (jel to smeš beše?)

Link to comment

pa u pravu si, ne mora. ja vishe volim sa pavlakom i bijelim lukom i pershunom i orasima. ruski stajl.

ja najviše volim samu samcijatu, čistu

 

a lepa jest i sa pavlakom, no mislim da estel ne sme pavlaku :(

Link to comment

najveći spektakl sa cveklom  je mlada cveklica sa lišćem, obavezno sa svim lišćem, onim koje se inače baca, pečena sa muljem i krompirom...jebotekurac koliko je to jebeno dobro

Link to comment

najveći spektakl sa cveklom  je mlada cveklica sa lišćem, obavezno sa svim lišćem, onim koje se inače baca, pečena sa muljem i krompirom...jebotekurac koliko je to jebeno dobro

+1

Link to comment

najveći spektakl sa cveklom  je mlada cveklica sa lišćem, obavezno sa svim lišćem, onim koje se inače baca, pečena sa muljem i krompirom...jebotekurac koliko je to jebeno dobro

da li ih upakujes u alu-foliju za vreme pecenja? i cemu sluzi lisce, da doda aromu za vreme pecenja ili ih jedes? guglala sam recepte, ali ni jedan ne koristi lisce.

Link to comment

Pecem u gvozdenoj serpi. Da pecem u necem drugom, poklopio bih i na kraju malo zapekao.

Lisce ima savrsen ukus kad se ispece.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

dakle, od ponedeljka jedem samo: kuvanu sargarepu/krompir/kumaru/parsnip, beli hleb, puter, dzem, kroasan (plain), poached egg, jabuke, dinju, kafu i mleko. bukvalno samo to vrtim vec treci dan. sad sam pojela nekoliko kestena. - 24h nakon prelaska na ovaj potpuno nenormalni rezim ishrane puno mi je bolje - manji umor, nema kasljanja, nema mucnina, nema konstantno stegnutog grla (samo malo, par sati nakon jela)... pitam se koliko dugo se moze hraniti ovako pre nego se javi neka deficijencija?  <_<

 

dobra vest je da jedan test koji je mogao da potvrdi onu systemic mastocytosis se vratio negativan. sutra kod hematologa da vidim sta dalje...

 

 

estel brate pravi kajgane/omlete sa povrcem koje smes..spargle,crni luk..

Link to comment

najveći spektakl sa cveklom  je mlada cveklica sa lišćem, obavezno sa svim lišćem, onim koje se inače baca, pečena sa muljem i krompirom...jebotekurac koliko je to jebeno dobro

Ajd ovo please malo preciznije - na koliko stepeni, koliko dugo? Onako kao aram :).

A I za tu cveklu samu po sebi, kako se to pece?

 

 

Pirinac sme, pavlaka stop. Sirce isto stop. Ne mogu da nadjem mladi asparagus, a dobra ideja za omlet (bez luka za sada, nisam sigurna da mi je Ok)

Link to comment

Uh još da ja kuvam na note :lol:

ovo pečem na bezbednoj temperaturi od 180 stepeni, a od kakvoće starosti i debljine krompira zavisi koliko dugo, u svakom slučaju ne ispod 1 sat. recimo da je 75 minuta neka mera.

Staru cveklu nisam pekao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...