Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jesam ja skupusom. Moze takoder sa krunpirom. Jedino je jebada praviti testo, pa moze mesto domaceg neko krupnije kupovno.

u kronpirske pak ide crna luka, sto bi mozda mogao biti problem.

Edited by ToniAdams
Link to comment

može praviti i proje razne,čini mi se da sme kukuruzno brašno..corn bread sa rendanim tikvicama,karamelizovanim crnim lukom,preliveno jajima i mlekom..ih bre..

 

 

a ja ću sutra proju sa koprivom i španatom i čorbu od koprive..baš sam sad još ubrala :P

Edited by ivy
Link to comment

kako iscedis vodu iz spanaca? ja ga kuvam na pari i pun je vode. pritiskanje viljuskom na situ ne pomaze, moram sakom da ga gnjecim i cedim, sto me izuzetno nervira. volela bih da imam lisnat, rastresit, obaren spanac, suv, a ne grudvice zgnjecenog. 

 

 

ja nekad odaspem,nagnem serpu/tiganj i pustim visak vode da iscuri..a i ako malo ostane ne smeta

Link to comment

Švrljala malo po netu i našla da se histaminska intolerancija može ublažiti redovnim unošenjem dobrog kolesterola (HDL)

A i da pomažu pripravci od koprive (stvarno)

I evo, ovo mi se čini donekle ozbiljna lista (ne)zabranjenih namirnica iako je problem što su informacije okolo po netu kontradiktorne, a to nikako nije dobro. 

http://www.vitamini.hr/5366.aspx

Link to comment

Bravo!

 

ma prc, kad mi se sad knedle jedu ceo dan :(

 

prezle me podsetile i na jedini oblik karfiola koji volim jesti, a sto isto mislim estel moze da si priusti.

 

razcerece se cvetovi karfiola, obare se u slanoj vodi, na malo maslulja se prezle proprze i sve se to posle pomesa.

jedino sto meni treba puno soli u prezle, posto sve jedem preslano. jos sam rokao i neku mesavinu bibera sto sam odnegde dobio, i bilo je bas dobro.

bude za 15tak min gotovo, a cak je prilicno zasitno.

Link to comment

 

KNEDLE SU ZA SUPU, GOMBOCE SU SLATKE!

 

mozda u tvom selu. moja baba je verovatno izmislila to jelo, i zove ga kako ga i ja zovem.

knedle

sa sljivama

knedle sa sljivama!

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...