Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

Пар година гугла:

 

i, sta kaze sarlota, zasto su ga kremirali? uz informisane predstavnike jugoslovenske vlade u izgnanstvu.

a dogovor je ocigledno bio i ostao za muzej ali ne i na koji nacin.

Link to comment
  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

]gde je postala epitet, leba ti? :lol:

 

 U Bosni npr. civut je skrtica/prevarant/varalica, covek kojeg se treba paziti. A rec je jeste izvorno nastala kao pogrdan naziv za Jevreje (turcizam)

 

hocemo jos o ovome ili...?

 

civut.JPG

Edited by CowBoy
Link to comment

U Bosni npr. civut je skrtica/prevarant/varalica, covek kojeg se treba paziti. A rec je jeste izvorno nastala kao pogrdan naziv za Jevreje (turcizam)

 

hocemo jos o ovome ili...?

 

Nećemo, ne boj se...

Link to comment

Веза која се прави са будизмом је последица Светске изложбе у Чикагу на којој се америчка јавност први пут упознала са будизмом а и са Теслом. Новинари су уприличили сусрет неког свамија (не кажем "неког" из непоштовања, већ тога што не знам како се зове) са Теслом и Тесла се врло похвално изразио о том систему веровања, што је потпуно нормално обзиром да је био православац. 

 

 

 

Ako odvojis malo vremena za citanje Teslinih clanaka i intervjua gde govori o svojim metafizickim verovanjima videces da su mu hriscanska kosmogonija, teologija i eshatologija sasvim strane, i da je, kao sto je ispravno primetio autor clanka sa Pescanika, po uverenjima bio najblizi New Age nebulozama. 

 

Takodje, ni u jednom od mnostva clanaka sa autobiografskim elementima Tesla  za sebe ne kaze da je pravoslavac ili hriscanin. Zato je veoma indikativno sto se u nedostatku najmanjeg pisanog dokaza  kao krunski argument da je Tesla u dubini duse bio pravoslavac poteze cinjenica da je cuvao uspomenu na oca, da je jednom prilikom iz ljubaznosti prijatelju cestitao nekog sveca i svedocenje jednog svestenika o tome sta mu je Tesla izjavio u cetiri oka.  

Link to comment

Не вади се више, молим те. Зајебао си се, свима нам се дешава, знамо сви да си ок тип и да ниси тако мислио али молим те вади се више. :)

Link to comment

... meni zvuci kao da se ti vadis.

 

Nego razumem, dosadno ti je a ovi tvoji sipaju koncepte  pa ajd da podrzis, no medr vat.

 

Celibat, jbt. Deset popova koji drze pomen. Sto hiljada policajaca. Sve same reference.

Edited by CowBoy
Link to comment

Ђорђе и Васо, написао сам неколико пута да је ружно што се ради баш сада, као и да је очигледно у питању стицање јефтиних дневнополитичких поена. Глупо ми је што то морам да понављам сваких пар страна, стичем утисак да већина учесника дискусије ни не чита шта се пише. 

 

Ђорђе, ево ти линк за текст из 2011. године у коме се говори о пет година старој иницијативи за сахрану земних остатака у порти Храма Св. Саве на Врачару: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:357381-Inicijativa-da-se-sahrani-Nikola-Tesla . То што су се напредњаци сада сетили да се окористе није ништа ново: Образ је у јануару 2013. покренуо иницаијтиву и сада ће да причају да је ово њихова заслуга. Разни се гребу о ову идеју већ дуго.

naravno da čitam. kad god je nešto što i mene zanima, prošitam tvoje.

e sad, jesi li zapazio ono moje da bi kao pravoslavac trebalo da osudiš (ne samo da konstatuješ kao vremenski nezgodnu) odluku tvoje crkve da se uključi u dnevno političko agitovanje. onaj tvoj predlog da se to uradi posle izbora smatrao sam zezanjem. upravo zato što je u pitanju višegodišnje grebanje treba crkva da odbaci tu ideju.

 

pročitao sam i vest sa linka. ko je za to? društvo "sveti sava". grupa građana koji bi da se tesla sahrani tamo gde oni delaju/ubijaju vreme. da društvo "savamala" zatraži da se sahrani na prostoru "beograda na savi"? traže i dva akademika, protivi se direktor muzeja i velika većina komentatora te vesti.

 

jedan od njih kaže da srbija ima pametnija posla.

Edited by djordje geprat
Link to comment

naravno da čitam. kad god je nešto što i mene zanima, prošitam tvoje.

e sad, jesi li zapazio ono moje da bi kao pravoslavac trebalo da osudiš (ne samo da konstatuješ kao vremenski nezgodnu) odluku tvoje crkve da se uključi u dnevno političko agitovanje. onaj tvoj predlog da se to uradi posle izbora smatrao sam zezanjem. upravo zato što je u pitanju višegodišnje grebanje treba crkva da odbaci tu ideju.

 

pročitao sam i vest sa linka. ko je za to? društvo "sveti sava". grupa građana koji bi da se tesla sahrani tamo gde oni delaju/ubijaju vreme. da društvo "savamala" zatraži da se sahrani na prostoru "beograda na savi"? traže i dva akademika, protivi se direktor muzeja i velika većina komentatora te vesti.

 

jedan od njih kaže da srbija ima pametnija posla.

 

crkva je bila iskljucena iz agitovanja odlukom kojom su i ostali bili iskljuceni ne nalazis li za cudnim sto se zalazes za isto? sekularnost drzave ne znaci da crkve nemaju i politicku ulogu.

Link to comment

naravno da čitam. kad god je nešto što i mene zanima, prošitam tvoje.

e sad, jesi li zapazio ono moje da bi kao pravoslavac trebalo da osudiš (ne samo da konstatuješ kao vremenski nezgodnu) odluku tvoje crkve da se uključi u dnevno političko agitovanje. onaj tvoj predlog da se to uradi posle izbora smatrao sam zezanjem. upravo zato što je u pitanju višegodišnje grebanje treba crkva da odbaci tu ideju.

 

pročitao sam i vest sa linka. ko je za to? društvo "sveti sava". grupa građana koji bi da se tesla sahrani tamo gde oni delaju/ubijaju vreme. da društvo "savamala" zatraži da se sahrani na prostoru "beograda na savi"? traže i dva akademika, protivi se direktor muzeja i velika većina komentatora te vesti.

 

jedan od njih kaže da srbija ima pametnija posla.

 

Прочитао си вест и видео си да није Друштво Св. Сава покренуло иницијативу већ неколико владика 2006. године. И сада да одбаце идеју  зато што је подржавају или нападају неки индијанци? Не видим зашто. То што ће сада да искоче вампирски зуби свима на помен владика, то је већ потпуно друга ствар.

 

 

Ako odvojis malo vremena za citanje Teslinih clanaka i intervjua gde govori o svojim metafizickim verovanjima videces da su mu hriscanska kosmogonija, teologija i eshatologija sasvim strane, i da je, kao sto je ispravno primetio autor clanka sa Pescanika, po uverenjima bio najblizi New Age nebulozama. 

 

Takodje, ni u jednom od mnostva clanaka sa autobiografskim elementima Tesla  za sebe ne kaze da je pravoslavac ili hriscanin. Zato je veoma indikativno sto se u nedostatku najmanjeg pisanog dokaza  kao krunski argument da je Tesla u dubini duse bio pravoslavac poteze cinjenica da je cuvao uspomenu na oca, da je jednom prilikom iz ljubaznosti prijatelju cestitao nekog sveca i svedocenje jednog svestenika o tome sta mu je Tesla izjavio u cetiri oka.  

 

 

Мислим да је добар део проблема у томе што сматрате је будизам или Њуејџ када Тесла каже да смо сви једно, да нема разлике између људи, да ће једнога дана нестати расе... Каубој онда каже изворно, право хришћанство, као да ортодоксија значи нешто друго од тога и буни се што се стално наводе исте референце за Теслино хришћанство. Па, наводиће се док их људи не запамте. На пример, никако да запамте детаљ из Мештровићеве биографије у коме он говори о разговору са Теслом. Није он најморалнији сведок, али ето црвен је био (бар део свог живота) па ћете ми ваљда веровати. Није ни то доказ? Претпостављам да је чињеница да је био кум Храма Св. Саве у Гарију (Индијана) није никакав доказ? Претпостављам да ни то што је као дете био чтец у олтару такође ништа не значи? Претпостављам да ни писмо Дучићу није доказ? Ни остале ствари које сам овде наводио? Па, добро. Ја рекох и душу своју спасих а сада одох мало да тихујем уз Саутемптон - Ливерпул.

Link to comment

uf, ovo je inicijativa malog i plavuše, izbačena u javnost u vreme predizborne kampanje s namerom da se na njihovu vodu slije više glasova. slažemo li se? toj kampanji podršku daje SPC i time se opredeljuje/šalje poruku u prilog jedne političke stranke. praslin kaže da je to dobra stvar ali da joj nije vreme, pretpostavljam jer nije glasač SNS.

 

ne bih da pričam o političkoj ulozi SPC i kakva je ona od kako ju je SPC ponovo dobila krajem osamdesetih pa do danas. ti i ja se tu sigurno ne bi složili.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...