Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

@syme

kako nemaš problem s tim da se sa urna premešta u zavisnosti da li je vernik ili nije? Valjda rodbina o tome odlučuje, inače bi crkva mogla da premešta tako kosti svakog verujućeg.

A i ne znam šta podrazumevaš pod pravoslavni vernik, ne znam kako se to određuje ko je vernik a ko nije.

Link to comment
  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

@syme

kako nemaš problem s tim da se sa urna premešta u zavisnosti da li je vernik ili nije? Valjda rodbina o tome odlučuje, inače bi crkva mogla da premešta tako kosti svakog verujućeg.

A i ne znam šta podrazumevaš pod pravoslavni vernik, ne znam kako se to određuje ko je vernik a ko nije.

 

 

Ma naravno da se i porodica pita, prosto se to podrazumeva pa nisam imao potrebe da naglašavam. Ali pretpostavljajući da porodica nema problema s premeštanjem, ali ni bilo kakav jasan zahtev za tako nečim, nemam problem da njegova religioznost  bude odlučujući razlog.

 

Mislim da to da li je neko bio vernik ili nije, nije baš tako teško utvrditi, ne mislim da treba ulaziti u um ili srce preminulog, nego prosto učiniti ovo što se i sada čini - proveriti da li je bio churchgoer i da li je ostavio jasnih pisanih tragova na tu temu ili nedvosmislenih izjava ljudi koji su mu bili bliski.

Link to comment

Volim kad tako ucen pocnes da prosipas mudrosti. Prva crkva na istocnoj obali na Menhetnu je kupljena 1942 godine neposredno pre njegove smrti. 

Link to comment

Nije rasprava o tome da li je teoretski moguće da li je Tesla bio pravoslavac. Moguće je. Kao što moguće i da je verovao u green spaghetti monster, 

 

 

Nesto razmisljam, on jeste umro kao ateista ali mozda je u medjuvremenu promenio misljenje. Sta onda?

 

Ok je da se o ovome diskutuje izmedju Kurira i B92, ali da je prenosenje urne na zahtev onih lesinara uopste predmet diskusije na PPP to mi je vec tesko da poverujem. 

Link to comment

Volim kad tako ucen pocnes da prosipas mudrosti. Prva crkva na istocnoj obali na Menhetnu je kupljena 1942 godine neposredno pre njegove smrti. 

 

To se sećaš kad si bi tamo 42. siguran sam.

Link to comment

U svakom slucaju ne moze ostati u muzeju radi se o posmrtnim ostacima koji zasluzuju sahranu. Celu pricu sad duvaju anti SNS i ljudi kojima je Tesla neki ideal koji je konstruisala komunisticka vlast. Tesla nije bio niti skroman covek niti ateista niti naucnik. Nonsens. 

 

To ti iputiras da je nebitan lik. On je ziveo punim plucima i potrosio je vise novca nego sto ce vecina vas videti a kamo li vrteti po svojim rukama. Covek je organizovao sjajne manifestacije prikazujuci svoje izume bio je mag PRa. Zenio se nije objasnio je sam svoj asketizam. Stvarao je do svoje sedamdesete druge godine. Nesto kasnije mu Time objavljuje sliku na naslovnici. Da dobro citas boldovano dobar deo javnosti o njemu ima sliku kao o skromnom coveku dok je on imao i drustveni zivot i bio potpuno posvecen svom radu. 

šta je bio tesla?

Link to comment

Nesto razmisljam, on jeste umro kao ateista ali mozda je u medjuvremenu promenio misljenje. Sta onda?

 

Ok je da se o ovome diskutuje izmedju Kurira i B92, ali da je prenosenje urne na zahtev onih lesinara uopste predmet diskusije na PPP to mi je vec tesko da poverujem. 

 

 

Seansa! Da se prenosi na RTSu, prvo da se svi srpski medijumi takmiče ko će da dobije dozvolu da ga zazove, u nekoj vrsti reality show-a, gde bi se takmičili u zazivanju drugih poznatih srpskih ličnosti. Pobednik na kraju dobija dozvolu da na glavnom prenosu koji će pratiti čitava zemlja zazove najvećeg Srbina, i prosto ga upita za Njegovo mišljenje!

Link to comment

Nikako ne kapiram tu sličicu, jel Prokica mršav ili u pantalonama?

On je antropomorfizirano pile, znaš. Mislim Gyro (zvani Proka), ne Tesla.

 

A palo mi je na pamet da se Nidža nije ženio verovatno da ne bi bilo ono "oops! honey I shrunk the children:("

Link to comment

Prva crkva na istocnoj obali na Menhetnu je kupljena 1942 godine neposredno pre njegove smrti.

 

Prva pravoslavna crkva u Nju Jorku kupljena je u novembru 1870. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...