Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Podeljena su debelo mišljenja. Sa jedne strane su oni koji su jako razočarani jer misle da su bili vučeni za nos silnom simbolikom koja nije dobila odgovore, a misle da je prosto mamila da se raspredaju teorije i duboko slojeviše™, preko onih koji su jako zadovoljni serijom a razočarani hepi endom, do manjine koja orgazmira po celoj seriji od početka do kraja.

 

Računam na to da ćemo u drugom serijalu dobiti neke odgovore. Ok, neće biti isti vodeći akteri, ali ne verujem da će potpuno novu priču da predstave. Verovatno će se nadovezati na ostatke prvog serijala. 

Link to comment

Nadam se da će Picolato maksimalno izbeći da se nadovezuje na bilo kakve likove iz prvog serijala. Problem je što je HBO-ova produkcija takva kakva je (jako skupa i vrlo slaba) i što je Bred Pit glavna uloga tako da će verovatno morati da napravi kompromis da razvija ono što više nije potrebno dalje razvijati...

Link to comment

Ako me secanje ne vara, negde sam nasao da se druga sezona odigrava u Kaliforniji. Reklo bi se da nema nadovezivanja na likove. Licno sam tipovao da ce nadovezivanje ici preko ona dva crna detektiva, ali slazem se sa Ajantom, bolje je da ga ne bude.

Link to comment

Odlična serija, odlična priča i odličan kraj, malo patetičan doduše!

 

Verovatno bi bila još bolja da nisam čitao ovaj topic. Iznenadio sam se koliko ljudi jednostavno ne ume da gleda seriju. Nema potrebe za usporenim snimcima, premotavanjem, zumiranjem i traženjem detalja. Samo ono što se vidi na prvo gledanje u tih sat vremena.

 

Najbolje su bile one teorije o Martijevim silovanim ćerkama, dedi silovatelju i ženi koja sigurno nešto zna ali ćuti.

 

A autori su samo hteli da prikažu Martijevu ličnost, njegov odnos prema ženama  i njegovo poimanje ženske seksualnosti koje je inače svojstveno većini muškaraca. Marti misli da je on alpha male, da on osvaja, da on jebe, da je on aktivan a žena pasivna u odnosu. Žena treba da bude domaćica, da podržava muža, da mu otvara piće i donosi hranu. Ljubavnica treba da bude samo njegova iako je on oženjen. Ćerke su fine devojčice koje češljaju kosu i peglaju barbikama odeću.

 

Ali tu je ugly truth. Žene su mnogo pametnije i sposobnije nego što muškarci to žele da sebi priznaju, obožavaju seks i znaju kako da ga dobiju, a one im to nikad neće staviti do znanja jer muškarac voli da misli da je sve po njegovom. Pa tako vidimo da  prva ljubavnica,preuzima inicijativu i vezuje njega iako mu nije baš pravo i ona, tako da kažem, njega jebe, tj. ona je aktivna odozgo a on pasivan. Ona je ta koja ide u lov na novog dečka a onda Marti poludi. Onda nije Marti taj koji prilazi drugoj ljubavnici, nego ona prilazi njemu, ona muva njega, smuva ga i na kraju je opet ona gore i ima aktivnu ulogu u seksu. Onaj ko misli da devojčice jednocifrenih godina nisu into sex pa čak i grupni sex kao ideju, je ustvari isti Marti. Mislim da je scenario silovanja kao jedna od češćih ženskih fantazija opšte poznata stvar. Ali bože sačuvaj ako je to tvoja ćerka jer je nisi tako vaspitao. I na kraju žena kojoj je sve dozlogrdilo, pa i ona preuzima inicijativu i koristi seks da bi dobila ono što želi. Marti naravno ništa od toga ne kapira i tripuje se da on kontroliše situacije u kojima se nalazi.

 

Eto, videli smo ono što su nam i prikazali, nema potrebe za izmišljanjem skrivenih znakova. Ja sam mislio da se to završilo sa Sopranovima i onim beskrajnim ''analiziranjem'' poslednje scene.

 

odgledao sam seriju, procitao temu i ovo je post sa kojim se 100% slazem.

Link to comment

Odgledao sam seriju, skroz je OK, naglo se popravlja posle 3-4 epizode. Glavni utisak mi je da je Martijeva žena ubedljivo najbolja riba u seriji, bolja od svih genetskih poremećaja sa kojima ju je varao, uopšte mi nije jasan taj potez.

 

Pouka: detektivi žive sa nekim svojim slučajevima ceo život. Ne znam šta ste filozofirali toliko na preko 100 strana, jebote.

 

Filipenko pobedio.

 

+1

Edited by crosman
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...