Jump to content
IGNORED

Australian Open 2014


renne

Recommended Posts

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    37

  • renne

    26

  • bergasa19

    21

  • freakns

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne možeš biti goat ako te glavni rival dere. Za mene je to jednostavno. Igraju jedan protiv drugog i vidimo ko je bolji.
Pa i nije baš tako jednostavno. Do prije nekih par godina i Federerovog pada on je bio mnogo bolji igrač na šljaci nego Nadal na hardu, tako da su mnogo veći broj međusobnih duela odigrali na šljaci, iz razloga što Nadal nije ni stizao do završnica turnira na hardu.
Link to comment
Nije baš da su besmislena, Federer ima preko 300 nedelja kao broj 1, Nadal jedva ima više od Noleta, ako se Nole iščupa iz blata u koje se zaglibio, može ladno završiti sa više nedelja na kraju. :) Takođe Nadal nikada nije osvojo WTF i slično, mada naravno ako dogura do 20 ili tako nešto, onda stvarno neće više biti važno :)
Nije baš da su besmislena, Federer ima preko 300 nedelja kao broj 1, Nadal jedva ima više od Noleta, ako se Nole iščupa iz blata u koje se zaglibio, može ladno završiti sa više nedelja na kraju. :) Takođe Nadal nikada nije osvojo WTF i slično, mada naravno ako dogura do 20 ili tako nešto, onda stvarno neće više biti važno :)
i Nadal ima olimpijsko zlato i vise Mastersa nego Federer... mislim, mozemo ovako do besvesti, GS su ono sto je svima najvaznije
Ne možeš biti goat ako te glavni rival dere. Za mene je to jednostavno. Igraju jedan protiv drugog i vidimo ko je bolji.
dere ga, istina. doduse na sljaci uglavnom posto Nadal do 2010 nije mogao da dodje do treceg kola na tvrdoj podlozi. to kao da su Real i Barca igrali sve vreme iskljucivo na Camp Nou, i onda tvrdis kako Barca siluje Real...
Link to comment

Federer je do prosle godine vodio 6-5 na tvrdoj podlozi. Federer je prosle godine napunio 32 godine. mislim da se mozemo sloziti da je covek daleko od svog primea. ne kazem ja da Nadal nije bolji u medjusobnim susretima, ali tesko da ga "dere". njihov h2h je cisti produkt igranja ~70% meceva na sljaci. koliko je sve to misleading, prvi mec koji su odigrali na RG? 2005. prvi mec koji su odigrali na AO? 2009. prvi mec koji su odigrali na US openu? nisu jos igrali. dok je Federer bio u svom primeu, 2004-2007, odigrali su 14 meceva, Nadal vodi 8-6. na sljaci 6-1 za Nadala, van sljake 5-2 za Federera. znaci itekako su misleading sve te brojke. recimo, prvi mec u dvorani su igrali tek 2011, Federer je pobedio 6-3, 6-0. znaci 30-godisnji Federer je odrzao javni cas 25-godisnjem Nadalu, u godini u kojoj je isti taj Nadal igrao tri finala GS, bio u stravicnoj formi i po svim indikatorima igrao skoro na svom vrhuncu dobio je javni cas od polupenzionisanog Federera jer su se prvi put sreli na podlozi na kojoj loptica ne odskace ko pomahnitala...

Link to comment
I na tvrdoj podlozi Nadal vodi.
Vodi sad kad je Federer napunio 32 godine, dok je bio mlađi, vodio je Federer svuda osim na šljaci :)
i Nadal ima olimpijsko zlato i vise Mastersa nego Federer... mislim, mozemo ovako do besvesti, GS su ono sto je svima najvaznije
Olimpijsko zlato je u tenisu postalo bitno tek u zadnjih nekoliko godina, u vreme kad je medalju osvajao Massu, nije ni blizu bilo bitno. Broj nedelja na broju 1 je rekao bih daleko važnije od mastersa, Marej je osvojio solidno mastersa, ali nikad nije bio broj 1 i neće u skorije vreme. Edited by Time Crisis
Link to comment

Vodio je Federer sve dok Nadal nije napunio 20 godina. Greška s moje strane. Ipak su brojke neumoljive.

Analiza mečeva Svi mečevi: Nadal vodi 22–10 Sva finala: Nadal vodi 14–6 Grend slem mečevi: Nadal vodi 8–2 Grend slem finala: Nadal vodi 6–2 ATP Masters finale/mečevi: Federer vodi 4–1 ATP Masters finale/finala: Federer vodi 1–0 ATP Masters 1000 mečevi: Nadal vodi 12–4 ATP Masters 1000 finala: Nadal vodi 7–3 Mečevi u 5 setova: Nadal vodi 3–2 Parovi: Nadal vodi 2–1Rezultati na podlogama Šljaka: Nadal vodi 13–2 Tvrda: Nadal vodi 8–6 Na otvorenom: Nadal vodi 7-2 U dvorani: Federer vodi 4-1 Trava: Federer vodi 2–1
Edited by bergasa19
Link to comment

Da, ali kad je Federer bio mladji, Nadal je bio klinac. :)Ako samo gledamo gs-ove a h2h je nebitan, kao i mastersi, onda bolje igrati samo slemove a ostalo bataliti.Uglavnom, Rafa ima mnoooogo bolji h2h, vise mastersa, olimpijske igre, dejvis kup i njemu je dovoljno da smanji zaostatak slemova na 1-2 i da bude goat. Jos bolje ako bi izjednacio broj slemova jer bi onda izbio i jedini argument u Fedovim rukama.Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

Link to comment
Vodio je Federer sve dok Nadal nije napunio 20 godina. Greška s moje strane. Ipak su brojke neumoljive.
Tek kad ih vidis shvatis kakva je dominacija u pitanju. Da su generacijski blizi, razlika bi bila jos drasticnija.
Link to comment

rafu ko da su pravili tako da bude teniser-noćna mora za federerahm, možda ga je baš ujka tako dizajnirao potpuno smišljeno ???meni smešno to da se meri ko je goat na osnovu h2hkako ono beše, h2h je ko statistika, tj. bikinievo recimo vavrinka. mnogo se muči novak sa njim, ne leži mu, pa ipak ne možemo suditi kakav je vavrinka teniser samo po tome to je ono što se u tenisu zove match-up i izrazito loš match-up za jednog tenisera ne mora da govori mnogo o njemu generalno

Link to comment

pa šta ?to što je baš taj direktni konkurent za federera match-up iz pakla, ne može da poništi njegove neverovatne rezultateneke rekorde rafa neće ni primirisati, ajmo o tome da pričamo i zašto je to takoi jebeš ti goata koji ne igra po pola sezone i vazda igra povređen™ i vazda se traže izgovori za eventualno rano ispadanje pa onda treba svi da sečemo veneod oduševljenja kad osvoji tako povređen™ i da mu se klanjamo jer mučenik ''enjoy suffering''ma idi bre, ja teniski teren ne želim da doživljavam kao bojno polje već kao igralište

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...