Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Po meni definitivno N1, Danas, pa i Euronews i Bloomberg. Mada ova zadnja dva niko i ne cita pa ne verujem da su toliko pod lupom cenzora. Direktno jeste za nijansu ozbiljniji od Nove, ali i jedno i drugo svrstavam u isti kos sa Alo, Kurirom, Objektivom, Novostima,... Cak su Blic, pa i 24Sedam iz cele te grupe tabloida najozbiljniji, pa cak i od Nove koja je iz dana u dan sve gora i gora. 

 

BTW i Joksara pokrenuo K1 Info portal, sa dosta entertainment vesti i sadrzaja poput Zezeljevog Monda.

Glodur je Sasa Ignjatovic

Edited by DrIlic
  • Haha 1
Link to comment

N1 pa par mesta prazno.

 

Mislim, ja lično imam i neke tabloide, iako ih ne koristim redovno i retko odem dalje od naslova. U ludoj zemlji kao što je ova, malo je šta indikativno kao njihove naslovne strane.

Nova nije loša kad malo probereš vesti. Jeste pravljena za široke nardone mase i puna je tih mamaca, znaju i da lešinare, ali nikako ih ne bih svrstao u rang Alo & Co.

Edited by mraki
Link to comment

Ja nemam nijednu aplikaciju za vesti. Samo u browseru imam bookmarkse i otvorim povremeno (N1, Danas, Mondo, u poslednje vreme i Bloomberg). I ponekad neke regionalne portale (Jutarnji, Nezavisne novine, Vijesti)

Nova.rs je samo opozicioni Kurir, bukvalno ono dno novinarstva. Pogotovo kada se dese neke tragedije poput prošlonedeljne pa danima razvlače nastradale po naslovima sa sve fotografijama i "zanimljivostima" iz njihovih života. Dno.


  • +1 3
Link to comment

Nije isto nikako jer ne izmišljaju i ne prave hajku na nepodobne.

Ima treš sadžaja, ali nekim važnim temama prilično ozbiljno pistupaju.

Mislim, ne moram sad valjda tražiti neke naslovnice Qrira kako bih pokazao da nikako nije isto.

  • +1 2
Link to comment
55 minutes ago, DrIlic said:

 Euronews 

Euronews(kanal, ne znam za portal) ima dosta zanimljivog sadrzaja ne direktno vezanog za politiku, cesto dokumentarnog.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Euronews(kanal, ne znam za portal) ima dosta zanimljivog sadrzaja ne direktno vezanog za politiku, cesto dokumentarnog.

Domaće produkcije? :unsure:

Link to comment
6 minutes ago, mraki said:

Domaće produkcije? :unsure:

Uglavnom je strana produkcija, ali ima i domaca.

 

Hahaha kako sam glup.

Edited by Milošica
Link to comment
11 minutes ago, mraki said:

Nije isto nikako jer ne izmišljaju i ne prave hajku na nepodobne.

Ima treš sadžaja, ali nekim važnim temama prilično ozbiljno pistupaju.

Mislim, ne moram sad valjda tražiti neke naslovnice Qrira kako bih pokazao da nikako nije isto.

 

Opasno se preteruje da je Nova portal dno ko i ostalo tabloidi. Ja naravno preskrolujem te sadrzaje vezane za domacu i stranu estradu i sl, ali i dalje svaki dan imam da procitam i neki zanimljiv tekst, osvrt ili kolumnu, plus redovne vesti..

  • +1 4
Link to comment

Nekad sam pratio Qrir kad je neki Karađorđe kikio pastorku, dok je supruga&mama bila u Farmi& Zadruzi ili gdje već.
Iduće sezone bolesni Mitrović ih je sve utrpao u rialiti uključujući i biološkog tatu. Čudi me da im nije dao neki bonus za neki live incest.
Nedugo potom ostavio sam duvan, posledično i gandžu i ovakvi uratci mi više nisu bili zanimljivi.
Mada, tada je pisao neki pismeni lik koji se umio zajebavat sa tim idiotima.
U to vrijeme za news je bio B92, medjutim…
Ima smisla, pogledam Danas i to je to.
U CG nekad bile Vijesti dobre, danas mogu kriminalci i vlasnici kladionica da poklanjaju gadžete premijerima i ministrima, sa sve dokazima za to, Vijesti se bave likom i djelim medija koji to objavljuju umjesto činjenicama i odakle je procurela info.
Jbg… URA i Dritan su politički proizvodi vlasnika Vijesti. Sad kad su uzjahali, žele da to traje. Zato se mora informativno dopunjavati jer kod njih druga strana nema prostora odavno, Izuzev kad ih treba razglaviti.
Otprilike Dritan dođe neki Vučić za sirotinju, a Vijesti dođu Qrir sa Alija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

 

Pa eto na primer. A citaju i nas forum sto je pohvalno, pa se desavalo da nakon sto se ovde okaci neki tekst ili zanimljivost sa tvitera, uzmu i naprave svoj clanak o tome. Pre godinu ili dve sam okacio sjajan intervju Vala Kilmera za jedan americki sajt, sutradan je neko sa Nove uzeo i preveo ceo tekst..

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Opasno se preteruje da je Nova portal dno ko i ostalo tabloidi. Ja naravno preskrolujem te sadrzaje vezane za domacu i stranu estradu i sl, ali i dalje svaki dan imam da procitam i neki zanimljiv tekst, osvrt ili kolumnu, plus redovne vesti..

 

Pa da, ali dok skrolujes svakakv skart prodje i ja se zgadim i prodje mi i volja d bilo sta tamo i procitam vise. Jedino kad su one "vremenske linije" su dobri, mada za to korstim N1.

 

Edit: neka modovi spoje prethodna dva posta.

Edited by DrIlic
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...