Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Ni za industriju neki kvalitetni inzenjeri i tehnicari, ni za zdravstvo neki kvalitetni lekari i ostalo osoblje, ni za skolstvo neki kvalitetni nastavnici i profesori....
To se barem postiglo, rezon ti je za cistu 5... fantom.gif
Glupa konstatacija. Nešto ne znam da u Informeru i Kuriru rade cenjena imena a ipak se najviše prodaju.
A Nova cilja na takvu publiku, samo s druge strane. Kvalitet je druga priča, to nisam ni komentarisao.
Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

 

Моје мишљење је да је то потпуна утопија у оваквом систему. То са едукацијом и тумачењем и дугорочном политичком платфомом може, ако се постави циљ да се све заврши за 30 так година.

 

Размак као између објављивања Бјесова (Злих духа) и Октобарске револуције. 

Vidi, ja sam u Srbiju tokom celih najmracnijih 90-ih dolazio s mene, pa na ustap, nezavistan u bilo kom pogledu, ali sam sebi mogao da dozvolim luksuztm da danima i danima skitam za svoju dusu uzduz i poreko, i da vidim sta vidim i znam sta znam: provincijske srednjoskolske profesore laktova na sakoima istanjenih do providnosti kako mracnim ulicama idu na sastanke nekih (demokratskih) stranaka, svim slobinim lokalnim kabadahijama uprkos, klince koji tacno znaju sta znaci politicki angazman i koji se - i usred Beograda - nisu libili da prelepljuju postere stranaka poput Arkanove, praceni mrkim pogledima likova cela visokog jedva santimetar, po nekad i biveni, izbegavanje mobilizacija, takozvano glasanje nogama da ne pominjem, bas kao i svu pratecu muku i bedu.

Sve to jeste imalo za cilj rusenje milosevica, ali samo rusenje ne bi imalo nikakvu svrhu da iza njega nije stajala skoro opipiljiva nada da ce - kada pobedimo - biti bolje, drugacije.

To nije isisano iz malog prsta: poznajem takozvane aktiviste, sada ljude u takozvanim srednjim godinama, koji su umeli, hteli i mogli da u jednom danu obidju i po nekoliko opstinskih odbora, konkretno DS, udaljenih i po 200 km...

To je bio duh vremena, ali i itekako proizvod svojevrsne edukacije i ocekivanja: necu da ulazim u to sta je bilo posle, nije ni bitno za ovu pricu.

Ali, to sto ti zastupas, a sto ja citam na cini mi se jedini moguci nacin je: daj samo da maknemo ovog, mislim na vucica, pa cemo onda mi (ponovo) da dodjemo na vlast.

Na stranu moj utisak, ali to jeste percepcija politike koju danas ima taj prezreni srpski glasac: ako se od njega ocekuje da pripomogne da zajasu isti, a pri tom mu se ne da ni naznaka programskog iole smislenog pristupa problemima koji muce i njega i drustvo onda dzabe sav trud.

Sto se iz danasnjih rezultata i polozaja takozvane opozicije i vidi.

Na sve to, cak i sa vucicem, Srbija jos uvek ima zasticene mehanizme mirne smene vlasti: izborne.

Uostalom, primer CG dokazuje da je tako nesto ipak moguce i to protiv rezima kudikamo sofisticiranijegtm nego vucicev.

Tako da:

28 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Да би се то постигло мора, између осталог, код просечног гласача да се створи слика (опет говори методолошки, не да ли је тачно или није), да је целокупно окружење циљаног потпуно неподношљиво и уништавајуће по друштво. што се преноси и на главни циљ. То се ради сензационализмом и разним  ПР смицалицама. Наравно паду доприноси и слабост и декаденција система, али он не пада сам од себе.

Sluzeci se ovim sto pominjes u navedenom podlezes opasnoj iluziji o korisnosti senzacionalizma i PR smicalica.

Jer, kakva je onda razlika izmedju tebe - nista licno naravno :) - i vucica?

I mislis li zaista da se na tome moze da gradi politika koja bi Srbiji pruzila barem neku nadu u istinske promene, motivisala ljude da - pristupe.

Ono, nije da nije: jeste udobno, internet, tastatura, tviter, taj rad...

Ali to nije politika: iza toga stoji jedno veliko nista oliceno u mamlazima obezbedjenim sa svih strana poput 1 Vuka Jeremica koji je prosecnom srpskom glasacu dalji nego Bajden. 

Ukratko, opoziciona politika u Srbiji pa i CG je stvorila toliko uzasnu prazninu u politickoj svesti gospodina Gradjanina i gospodje Gradjanke da je tu prazninu mogao da popuni cak (ili samo) 1 pop.

Pa i on tek posto mu je vlast dzarnula u dzep.

Ako taj apsurd nije dovoljan da skontas/skontamo dubinu ambisa pred kojim se Srbija nalazi onda - zlo i naopako.

Ako na sve to ne vidis potrebu edukacije, borbe za svakog pojedinca - sto je jedini pravi i najvazniji posao politickih partija - onda jos gore.

A najgore od svega je sto se stvari - ne samo u Srbiji - krecu u pravcu u kojem nas koliko sutra nece iznenaditi da - zazalimo cak i za jednim vucicem :isuse: 

 

 

BTW: samo koriscenje pojma rusenje kada se govori o milosevicu i Tadicu cini taj deo price potpuno bespredmetnim, da izvines suludim: milosevic je srusen prakticno silom, tadic ipak na nekim izborima.

Ako i oko toga moramo da se glozimo, onda jebiga....

  • +1 1
Link to comment

@Hamlet Strašni da pokusam da ti odgovorim i na onaj rok od 30 godina: 2000.-te nije trebalo ni 2 godine, ako i toliko: i drustvena klima i skoro pa opsti konzenzus da sada idemo dalje, u bolje, i medjunarodna podrska i jos svasta nesto...

Da bi se taj rok pomerio na najmanje deceniju.

Bice da je pitanje KO je, ZASTO i KAKO pojeo te godine, nabio ih sebi u kvadrate guzicu...

I ostavio mileta na cedilu, vetrometini, sve se nadajuci da ce demokratija da sama od sebe obavi posao.

Nece i nije: Mile se na tome sam edukovao, rezultate imamo priliku da gledamo.

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

@Hamlet Strašni da pokusam da ti odgovorim i na onaj rok od 30 godina: 2000.-te nije trebalo ni 2 godine, ako i toliko: i drustvena klima i skoro pa opsti konzenzus da sada idemo dalje, u bolje, i medjunarodna podrska i jos svasta nesto...

Da bi se taj rok pomerio na najmanje deceniju.

Bice da je pitanje KO je, ZASTO i KAKO pojeo te godine, nabio ih sebi u kvadrate guzicu...

I ostavio mileta na cedilu, vetrometini, sve se nadajuci da ce demokratija da sama od sebe obavi posao.

Nece i nije: Mile se na tome sam edukovao, rezultate imamo priliku da gledamo.

2000 nije posledica edukacije nego metodologije o kojoj sam govorio plus katastrofalna politika Milosevica. Samo da ode Sloba je bila prakticno jedina poruka. Zato je moglo tako

Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

2000 nije posledica edukacije nego metodologije o kojoj sam govorio plus katastrofalna politika Milosevica. Samo da ode Sloba je bila prakticno jedina poruka. Zato je moglo tako

Metodologije za sta?

Kako i sa kojim ciljem primenjivane, usmeravane?

 

E, Hamlete, Hamlete, prebrzo si ti zaboravio vece 5. oktobra, prebrzo kako su se svega 2-3 dana posle 5. oktobra, odmah po ustolicenju Miodraga B. Protica za gradonacelnika Beograda u zivi program javljali cak i obicni tramvajdzije predlazuci kako da se stvari konkretno poprave i kako je ovaj slusajuci ih i sve se spremajuci za visoku politiku, sazaljivo klimao glavom na Miletovu njihovu zelju da pomognu, budu prisutni, da menjaju zajedno sa onima koji su im deceniju trubili o demokratiji i o tome kako ce sve biti drugacije...

Samo da ode sloba...

Srbija tesko da je ikada u svojoj istoriji bila politizovanija, edukovanija, spremnija za promene, vise nabijena entuzijazmom...

 

Ne vredi... :cry:

 

A bojim se da ce biti do sledeceg, barem sto se tice danasnjice: svi znaju, mislim na takozvane politicke subjekte, partije i nazovi partije, ali se niko ne usudjuje da javno, jasno i glasno kaze - da svima odgovara Mile, koji je maksimalno zatucan, tabloidiziran, zablesavljen, koga cemo se setiti samo tu  negde oko izbora, a ostatak vremena kritikovati sto nije glasao za pravutm stranu...

 

Otuda, BTW, i relativna marginalizacija kakvih-takvih novih lica i postupaka poput Marinike Tepic: da je srece da je na svaki od njenih performansatm u nosiljci donose vodje takozvane opozicije...

Al' jebiga, ona nije dovoljno tabloidna, insistira na cinjenicama, sto danas ni na jednoj strani nije bas popularna disciplina - od vucica do poslednjeg opozicionog lidera...

Koji bi da ide da se - bije sa vucicem... :isuse: 

Link to comment

Drčelić kod Obućine rekao da će Nova biti takav list da se niko neće stideti da donese kući. Ista redakcija će da piše i za portal i za novine. Iako ne žele da budu strogo politički dnevnik kao Danas, neće se baviti Parovima i Zadrugom ili gnjaviti crnom hronikom.

  • Hvala 1
Link to comment

Yg2CveF.jpg

 

Mukice bi izgleda da ukinu deklinaciju naziva Nova po padežima, a uz to ni program za proveru pravopisa nemaju.

 

Quote

govori eksluzivno za „Novu“

 

Quote

u intervjuu za „Nova“


 

Quote

u poseti redakciji Nova

 

Edited by vememah
Link to comment

Na prvom lokalnom, beogradskom kiosku mi je trebalo nekoliko minuta da ih nađem. Potpuno sakrivene ispod "Danasa", koji je sam po sebi već skrajnut.

Link to comment

Jedna crtica od jutros:

Dok sam dolazio na posao, sreo sam jedno četvoro ljudi (i žena :D) koji su pitali za Novu i kupili je. Moram priznati da sam prijatno iznenađen.

  • +1 2
Link to comment

Ako moraju da štampaju novine u Osijeku jer nijedna štamparija u Srbiji nije htela da prihvati posao, kako kiosci ili lanci kioska hoće da prodaju ove novine? Kako tu važi tržišna utakmica?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...