Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

16 hours ago, Willow said:

Obradovala me ova vest, da se pojavio jedan kršteni anti-režimski tabloid koji ima potencijal da ostvari visok tiraž. Svaka čast Novoj/Novi. Kakav crni bljuc v 2 jebote, kad su oni uopšte objavili poslednji kritički tekst o AV?

 

Pre neki dan su imali skandalozni anti-lustracioni tekst sa Sundjer Bobom u ulozi negativca i na sve to pomirljivom porukom predsednika na kraju teksta. Stravicno na sta su spali, to vise nije ni neka propaganda iz zasede, pucaju na otvorenom.

Link to comment

Ja Blic sajt kada otvorim mene odmah spopadne muka od onih silnih rialiti i sličnih vesti.

Već godinama izbegavam Blic, otvorim samo kada neko negde linkuje vest sa sajta.
Ne znam kako ljudi mogu da čitaju išta tamo jer samo te spopadaju linkovi sa gomilom tabloidnog sranja sa svih strana.
btw: I imaju linkove ka nekim "naprednjačkim" sajtovima tipa Objektiv ili tako nešto. Da li je to njihovo ili blisko sarađuju sa Informerom i sličnim smećem?

Link to comment

Niko normalan ne čita blic godinama, bukvalno niko. Ako čita, onda nije normalan. :D

Inače, naravno da podržavam sve što će da sere po Vučiću (čitaj govori objektivno o tome šta se dešava u zemlji, to je isto) pa tako i ovu novinu. Možda i kupim koju da podržim, pa posle da imam za roštilj.

Link to comment
24 minutes ago, salerokada said:

Ja Blic sajt kada otvorim mene odmah spopadne muka od onih silnih rialiti i sličnih vesti.

Već godinama izbegavam Blic, otvorim samo kada neko negde linkuje vest sa sajta.
Ne znam kako ljudi mogu da čitaju išta tamo jer samo te spopadaju linkovi sa gomilom tabloidnog sranja sa svih strana.
btw: I imaju linkove ka nekim "naprednjačkim" sajtovima tipa Objektiv ili tako nešto. Da li je to njihovo ili blisko sarađuju sa Informerom i sličnim smećem?

 

dok je nas sto pamtimo neki drugi blic folirace, posle ce se ujediniti, kako im se vec bude isplatilo da se zovu jer je malo trziste

da sam na njihovom mestu jedno isto blato bih prodavao na vise standova al to ne ide jer korisnici uveliko koriste druge medije

pogotovo ako zazivi ovi nas tabloid

 

Edited by villiem
Link to comment

Ako se ove nove novine "Nova" štampaju u Hrvatskoj (jer nijedna štamparija u Sr nije htela da prihvati da ih radi), kako misle da će se carina ponašati išta bolje?

Zadrže šleper 2h i na kiosku su Alo i Informer već razgrabljeni...

Link to comment

Pa da, definitivno nije ista publika. 
Nova će (ako je plan da budu štampana verzija portala) najviše da cilja na razočarane konzumente Blica i njima slične - one koji su protiv vlasti, a vole poneku senzaciju i trač. Oni u svakom slučaju dugo nisu imali šta da čitaju od novina, Danas im je preozbiljno štivo bez ili sa jako malo lakog sadržaja, a Blic se "prilagodio okolnostima". 

  • +1 2
Link to comment

kao kpj onomad, da predju granicu po mrklom mraku

ne zna se ko radi za nemce

kad stigu u glavni grad pocinje igranka po dnevnoj svetlosti

mrak je nase vreme

paziti na beznin/naftu jer su vrucine i sve lako plane

nase trafike su plave boje, tacnije plava zvezda, na staklu sto gleda na sever

 

ovde se gadja ili treba da se gadja komplet citalacki nastrojena publika, sve sto treba

nema pardona, samo je sadrzaj obrnut

kakav bre danas i knjige, kasno je za to

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mi sad pričamo o "tehnikalijama".
A mene takođe interesuje ko će da "pravi" te novine?
Koja redakcija, koji novinari?
Ko će njih da plati?
Jel ideja da se sajt "prepakuje u .pdf i da se to štampa?
Mislim da će tu " finansijska konstrukcija" da opali o ledinu...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

pa šta je problem da pokupe ljude iz ostalih tablodia. ima i tamo sveta kojem se smučilo, a nije baš da su neka  peratm pa da mogu da biraju

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
6 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mi sad pričamo o "tehnikalijama".
A mene takođe interesuje ko će da "pravi" te novine?
Koja redakcija, koji novinari?
Ko će njih da plati?
Jel ideja da se sajt "prepakuje u .pdf i da se to štampa?
Mislim da će tu " finansijska konstrukcija" da opali o ledinu...

+1

Obaska sto su novinetm vec u neku ruku prevazidjen koncept i obaska sto se ne prave onako, po potrebi, naravno ako im je do toga da budu iole prave novine, a ne ortopedsko pomagalo za necije trenutne potrebe poput danasnjih nazovi novina.

I prave se oko jednog ili vise novinarskih imena od poverenja ali - a to se zaboravlja - od jasnog politickog usmerenja sa sve spremnoscu da se ono zastupa

Poslednji ovdasnji primer - vec po malo posustao, nazalost - je svojevremeni nastanak 'Vremena' i, eventualno, ali donekle problematicnih Curuvijinih pokusaja.

Novinara od kalibra danas u Srbiji nema ni na puskomet, jos manje ima prilike da se oni uzgajaju u novonastalim novinama kojima preostaje jedino borba naslovnim stranama sa sve gromoglasnijim, bezocnijim i vecim naslovima iza kojih nema nicega.

Ako imaju nameru da se u takvu borbu upuste - bolje i da ne pocinju: em gube, em nikada nece moci da dostignu nivotm prosecnog tabloida, osim ako i same ne postanu tabloid, sto ce reci da automatski odbacuju iole pozeljnu publiku....

Na stranu i to se ce raditi u novinama iole antirezimski nastrojenim zahtevati visok stepen spremnosti na maltretiranja svake vrste koji ce biti onoliko.

Link to comment

Шта значи иоле пожељна публика? Ако постану таблоид они ће гађати "просечног читаоца" који углавном чита таблоиде јер су му занимљиви и јефтини. А често их и не плати него их чита у кафићу, код фризера и слично. Ти се циљају новинама а не публика која не чита таблоиде. Ти или не читају ништа или им је већ све јасно.

 

А политичко опредељење је јасно. Уа вучић, он је најгори. Тиме се Вучић поткопава (тј. то је план) а са друге стране ће неко (Ђилас, Мариника...) да га гурају док се не преврне.

 

Те новине се не праве да их ми овде на форуму читамо и анализирамо текстове. За то постоје Време, Данас и сличне ствари.

  • +1 6
Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mi sad pričamo o "tehnikalijama".
A mene takođe interesuje ko će da "pravi" te novine?
Koja redakcija, koji novinari?
Ko će njih da plati?
Jel ideja da se sajt "prepakuje u .pdf i da se to štampa?
Mislim da će tu " finansijska konstrukcija" da opali o ledinu...







... Shiit has hit the fan
 

 

Ne razumem se u tehnikalije, svidja mi se ideja da se nacne ovo. Kada tako slozis vidim da ima i bice ozbiljnih problema. 

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Шта значи иоле пожељна публика? Ако постану таблоид они ће гађати "просечног читаоца" који углавном чита таблоиде јер су му занимљиви и јефтини. А често их и не плати него их чита у кафићу, код фризера и слично. Ти се циљају новинама а не публика која не чита таблоиде. Ти или не читају ништа или им је већ све јасно.

 

А политичко опредељење је јасно. Уа вучић, он је најгори. Тиме се Вучић поткопава (тј. то је план) а са друге стране ће неко (Ђилас, Мариника...) да га гурају док се не преврне.

 

Те новине се не праве да их ми овде на форуму читамо и анализирамо текстове. За то постоје Време, Данас и сличне ствари.

Iole pozeljna publika je ona koja bi da u novinama nesto - procita. Minimum nesto vise od boje naslova, Kaleusinih gatja ili najnovije bracne razmirice silikonke X i uspesnog biznismena Y...

Ako postanu tabloid - bice tabloid.

Ti sto ne citaju nista, jedan deo sigurno, bi mozda i nesto citali kada bi imalo sta da se procita: ovi sto im je sve jasno su beznadezan slucaj, njih nikakve novine ili drugi medij nece izvuci na ulicu: naime, jasnije im je mnogo toga vise i mimo vucica.

"Ua vucic' nije politicko opredeljenje: to je obicna parola iza koje moze da se sakrije/spakuje svako: od Dveri do koga 'oces.

Novinarskih piskarala koja su spremna i sposobna da pisu pod tom parolom, u ime svakoga kome je osnovna politicka :isuse: linija 'ua vucic' ima koliko 'oces: problem je samo sto se to zove 'dobro jutro carsijo na sve 4 strane' i u politici nikom dobra donelo nije.

I - u praksi se svodi na onu ubitacnu logiku :isuse:: samo da ne dodje toma ode vucic, a ta znamo kuda je odvela...

Onih koji bi zaista imali sta da pisu i napisu nema, a i da ima takvi nisu skloni goreopisanoj vrsti pisanja: podrazumeva se, naime, da novinar ima - stav.

Na stranu opasno potcenjivanje vucica na njegovom, seseljevskom terenu: u borbi tabloidima on i njegovi, sa sve suportom su majstori: pokusavati ih tuci njihovim oruzjem bice farsa slicna onoj onomad u Predsednistvu, uci, zagaziti u blato koje je njihov teren i buduci beskrupulozniji pobednik se zna unapred...

Quote

Те новине се не праве да их ми овде на форуму читамо и анализирамо текстове. За то постоје Време, Данас и сличне ствари.

Ako se i naprave - toliki ce, otprilike da im bude i domet.

A boldovano je posebno problematicno: ako vec postoje (i tavore) Vreme i Danas nove, jos jedne novine ce da podele i to malo citalaca pomenutih, smanjice im citanost...

Quote

 

Тиме се Вучић поткопава (тј. то је план) а са друге стране ће неко (Ђилас, Мариника...) да га гурају док се не преврне.

To je, ozbiljno pitam, stvarno, izistinski plan? :D 

Ono, baba za dedu, deda za repu...

I - vucic - tap?

I onda su oni dugo i srecno ziveli?

Daj bre covece... :) 

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...