Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

11 hours ago, stoka said:

sada im je ovaj zabranio da gostuju na N1

Bili su Lazanski i Drecun nedavno.

Edited by vememah
Link to comment
13 hours ago, stoka said:

Društvo se ozbiljno deli...

 

... sto je odlicno, jer ovako nepodeljeno kakvo je bilo do pocetka ovih protesta nije nista valjalo. Ovu televiziju u nekom opstem smislu treba posmatrati kao "Nasu Borbu", prvi pravi medij u koje ce ljudima nesto objasnjavati normalni ljudi a ne Vucicev polusvet i pseudointelektualni basibozuk. Kao informativna televizija N1 je bio ogranicen u tom smislu, sada ce postojati televizija s ozbiljnom prudukcijom koja ce moci da ide sire od uzeg shvatanja politike. Cekam da vidim, na primer, emisiju sa normalnim gostima (arhitektima, pravnicima, inzenjerima) koji nisu u Vucicevom dzepu o Beogradu na Vodi. Tako te stvari.

 

Gledace to ljudi po Srbiji i dobro je da vide da postoji i drugacije misljenje o nekim stvarima koje nisu direktno vezane za politiku. U tom smislu je osnivanje televizije koja nije pod sapom Vuciceve masinerije izvanredan potez. To da nece biti dovoljno gostiju i sto Ivanovic zove Beckovicku a ova njega i u krug je besmisleno tupljenje kurca. Naravno da ce biti dovoljno gostiju, samo smo mi zaboravilil da ima normalnih ljudi u Srbiji jer ih niko nije pozivao da gostuju upravo zato sto su normalni.

Link to comment

Sve to pod uslovom da ovaj ne napravi neki luping i ne pritisne United Mediju da rasproda kanale, da ih pritisne da razdvoje SBB i kanale/produkciju ili na neki drugi način kupi/zaplaši/istisne.

 

Kapiram da Ameri nisu kučkice ali opet, dovoljno smo prodaja i izdaja do sad vidjeli, tako da ne bih isključio ni tu opciju, iako ovo sa SBB-om, UM, N1, i ovim novim kanalom vidim kao kontrolni mehanizam Amera da ne ispuste ovaj prostor i da vriše pritisak zarad svojih interesa. Ali, sa druge strane je čovjek manijak opsjednut medijima i slikom o sebi, čovjek se time bavi 90% vremena kad je budan. 

Link to comment
16 hours ago, svashtabezneshto said:

a kad im startuju emisije?

 

 

utisak nedelje je 07.04., a veče sa ivanom ivanovićem je 05.04.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

... sto je odlicno, jer ovako nepodeljeno kakvo je bilo do pocetka ovih protesta nije nista valjalo. Ovu televiziju u nekom opstem smislu treba posmatrati kao "Nasu Borbu", prvi pravi medij u koje ce ljudima nesto objasnjavati normalni ljudi a ne Vucicev polusvet i pseudointelektualni basibozuk. Kao informativna televizija N1 je bio ogranicen u tom smislu, sada ce postojati televizija s ozbiljnom prudukcijom koja ce moci da ide sire od uzeg shvatanja politike. Cekam da vidim, na primer, emisiju sa normalnim gostima (arhitektima, pravnicima, inzenjerima) koji nisu u Vucicevom dzepu o Beogradu na Vodi. Tako te stvari.

 

Gledace to ljudi po Srbiji i dobro je da vide da postoji i drugacije misljenje o nekim stvarima koje nisu direktno vezane za politiku. U tom smislu je osnivanje televizije koja nije pod sapom Vuciceve masinerije izvanredan potez. To da nece biti dovoljno gostiju i sto Ivanovic zove Beckovicku a ova njega i u krug je besmisleno tupljenje kurca. Naravno da ce biti dovoljno gostiju, samo smo mi zaboravilil da ima normalnih ljudi u Srbiji jer ih niko nije pozivao da gostuju upravo zato sto su normalni.

+1. Iako mozda sama televizija ima ogranicenu pokrivenost, bice dosta anti-SNS sadrzaja izrecenog od ozbiljnih ljudi koji ce se siriti drustvenim mrezana

Link to comment

Zašto imate tolika očekivanja od nove Nove tv. U Hrvatskoj je ta televizija njihova verzija pinka, reality, sapunice, pevanje sa zvezdama, Severina... 

Link to comment
3 hours ago, James Marshall said:

Sve to pod uslovom da ovaj ne napravi neki luping i ne pritisne United Mediju da rasproda kanale, da ih pritisne da razdvoje SBB i kanale/produkciju ili na neki drugi način kupi/zaplaši/istisne.

 

Kapiram da Ameri nisu kučkice ali opet, dovoljno smo prodaja i izdaja do sad vidjeli, tako da ne bih isključio ni tu opciju, iako ovo sa SBB-om, UM, N1, i ovim novim kanalom vidim kao kontrolni mehanizam Amera da ne ispuste ovaj prostor i da vriše pritisak zarad svojih interesa. Ali, sa druge strane je čovjek manijak opsjednut medijima i slikom o sebi, čovjek se time bavi 90% vremena kad je budan. 

 

Amerikanci(KKR) se izvukao iz te price. Koliko znam neki fond iz britanije je kupio njih od KKR. A ko je stvarno iza je tesko reci bar meni.

 

Quote

Međunarodna investiciona kompanija BC Partners objavila je danas (4. marta 2019. godine) okončanje procesa kupovine većinskog udela United (Junajted) grupe od investicionog fonda KKR, nakon što je dobila sva potrebna regulatorna odobrenja.
Partner u BC Partners Nikos Statopulos je izjavio da atraktivan i integrisan poslovni model i regionalna liderska pozicija United grupe pružaju odličnu platformu za dalji organski rast i strateške akvizicije širom Evrope.
United grupa posluje u šest zemalja kroz kompanije kao što su SBB, Telemach i United Media, i kanale Sport Klub, Nova TV i N1 TV-a.

 

Link to comment
12 minutes ago, Fakundo Sava said:

Zašto imate tolika očekivanja od nove Nove tv. U Hrvatskoj je ta televizija njihova verzija pinka, reality, sapunice, pevanje sa zvezdama, Severina... 

pa očekivanja su uglavnom ove dve emisije, ivan ivanović, ko ga gleda njemu znači da bude na teveu, i utisak nedelje kao takav. čini mi se da su pominjali i neki insajderov serijal, male priče, priče malih ljudi... 

ovo ostalo, ko i do sad top, serije, srpske, turske, neke američke koje ne pratim... zaustavljala sam samo kad vidim državni poso ili onu zabavnu istoriju srbije, a i to su reprize...

nego nešto mislim, šta se očekuje od utiska nedelje. pa ako neko od ovih radikalskih degenerika i pristane da dođe, biće cirkus, kao što od svega naprave cirkus, a i opozicija, tipa čeda i jeremić, i to je isto...

ja se čak pitam kad obradović i ostali zahtevaju da se otvori debata u medijima i to... kako oni to uopšte zamišljaju da bi izgledalo sve i da vučić pristane. ne mogu to ni da zamislim. 

Link to comment

Debate uopste ne moraju da se vezuju za politicare. Ako ce vec oni da hvataju jedni druge za gusu, ponasaju se kao kabadahije, kao sto je Harper spomenuo, o problemima drustva diskutuju ljudi van politike. Npr. kod "zute Olje" je bila jedna takva emisija relativno skoro, gde su bili SNS bot MIlan Bozic, onaj nesrecni Branko Radun, Vladeta Jankovic i Marija Bogdanovic. Kad vec na javnom servisu nema takvih emisija, a moralo bi da bude, eto prilike ovde na Novoj..

 

 

Link to comment
Quote

 

Савет Регулаторног тела за електронске медије је данас на седници донео одлуку којом је упозорио СББ да је неопходно да одмах врати пређашње стање у распореду канала (логичка нумерација).

СББ-у је упућен допис да је потребно да поштује све законске обавезе и одлуке Регулатора.

 

 

Link to comment
8 hours ago, harper said:

 

... sto je odlicno, jer ovako nepodeljeno kakvo je bilo do pocetka ovih protesta nije nista valjalo. Ovu televiziju u nekom opstem smislu treba posmatrati kao "Nasu Borbu", prvi pravi medij u koje ce ljudima nesto objasnjavati normalni ljudi a ne Vucicev polusvet i pseudointelektualni basibozuk. Kao informativna televizija N1 je bio ogranicen u tom smislu, sada ce postojati televizija s ozbiljnom prudukcijom koja ce moci da ide sire od uzeg shvatanja politike. Cekam da vidim, na primer, emisiju sa normalnim gostima (arhitektima, pravnicima, inzenjerima) koji nisu u Vucicevom dzepu o Beogradu na Vodi. Tako te stvari.

 

Gledace to ljudi po Srbiji i dobro je da vide da postoji i drugacije misljenje o nekim stvarima koje nisu direktno vezane za politiku. U tom smislu je osnivanje televizije koja nije pod sapom Vuciceve masinerije izvanredan potez. To da nece biti dovoljno gostiju i sto Ivanovic zove Beckovicku a ova njega i u krug je besmisleno tupljenje kurca. Naravno da ce biti dovoljno gostiju, samo smo mi zaboravilil da ima normalnih ljudi u Srbiji jer ih niko nije pozivao da gostuju upravo zato sto su normalni.

 

+100

A sto se podeljenosti tice, sam Ivanovic je u ovoj emisiji rekao da smo vec dugo podeljeni na "nas i njih", a to je jasno kao dan. I sto se mene tice tako i treba da bude

Edited by Giggsy
Link to comment
5 hours ago, slepa živana said:

pa očekivanja su uglavnom ove dve emisije, ivan ivanović, ko ga gleda njemu znači da bude na teveu, i utisak nedelje kao takav. čini mi se da su pominjali i neki insajderov serijal, male priče, priče malih ljudi... 

ovo ostalo, ko i do sad top, serije, srpske, turske, neke američke koje ne pratim... zaustavljala sam samo kad vidim državni poso ili onu zabavnu istoriju srbije, a i to su reprize...

nego nešto mislim, šta se očekuje od utiska nedelje. pa ako neko od ovih radikalskih degenerika i pristane da dođe, biće cirkus, kao što od svega naprave cirkus, a i opozicija, tipa čeda i jeremić, i to je isto...

ja se čak pitam kad obradović i ostali zahtevaju da se otvori debata u medijima i to... kako oni to uopšte zamišljaju da bi izgledalo sve i da vučić pristane. ne mogu to ni da zamislim. 

Pa gde sad covek moze da vidi pregled nedeljnih desavanja , a da nije iz ugla vlasti?

Neka "kandiduje" valjane teme, da im onako lepe nazive kako ona ume i od nje dovoljno

Sama ideja da negde neki iole ozbiljni ljudi govore o tome je vec pomak

Imamo n1, ali su oni ograniceni na vise nacina i da, nadam se da ceda i sve ostale cede nece biti gosti

A sto se duela tice, pa ne mogu doveka samo da galame, nadvikuju druge i slicno. Odnosno mogu i hoce, ali i to ce posle nekog vremena da se obije o glavu

Npr odaberu temu, izreklamiraju da ce biti tri emisije sa predstavnicima razlicitih partija, u prve dve ne pozovu sns i satelite, ljudi pricaju "normalno", obrazlazu stavove, u trecoj ovi vicu

Promenis temu, ponovis sve

Takav koncept bi brzo obesmislio galamu

A ako odbiju da ucestvuju, jbg beze od duela, insistiras na tome

Nije nesto, ali je i to nekakav pomak u odnosu na ovo gde se moze cuti samo vlast direktno ili eventualno indirektno preko cede, seselja, canka

 

Ja od ove tv ne ocekujem nikakva cuda, ocekujem da dobijemo 1 iole pristojan, objektivan tv kanal

A to je iz nase bedne perspektive vec mnogo

Edited by pbg12345
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...