Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Popizdeli forumski pravobranitelji sa sve onima koji misle da danas u Srbiji imaju izbor  :fantom:

Dok jedno drustvo ne uspe toliko da se rehabilituje/dozove sebi, ili ce neko da ga regulise ili ce to da se pokusa, ako ne moze drugacije, i takozvanim zakonskim sredstvima.

Prosto, a takve formulacije vec postoje u zakonu/primenjuju se, pravnici ce znati bolje: lice osudjeno na kaznu vecu od, recimo, 2 godine zatvora, nema sta da trazi u javnom zivotu, cao, zdravo.

Floskula da je neko cist pred bogom i ljudima kada odsluzi svoje je budalastina svuda osim u drustvima u kojima se odlezali haski osudjenik svecano docekuje, u kojoj 1 Legija iz zatvora pise i objavljuje knjige, a kristijani haraju teve ekranima malih prijemnika: pa onda, jednog dana - jebes komisije za sund i cenzuru - kad pojava nekog slicnog na televiziji izazove ospte zgrazanje, mozda bude bilo mesta i za ovakve rasprave.

Onda ce moci i da se bira, izistinski: kad penzionisani krimos objavi memoare/roman, nadje nekoga da ih stampa, izvoli, kupi ili nemoj da kupis, ali ga majci neces srati po televizijama obasjan divljenjem koje sija iz ociju ponosnog voditelja/nazovi novinara, jednog od one bagre koja je te iste likove spakovala pod parolu 'momci sa usijanog beogradskog asfalta....'

Uostalom, ne vidim ni jedan jedini razlog zbog kojeg jednoj Ceci ne bi - kao osudjivanoj - bilo uskraceno dalje bavljenje poslovima od javnog interesa; i takozvani mali, obican covek rizikuje da zbog jednog kiksa u zivotu upropasti karijeru, svoje izglede na nju, bavljenje profesijom, itd, itd...

Link to comment

Mislim da je ovo ipak presedan. Kristijan je popularan zato što je (praktično) jedini preživeli iz te old skul ekipe, a preživeo je zato što je u suštini kokošar i klovn sa jakim instinktom samoodržanja. On ima taj oreol i specifičnu ličnu harizmu i ne može se to pretvoriti u pravilo. Danas nema zanimljivih kriminalaca.

za ovo prvo se nadam da si u pravu

a za ovo drugo svakako jesi

 

pre negde sam naleteo na fb profil nekog matorog lika sa vozdovca, kristijanova generacija i bivsi drugar valjda, kakve su to prozivke, koji je to nivo :D deluje da su "u vecoj lovi" likovi koji dzepare po prevozu nego ova dvojica

Link to comment

Mislim da je ovo ipak presedan. Kristijan je popularan zato što je (praktično) jedini preživeli iz te old skul ekipe, a preživeo je zato što je u suštini kokošar i klovn sa jakim instinktom samoodržanja. On ima taj oreol i specifičnu ličnu harizmu i ne može se to pretvoriti u pravilo. Danas nema zanimljivih kriminalaca.

Izvini, a kada je to bilo i ko je uopste izmislio zanimljive kriminalce i ucinio ih medijski interesantnim?

Ko je od bagre, ej bre kriminalaca, napravio junake?

Radi se, u svim takozvanim normalnim drustvima, o sljamu, olosu, govnima.

Link to comment

 

Prosto, a takve formulacije vec postoje u zakonu/primenjuju se, pravnici ce znati bolje: lice osudjeno na kaznu vecu od, recimo, 2 godine zatvora, nema sta da trazi u javnom zivotu, cao, zdravo.

 

To se možda i primenjuje negde, ali u krugu nacija kojima Srbija pripada, i kojima nominalno stremi, to apsolutno nije moguće sprovesti.

 

Mislim da ovde brkate želje sa realnošću.

Link to comment

Izvini, a kada je to bilo i ko je uopste izmislio zanimljive kriminalce i ucinio ih medijski interesantnim?

Ko je od bagre, ej bre kriminalaca, napravio junake?

Radi se, u svim takozvanim normalnim drustvima, o sljamu, olosu, govnima.

 

Zašto to mene propituješ?

Link to comment

To se možda i primenjuje negde, ali u krugu nacija kojima Srbija pripada, i kojima nominalno stremi, to apsolutno nije moguće sprovesti.

 

Mislim da ovde brkate želje sa realnošću.

OK, ja sam neupucen, bez zezanja, ali: dali to znaci da za lice koje je odlezalo tolikoitoliko godina ne postoje prepreke da se, recimo, kandiduje za narodnog poslanika?

Ovde ili u negde svetu?

Link to comment

Izvini, a kada je to bilo i ko je uopste izmislio zanimljive kriminalce i ucinio ih medijski interesantnim?

Ko je od bagre, ej bre kriminalaca, napravio junake?

Radi se, u svim takozvanim normalnim drustvima, o sljamu, olosu, govnima.

 

Pa revolucija :fantom:

 

51qmyUDOA9L._SX300_.jpgStalin1952.jpg

 

 

Zašto negiraš da bi neki današnji lopov u drugačijem vremenu mogao postati veliki vođa i motor sveopšteg progresa?  ^_^

Edited by Prospero
Link to comment

Mislim da je ovo ipak presedan. Kristijan je popularan zato što je (praktično) jedini preživeli iz te old skul ekipe, a preživeo je zato što je u suštini kokošar i klovn sa jakim instinktom samoodržanja. On ima taj oreol i specifičnu ličnu harizmu i ne može se to pretvoriti u pravilo. Danas nema zanimljivih kriminalaca.

 

Realno i oni iz 90ih su bili zanimljivi u tri lepe. Možda bi bilo interesantno sakupiti njihove priče u neku knjigu, pa kome je do sočnih detalja neka svrati do knjižare. Što se tiče Srbije, treba živog zakopati u mravinjak onog kome je palo na pamet da sve te njuške i njihove romansirane biografije gurne u masmedije i usadi u dečije mozgove.

Link to comment

 

Pa revolucija :fantom:

 

51qmyUDOA9L._SX300_.jpgStalin1952.jpg

 

 

Zašto negiraš da bi neki današnji lopov u drugačijem vremenu mogao postati veliki vođa i motor sveopšteg progresa?  ^_^

Bravo.

Ti si moj idol.

1 car.

Link to comment

Realno i oni iz 90ih su bili zanimljivi u tri lepe. Možda bi bilo interesantno sakupiti njihove priče u neku knjigu, pa kome je do sočnih detalja neka svrati do knjižare. Što se tiče Srbije, treba živog zakopati u mravinjak onog kome je palo na pamet da sve te njuške i njihove romansirane biografije gurne u masmedije i usadi u dečije mozgove.

ja sam to zanimljivi drugacije shvatio, cisto sumnjam da je avramu to "zanimljivo"

 

a ima tih knjiga vec sad bas mnogo, previse zasigurno

Link to comment

Inace, Kristijan je sasvim ocito los role model i kao takav nece zaista nikoga promeniti, cak ni u formativnim godinama. Ono cega se treba realno plasiti su npr. Udovicic i Sapic, koji su nominalno odlicni modeli za decu, preuspesni sportisti koji su i nakon sportske nastavili da imaju ozbiljne karijere. Oni su sto mnogi u stvari zele za svoju decu i to je ono sto ce sahraniti zemlju, a ne nikakvi harizmaticni kriminalci s ulice.

Link to comment

 

to sto vecina gleda smece je druga tema.

 

Stvarno, koliko ima tih rielitija, odnosno na koliko kanala se prikazuju?

 

Koliko ima, ajd, domacih televizijskih kanala?

 

 

Link to comment

@ Avram: ili, kad pomenuh Cecu: cemu i zasto pomenutoj ne omoguciti da peva samo u kupatilu, odnosno u svoja 4 zida?

Neka zivi od poslasticarnice, neka drzi tezgu na buvljaku, takozvani javni zivot/delovanje/pevanje cao, zdravo, zajebo si se, uhvatili te, jebi ga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...