Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Rekla mi drugarica da pitam... Ima neki Samsung LCD i svakih mesec dana joj se izbrise po 3 kanala (ne uvek isti). Onda uradi manual search i memorise ih ponovo. Misli da nije zato sto kablovski operater promeni frekvencije. Cuo neko za slican bag?

Ne znam tacan model tevelizora

Link to comment

Moguce da sam ovo vec pitao ali se iskreno ne secam  :blush: LG LD serija je hardverski ili softverski ogranicena da ne pusta DTS zvuk? Vidim da ga novi televizori pustaju pa se nadam da postoji neki apdejtt firmvera koji bi to resio.

 

Poceo sam da gledam Milenium trilogiju (3x9GB) i poprilican je smor konvertovati im zvuk. 

 

edit: posto mi je sad blize ruteru relativno lako bih mogao da ga povezem mreznim kablom. Jel bih mogao preko njega da pustam film sa kompa a da ga gledam preko tv-a?

 

edit 2: jos jedna varijanta je da uzmem hdmi kabl od par metara pa da ga povezem sa grafickom. I zvuk ide preko tog izlaza ili bih morao jos da se zezam?

Edited by katamaran
Link to comment

Zvuk preko hdmi moze, ali graficka mora lepo da se instalira. Onda dobijes jos jednu zvucnu.

Zezao sam se sa tim. Mozes da pustis film i da u plejeru kazes da ti zvuk ide na hdmi zvucnu, a preko obicne zvucne slusas muziku.

 

Sent from my WP 7.8 Trophy (koji vise ne podrzava Skype) using Tapatalk!

Link to comment

Ma, ti playeri na TV su sranje, ako pri ruci imas komp koji mozes HDMI kablom da vezes na TV. Instaliraj XBMC i i onda mozes da pustas sve... A za daljinski imas android aplikaciju za telefon... ili uzmi bezicnu tastaturu i misa...

Link to comment

Ja sam zadovoljan plejerima na LG- u al na starijem tv-u ume da smara sto ne pusta DTS. Kad je neki fajl od 2-3 giga to se brzo konvertuje ali ovi ogromni...U principu pusta sve zivo. Eventualno ako neko zezne stvar sa kompresijom ali to se sredi remuksovanjem od 30 sekundi.

 

Uzecu neki hdmi kabl od 3 ili 5 metara pa cu ga povezivati po potrebi. Prilicno cesto gledam sportske strimove pa je i za to bolje da ga gledam na LCD-u nego na monitoru od 23 inca.

 

Hvala obojici.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Eto, došlo vreme da se pazari TV. Malo guglao, suzio krug kandidata na dva modela: LG 42LB650V i LG 42LB671V. Naginjem drugom modelu, vidim da je i renne njime prezadovoljan. Naravno, TV planiram da uzmem kod "uvoznika" iz Subotice. 

 

E sad, glavna dilema mi je da li je 42 inča prikladna dijagonala za sobu od 20-ak kvadrata, u kojoj bi se tv gledao sa razdaljine od oko 3 metra? (Trenutno, tv gledam preko tv kartice kompa, na monitoru od 23 inča, sa distance od 3 metra). Jednom sam kod ortaka bio u prilici da gledam tv od 42 inča, doduše sa razdaljine od 2 metra. Sedeli smo i pričali, a tv je bio uključen i išao je neki fudbalski prenos. Povremeno bih bacio pogled na tv. Činio se ogroman. Fudbaleri trče naokolo, i oni uvećani, mnogo veći nego što sam navikao da ih vidim u tv prenosima. Ili dođe do prekida utakmice, sudija nešto odsvira, igrači dotrče do njega, okruže ga i krenu da se raspravljaju sa njim, a njihove ogromne glavudže zauzmu ceo ekran. Ili kad bi neki fudbaler bio fauliran, a kamera ga zumirala kako se previja po travi, mogao sam da vidim i analiziram svaki detalj i grimasu na njegovoj ojađenoj faci.  :( Jbg, nisam baš siguran da su mi takvi prizori potrebni u mirnim popodnevima uz tv...   

 

Ok,  kapiram da je potreban period adaptacije na veliki ekran, možda je stvar u tome. 

 

Link to comment

+1

 

isto sam uzeo 42LB671V, ima par stvari koje mogu bolje, ali bruka televizor. isto gledam sa 3m ili manje, no problem at all

 

 

samo pazi, to je najtraženiji ,mode i trebaće ti dosta vremena da ga uvezu.

ja sam posle 3 nedelje čekanja odlučio da platim 20e više i uzeo ga od baje iz bg-a

Link to comment

Copkillah, Ravanelli - hvala, drugari, razvejali ste mi značajnu dilemu ;)

 

@Ravanelli: kul, čestitam za dobru kupovinu :). Jedno pitanje: po recenzijama na netu kritikuju IPS panele koje koristi LG, navodno ti paneli imaju lošiji kontrast od Samsungovih panela. Pa kada se tv gleda u mraku, crna boja kod LG televizora deluje neuverljivo i sivkasto. Imaš li takav utisak? 

 

 

Link to comment

Jbg, nije baš 300-400 eura; LG 42LB671V (koji ima Ravanelli, a koji i sam razmatram) košta 500 eura, i to kod "uvoznika" iz Subotice. 

Kažu da Samsung modeli (zbog različitih panela) imaju bolji kontrast od LG-ja, i bolji prikaz crne boje kada se tv gleda u mraku (a to je relativno često). 

Link to comment

Vidi ti bolje sta kazu za taj konkretan model. Nema tu pravila Samsung je bolji nego LG ili obrnuto.

 

Ja sam uvek bio megaloman al mi za vecinu prostora 32 inca puna kapa. Eventualno 37.

Link to comment

Treba jos reci da je tih 32 znacajno vece od 99% dosadasnjih televizora :)

 

evo sta kaze nauka na ovu temu

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance

 

http://www.rtings.com/info/television-size-to-distance-relationship

 

edit: po tabeli sa donjeg linka optimalno treba 70 inca za gledanje sa 3 metra  :isuse:  Samo da navuku ljude da kupuju sto vece (skuplje) uredjaje. Ako gledas sa 5 metara nista bez bioskopskog platna.

 

edit: da ne zeza jos nekog dailymotion aplikacija na lg smart tv-u?

Edited by katamaran
Link to comment

Не знам шта каже наука, али ја гарантујем да нема мира ако дијагонала телевизора није бар за 2 инча већа него код кума.

 

Оно што може да смета је што се на нарочито великим телевизорима (50+ инча) из близине виде пиксели, али ни тада нису као пепељаре већ само постану уочљивији пошто их је дуго било исто као и на hd екранима десктопова од 15 инча. Али, и то се последњих година мења са суб-пикселима или неким другим форама у којима предњачи Шарп, чији су екрани у разним брендовима телевизора.

 

Узми што новији и што већи телевизор, са што већом херцажом. Мени прија слика коју има Сони иако је њихов само софтвер (последњи пут када сам проверавао куповали су екране од Самсунга), на другом је LG, а далеки трећи је Самсунг - али, као што рече катамаран, нема ту правила, више су у питању крајње субјективне преференције.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...