Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

7 minutes ago, renne said:

bilo koja zemaljska antena, može i sobna

gleda se ovo

i ako se plati ovo

 

Hvala puno!

 

Apropo samih televizora [hvala na prethodno datim linkovima] - ima gomila marki za koje nisam nikad cuo [Tesla, Vox, Fox] - valja li nesto od toga? 

Link to comment

Imam 2 vivaxa i jedan fox, vivax i više nego pristojna slika za razliku od vox-a koji je recimo prosečan. 

Dobra stvar je što i jedan i drugi imaju 3 godine garancije, tako da nema puno mesta glavobolji. Vivax sam uzeo 49 za 32000 valjda, što je stvarno smešno.

Link to comment

Ja poslušao Renea i gospođa majci uzeo Hisensa. Nije FullHD, al' ima DVB-T2 da se ne aka sa 2 daljinska i YT i cast za unuke. Videćemo koliko će da pregura. Dedin FullHD LG je riknuo prvi put mesec dana po isteku garancije i od tada nastavlja da crkava u pravilnim, šestomesečnim ciklusima.

Edited by zorglub
Link to comment

da se pohvalim - ponovio se filipsovim android tv.om, i vrlo sam zadovoljan

dobro dize rezoluciju slike, 

onaj ambilight je super stvar kad se gleda u mraku,

daljinski ima glasovne komande ili tastaturu ako aplikacija ne podrzava glas, sto pravi ogromnu razliku u koriscenju

(ranije sam koristio one tv.ove gde se navigira strelicama po tastaruru, sto vrlo brzo ubije svaku zelju da se bilo sta ukuca tako)

Link to comment

Čestitke. @Zverilla Koji je model konkretno?

Inače je medicinski dokazano da Ambilight osvetljenje (pozadinske led diode koje identičnim bojama prate sliku prikaza na ekranu) duplo manje zamara oči u odnosu na bilo koji tv koji nema ambilight. Razlog je jednostavan, prilikom gledanja televizije zenica oka se ne fokusira u centar ekrana kao izvor svetlosti. Ljudi se često smeju tome sa komentarima "kakva su ovo disko svetla" ne znajući da em lepo izgleda em je izuzetno korisno. Imaš posebna podešavanja u meniju za ambilight osvetljenje.

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment
1 hour ago, pantelia said:

Kako cenite ovaj tv? 

 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/sharp-lc_40fg5342e-smart-full-hd-digital-led-46709

 

Gledam TV sa 2 metra, gledao bih i streaming, ni za sta mi drugo generalno TV nije potreban.

 

 

Veliki plus je što je u pitanju VA panel i što ima podršku za HEVC.

 

Loša strana je to što nije 4K, u budućnosti će sve više sadržaja biti baš u toj rezoluciji (kao npr. novi SK4K kanal), a imaš kod Madjara Samsungove i LG 4K televizore iste veličine za slične pare.

Edited by Jeremija
Link to comment
1 hour ago, renne said:

Za te novce je OK, ali ne očekuj bog zna kakvu sliku

 

1 hour ago, Jeremija said:

 

 

Veliki plus je što je u pitanju VA panel i što ima podršku za HEVC.

 

Loša strana je to što nije 4K, u budućnosti će sve više sadržaja biti baš u toj rezoluciji (kao npr. novi SK4K kanal), a imaš kod Madjara Samsungove i LG 4K televizore iste veličine za slične pare.

 

Hvala vam! Ne ocekujem nikakvu perverziju vezanu za sliku, a pogledacu i madjarsku ponudu.

Edited by pantelia
Link to comment
On 5.11.2018. at 23:58, BlackGeorge said:

Čestitke. @Zverilla Koji je model konkretno?

Inače je medicinski dokazano da Ambilight osvetljenje (pozadinske led diode koje identičnim bojama prate sliku prikaza na ekranu) duplo manje zamara oči u odnosu na bilo koji tv koji nema ambilight. Razlog je jednostavan, prilikom gledanja televizije zenica oka se ne fokusira u centar ekrana kao izvor svetlosti. Ljudi se često smeju tome sa komentarima "kakva su ovo disko svetla" ne znajući da em lepo izgleda em je izuzetno korisno. Imaš posebna podešavanja u meniju za ambilight osvetljenje.

 

 

50pus7303 - od njihovih, najjeftiniji 4k android tv te velicine sa nekim p5 procesorom (bitno jer bolje obradjuje sliku nego raniji procesori, a koristi i androidu).

lepa strana filips je da i za starije televizore izbacuju firmware update, brze od nekih proizvodjaca telefona 

tako da cenim da ce potrajati

 

ambilajt je stvarno prijatan za oci kad se gleda u potpunom mraku (meni ponajvise jer je manji kontrast izmedju svetle slike i okolnog mraka), a i lepo izgleda  :)

Link to comment

Drugovi i drugarice, rešio sam da pazarim nov TV, nešto poveliko, min 55", max 65".

 

Pratim akcije i popuste, sledi i crni petak, pa bih molio za neke preporuke. Ne zanimaju me neki flegšipovi™ i sično, zanima me da bude dobra slika i pristojan zvuk i tu se uglavnom završavaju svi zahtevi.

 

Naravno, s obzirom na veličinu kao i na činjenicu da će uskoro verovatno biti dostupni i 4K sadržaji, uzeo bih i TV koji to podržava...

 

Zamolio bih nekog ko se razume da napiše šta je po njemu, bitno od funkcija da poseduje. (Kao primer dajem, recimo - HDR - koliko je to bitno/nebitno). Dakle, meni kao laiku ta skraćenica ne znači ništa, pa ko zna neka napiše (ne samo za nju, već za sve što je bitno što se tiče slike/zvuka/kvaliteta). 

 

Napominjem da će TV povremeno biti korišćen i kao monitor, spojen sa kompom preko HDMI-a.

 

 

Danas sam natrčao, npr. na:

 

https://www.gigatron.rs/televizori/toshiba_smart_65u6763dg-114813

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...