Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

7 minutes ago, nisam ja said:

goldstar sam imao tv. onaj što si mogao da skineš neko zaštitno staklo što stoji ispred samog ekrana. 

Goldstar ti je danas LG. Promenio je ime krajem 80-tih.

Link to comment

Znam, naravno.  Imao sam posle i lg taj klasični sa katodnom cevi, a njega je nasledio ovaj što sad imam lg 42la690s. 

 

@Jeremija

sigurno nije bio jeftin, red veličina oko 2k maraka. On sigurno i danas radi, može biti problem samo sa gumicama. Isto je i sa muzičkim stubom hitachi, sve radi i danas. Ćale se osamdesetih zaluđivao tehnikom. A onda su stigle devedesete. 

 

CD player sam kasno dobio i bio je neki polovnjak sa najlona Tensai. Onako već tad rogobatan i prevaziđen, al je radio. 

 

MIslim da ima tema za ove nostalgije. 

Edited by nisam ja
Link to comment

a kad smo kod lg 42la690s, 

 

s njim sam od početka imao problem kada je reč o servisima kao što su YT, servio i sl. Sve što ide wireless.  Česti prekidi, zakucavanja i sl. 

 

ne znam dal je do njega il do mreže™

 

Edited by nisam ja
Link to comment
29 minutes ago, nisam ja said:

 

 

@Jeremija

sigurno nije bio jeftin, red veličina oko 2k maraka. On sigurno i danas radi, može biti problem samo sa gumicama. Isto je i sa muzičkim stubom hitachi, sve radi i danas. Ćale se osamdesetih zaluđivao tehnikom. A onda su stigle devedesete. 

 

CD player sam kasno dobio i bio je neki polovnjak sa najlona Tensai. Onako već tad rogobatan i prevaziđen, al je radio. 

 

MIslim da ima tema za ove nostalgije. 

 

 

Moj je bio negde 800 maraka, sećam se dana kad je otac kupio njega i Elinov televizor,  bio sam skroz razočaran, mada se tv posle super pokazao, a ni rekorder nije bio loš; definitivno ne kao što sam mislio da će biti.

 

Prvi CD plejer je bio Filipsov, isto u doba kad još nije bilo piraterije, pa je izbor bio ili da se kupi original disk ili CD klub. Imam dobru anegdotu u vezi sa tim, nisam uzeo samo plejer, nego ceo stub (sve sa ogromnim zvučnicima), a igrom slučaja otac je bio zauzet, tako da su mi ga dovezli roditelji od tada već bivše devojke (inače porodični prijatelji). Toliko sam još bio pod animozitetom, da im se zamalo nisam zahvalio...  :isuse::lolol:

 

 

 

Super ako ima tema, mislio sam da ima samo za stare kompjutere/igrice...

Link to comment

 

39 minutes ago, nisam ja said:

a kad smo kod lg 42la690s

 

s njim sam od početka imao problem kada je reč o servisima kao što su YT, servio i sl. Sve što ide wireless.  Česti prekidi, zakucavanja i sl. 

 

ne znam dal je do njega il do mreže™

 

 

Ja imam njegovog, verovatno, direktnog prethodnika LA620S i bilo je povremeno problema sa pucanjem Plexa, pa sam prešao na Serviio i sve je radilo kako treba. Doduše to je bilo u vreme kada sam bio na ADSL-u, sporijem nego što je sadašnja kablovska mreža, ali je to pucanje prestalo prelaskom na Serviio.

 

Youtube ume da zakucava samo kad pustim live (prenos neke utakmice). 

 

Ko ti je provajder, koja brzina? Da li prekida i zakucava kakav god fajl pustio? Ja sam u međuvremenu povezao i kablom da bih imao malo bolji protok, da bih puštao kvalitetnije snimke, ali hoće da zakucava ako pustim neku ozbiljnu divljinu, tipa film čiji je fajl 10+ giga.

Link to comment

Sad da ti nominalno kažem brzinu, ne znam. Možda neki drugi, treći stepenik kad kreneš silaziti sa vrha sbbove ponude. Naravno, na wifiju je to uvek manje. I ja se sećam da mi nije plex dobro radio ali nije se stvar skroz popravila prelaskom na servio. Yt kad puštaš, kao da ima neki ograničen bafer koji se posle nekog vremena zapuši i neće dalje. HboGo isto ne radi na nekom komfornom nivou. 

Filmove retko kad skidam veće od 3 giga. 

Link to comment

Da, to jeste problem, ali generalno ne bi trebalo da secka, za ovo što je nisam ja naveo, pa je vrlo verovatno do mreže neki problem. Znači sve što je nižeg ili nekog srednjeg jačeg kvaliteta, trebalo bi da klizi, pogotovo što je njegov model noviji od mog (mada je mrežna kartica u tv-u vrlo verovatno ista). @nisam ja ako ti ruter nije mnogo daleko od tv-a, poveži kablom, neće da šteti.

 

BTW primera radi, nova epizoda IASIP traje 20 minuta i fajl je giga i po, znači bitrejt je više nego solidan™ i naravno nema nikakvog seckanja.

 

 

Link to comment
3 hours ago, Jeremija said:

 

 

Moj je bio negde 800 maraka, sećam se dana kad je otac kupio njega i Elinov televizor,  bio sam skroz razočaran, mada se tv posle super pokazao, a ni rekorder nije bio loš; definitivno ne kao što sam mislio da će biti.

 

Prvi CD plejer je bio Filipsov, isto u doba kad još nije bilo piraterije, pa je izbor bio ili da se kupi original disk ili CD klub. Imam dobru anegdotu u vezi sa tim, nisam uzeo samo plejer, nego ceo stub (sve sa ogromnim zvučnicima), a igrom slučaja otac je bio zauzet, tako da su mi ga dovezli roditelji od tada već bivše devojke (inače porodični prijatelji). Toliko sam još bio pod animozitetom, da im se zamalo nisam zahvalio...  :isuse::lolol:

 

 

 

Super ako ima tema, mislio sam da ima samo za stare kompjutere/igrice...

jbt kolko je ovo jezivo. 

Link to comment

Što jezivo, samo awkward, mada mi ljudi nisu ništa skrivili... Ali da vidiš u prvom trenutku kad sam saznao ko mi donosi... :lolol:

 

 

 

@copkillah

 

Pisao sam o ovome pre jedno 2 godine na forumu, generalno kad je WiFi u piatnju, (iz mog iskustva) bolje gura Servio nego Plex, mada sa visokim bitrateom i jedan i drugi imaju problema, samo je kod Servia to manje izraženo. Preko Lana (što ja preporučujem), sve funkcioniše besprekorno...

Edited by Jeremija
Link to comment
30 minutes ago, Jeremija said:

@copkillah

 

Pisao sam o ovome pre jedno 2 godine na forumu, generalno kad je WiFi u piatnju, (iz mog iskustva) bolje gura Servio nego Plex, mada sa visokim bitrateom i jedan i drugi imaju problema, samo je kod Servia to manje izraženo. Preko Lana (što ja preporučujem), sve funkcioniše besprekorno...

 

Nažalost i LAN ima ograničenja, kao što smo pominjali, ne može da izgura jači bitrejt bez iritantnog seckanja i zaustavljanja :(

 

Link to comment
13 hours ago, copkillah said:

 

Nažalost i LAN ima ograničenja, kao što smo pominjali, ne može da izgura jači bitrejt bez iritantnog seckanja i zaustavljanja :(

 

 

 

Probaj sa cat5e kablovima, meni radi kao zmaj.

Link to comment
7 hours ago, Jeremija said:

 

 

Probaj sa cat5e kablovima, meni radi kao zmaj.

 

Čak i kad pustiš fajl od 30+ giga? Ne znam tačno koji kabl mi ide iz rutera u tv, mislim da je neki koji sam dobio uz ruter ili tako nešto. Kontao sam da su svi kablovi sada minimum cat5e?

 

Link to comment
5 minutes ago, copkillah said:

 

Čak i kad pustiš fajl od 30+ giga? Ne znam tačno koji kabl mi ide iz rutera u tv, mislim da je neki koji sam dobio uz ruter ili tako nešto. Kontao sam da su svi kablovi sada minimum cat5e?

 

 

 

Ma jok, do pre par godina svi su bili petica (definitivno svi koje sam do tada dobio i od SBB-a, ali i od Telekoma), ja sam kod mene sve izmenjao, mislim da sam pisao o tome baš na ovoj temi...

 

 

EDIT: pogledaj same kablove, na njima piše koji je standard...

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...