Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ja za to prvi put čujem. Moglo bi da ima smisla ako je 'slepljen' uz zid, ali moj je solidno odvojen od zida tako da mislim da nema apsolutno nikakve veze.

I ja sam tog misljenja. Da nije tako, oni u kladionicama bi pocrkali za nedelju dana.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Sve preporuke za Serviio, čak i sa bežićnim strimovanjem sadržaja od preko 30Mb/s radi kao zmaj. Dobar je i za automatsko prepoznavanje  i sortiranje sadržaja, mada tu ume da napravi i poneku (smešnu) grešku.

Edited by Jeremija
Link to comment

čekaj, ovaj plex i servioo ubijaju potrebu za hdmi?

Da, plus 1 bogougodan interfejs bogat

opcijama, automatsko skidanja metadate pa sve to izgleda lepo i fensi sa sve sinopsisima i posterima, pamti gde si stao sa gledanjem kad god prekineš, ima i neke pretplate na kanale za strimovanje sajtova sa video sadržajem (tipa twitch, ali to nisam nešto čačkao), plus pluginove koji se do jaja lako instaliraju a povećavaju funkcionalnost u nedogled, u zavisnosti od toga šta ti treba (meni recimo automatski skida prevode, što mi je pogolem spas posebno za serije). I još gomila sitnica, tipa super mi je što mi automatski nudi sledeću epizodu serije koju gledam, ili poslednji ubačeni film bez da ulazim dublje u meni, i tako...

 

Plex je car

 

Edit - zaboravio sam najkorisniju stvar. Transcoding, ako ti tv ne prepoznaje neki format automatski ga prevodi u drugi, od resursa troši samo cpu na serveru. Ne treba mi često pošto ofkors samsung čita šta god baciš pred njega (:fantom:) ali može biti jako korisno

Edited by Ruxin
Link to comment

Renne, ako smem da pitam, kako ide slika na 4K kanalima?  Verovatno ću i ja morati da uzmem satelitsku opciju (pošto kablovski 4K kanali nisu ni u najavi), pa me baš zanima...

Link to comment

Ima desetak fta kanala i slika je nestvarna. Krenulo je i sa pay kanalima, ali za to moraš renutno imati originalne risivere

Juće se moglo recimo gledati Jedinstvo na TRT UHD kanalo for free

Link to comment

Lepo je to čuti, filmovi i serije još i odlično izgledaju u trenutno glavnom kablovskom 1080i formatu, ali pojedini sportovi bi mnogo (vizuelno) profitirali prelaskom na 4K, pogotovo fudbal i košarka.

Link to comment

Instalirao si server na komp? Instaliraš server na komp, klijent na tv i dalje povezivanje ide dosta prosto, izbaci neki kod u kljentu koji treba da ukucaš u server koliko se sećam...

 

Server se inače pokreće iz taskbara na dupli klik, interfejs ide preko browsera, nema aplikacija na kompu. Čisto da znaš kad budeš dalje čačkao.

Edit - takođe bitan random savet: odredi folder za filmove i folder za serije i obavezno budi tačan gde šta smeštaš. Inače neće čitati pravilno metadatu

Edited by Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...