Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Stigao i meni  :cool:

 

Msm da ću se sad smiriti sa 55" ;)

 

Nego, jel ima neko web os 2, renne, šta si ti uzeo? Ima nekih stvari koje mi se uopšte ne sviđa kako su rešene, pa da prodivanimo.

Link to comment

Iskopao sam neki webos forum, pa sam iskuckao post tamo, evo na Engleskom da ne prevodim, možda ja nešto ne radim kako treba ili ne pokrećem prave menije, ali mi se ne sviđa kako neke stvari rade u poređenju sa prethodnim modelom koji je 3, 4 godine star, 3 godine bio kod mene. 

 

Nemoj da mi neko kuka na gramatiku, pls. :) Ako se setim još nečega, pitaću.

 

 

Ok, i am new to web os 2.0 nad i have some questions. :)

 

Before this, i had lg 47LM620s. I must say, user interface was much prettier, this black thing on my new model is kinda... Dont know, worse and uglier. :)

 

But functionability is questionable, too. 

 

1. On my previous model you could very easily get channel list in small window, scroli pages on it using program + and - buttons, and olso, toogle between favourites. Now i have this, and i dont like it.

 

KCRwBj1.jpg

 

First, soooo few spaces for channel name resulting you dont see full chanel name, and all bunch of space for information and i dont have NON for any of chanels.

Second, how can i toogle favourites A B C D list? Dont see it here? 

 

2. On my previous tv, i liked the fact that with programe up and programe down butons i could scroll pages in ANY many - now, not the case. i need to put cursor on scrol down buton and scrol pages like that. Anoying. Not so, but previous way was much better. On remote controler, besides button it says page and arows up and down, but it dont work. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Daj mi neki link šta da testiram, tako je najsigurnije

 

Poslao PM sa linkom za jedan kratki 5' film koji ima svega nekoliko linija prevoda koji su VobSub, od 00:00:21 do 00:00:31.

 

Možeš ovde da postuješ da li ih UH/LH modeli iz 2016. prepoznaju.

Link to comment

Hvala za test!

 

Ne znam kako je kod novih Samsung modela, ali je stvarno iritantno da još uvek ne postoji podrška za vobsub / idx titlove kod LG-ja.

Ima mnogo materijala sa tom vrstom muxed titlova, ali će to i dalje morati da se rešava HDMI konekcijom sa računarom.

 

FLAC se od pre godinu-dve reprodukuje kod LG-ja, je l' da?

Link to comment

 

Ne znam kako je kod novih Samsung modela, ali je stvarno iritantno da još uvek ne postoji podrška za vobsub / idx titlove kod LG-ja.

Ima mnogo materijala sa tom vrstom muxed titlova, ali će to i dalje morati da se rešava HDMI konekcijom sa računarom.

 

 

a što ne skineš titlove regularno? 

Link to comment

Hvala za test!

 

Ne znam kako je kod novih Samsung modela, ali je stvarno iritantno da još uvek ne postoji podrška za vobsub / idx titlove kod LG-ja.

Ima mnogo materijala sa tom vrstom muxed titlova, ali će to i dalje morati da se rešava HDMI konekcijom sa računarom.

 

FLAC se od pre godinu-dve reprodukuje kod LG-ja, je l' da?

Da, ide
Link to comment

a što ne skineš titlove regularno? 

 

Uglavnom ih nema, ali tu mislim na manje komercijalne ili rasprostranjene stvari.

 

Tu nisu u pitanju scenini ripovi kojih ima na otvorenim trafikama, već filmovi i serije koji se uglavnom vrte na nekoliko privatnih trackera. Ako takav rip dođe sa VobSub titlom ili nekim drugim image-based titlom (.pgs), retko se dešava da neko uradi konverziju u text-based titl (.srt ili .sub), jer je to vremenski prilično zahtevan posao.

 

PC playeri bez problema čitavu deceniju čitaju titlove kao slike (VobSub ili idx/sub kombinaciju), tako da mi nije jasno kako TV playeri i dalje nemaju tu podršku.

 

EDIT: Sve vreme govorim o ENG titlovima, ne koristim domaće titlove.

Edited by Kreuz
Link to comment

00561fbee3441c4648efe0ba60e2208a.jpg

 

Brzo ide po listi gore-dole strelicama

 

Ček, strelicama na daljinskom, ili na tv-u? 

Tačnije, da li na možeš da skroluješ cele strane u meniju kliktajući na program + i program - dugmiće na daljinskom ili moraš da staviš kursor na te strelice sa desne strane liste programa pa da klikćeš na "ok" na daljinskom?

 

Ova zvezdica je kontam favourites strana, ja je kao što si video kod sebe uopšte nemam, ne znam da li je to moguće, baš me nervira. :(

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Strelicama na daljinskom, naravno. Sa gore dole po jedan kanal, sa levo-desno cela jedna strana se izlista. Ulazim u listu sa tasterom list na daljincu. Ima favorite naravno, to sam imao i na webos 1.0

Link to comment

Imao sam i ja kao što rekoh, zato me sad nervira što nemam. Ja nemam list na daljincu, pokrećem taj meni sa "live menu", a ne mogu levo desno jer levo imam opciju da pristupim snimljenom sadržaju ili da se vratim programima :(

 

8aa5a9342d2d0863f1f91a58b012d277.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...