Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ne znam kolko su lazne ili prave brojke al se jako lepo primeti razlika kad je trumotion ukljucen i iskljucen. Uzivanje je gledati sport sa njim.

 

Sport mozda, ali ima nas kojima predstavlja pravi pakao gledati serijski ili filmski sadrzaj sa ukljucenim truemotionom :)

Postoji nesto sto se zove soap opera effect (SOE) na sta su neki ljudi senzitivniji od drugih. Meni je trebalo vremena da ubedim ukucane da nisam lud, i da ima nesto neuobicajeno u vezi slike na tada novom tv-u :)

Link to comment

Ja misllim da svima smeta :)

 

Uvek mozes da iskljucis trumotion u podesavanjima. Ja ga palim iskljucivo za sport. Pogledao sam par filmova tako kad sam tek uzeo tv al definitivno nije to za filmove i serije.

Link to comment

uhhh

 

ti tv-i ne izbacuju poluslike kao katodni već cele slike, a nedostajeću liniju nadomešćuju proračunima šta se u toj liniji nalazi i tako popunjavaju tu nedostajeću(progresiv/interlace scan)

 

ovi od 200hz i više preračunavaju pokrete u tri pozicije unapred i tako izbacuju celu sliku. ti monitori(retko koji tv ima real 200hz) su papreni i jedino se koriste u profi studijima ili tv postajama. suludo je da se to koristi kao kućni tv, pogotovu što to ljudsko oko ne može da primeti.

 

nadam se da sam bio jasan

:unsure:

 

Razlika izmedju progressive i interlaced je u redosledu linija koje se iscrtavaju. Ovo za preracunavanje cujem prvi put u zivotu.

 

Ne znam za razliku izmedju 100 i 200 Hz, ali ljudsko oko moze da registruje vise od 50. Primer je npr. virtual reality, gde je cilj za sad 90, posto se 60 pokazalo kao nedovoljno.

Link to comment

Mater na kraju izabrala Samsung UE32J5100

Kratko sam bacio oko, obzirom da nije D3, ok je slika, vidim da kad ima snega, TV to malo zbluruje...

Mater zadovoljna, nemam primedbi.

 

Nego, Rene i poznavaoci: ima li neki software za UE seriju za sortiranje i reimenovanje kanala?

Skinuo sam nešto sa GitHuba, ali kad pokušam da učitam listu nazad, TV kaže nešto poput "nije dobar format" ili već...

 

Help, pešačko sortiranje i reimenovanje je gigantski pain in the butt...

Link to comment

I drugi LG lcd je uspeo da se pokvari u dve godine od kupovine  <_<  Toliko o kvalitetu.

 

Srecom jos u garanciji i to manje od mesec dana do isteka.

Link to comment

Ja 2 od 2.

 

btw LG korisnicki centar me uputio da odnesem u Ignis. Koliko se secam njih je LeBron pominjao da prihvataju garanciju onog vaseg Madjara.

 

Zet je uzeo Samsung od Madjara i imao je neke probleme sa restartovanjem. Ja bih dobio nervni slom al mislim da mu i danas radi. Secam se da je bilo nekih 10-20 evra razlike i pametnjakovic uzima bez garancije.

 

Ako ovaj popularni Madjar stvarno ima semu sa servisom ili prihvataju garanciju to je vec druga prica. Opet rizik, al druga prica. Fiskalni racun je zakon.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Philips 4900, 43 inča, 4K.  :D  Sledeći korak je opamećivanje. Fascinantno je koliko su "pametni" modeli skuplji iako se sa dodatnom android kutijom dobija mnogo više. 

Link to comment

Philips 4900, 43 inča, 4K. :D Sledeći korak je opamećivanje. Fascinantno je koliko su "pametni" modeli skuplji iako se sa dodatnom android kutijom dobija mnogo više.

Pa da...

Samo što sad i ne možeš da kupiš "glupi" tv i uštediš pare...

Link to comment

Jel moze neki savet za TV? Generalno mi treba za PS4 i sport uz po koju seriju i film (Kontam da je USB u TVu vec standard?) 

 

I ne znam ko je The Madjar :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...