Jump to content
IGNORED

Pomoć azilantima - PPP akcija


Аврам Гојић

Recommended Posts

to besplatno ok, mislim da nisu baš svrsishodni ukoliko ne idu uz vreće za spavanje. ne znam. trebalo bi se posavetovati sa onim tipom iz centra u vezi sa tim.

Link to comment
  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    81

  • yolo

    23

  • giuseppe

    17

  • đorđe geprat

    13

to besplatno ok, mislim da nisu baš svrsishodni ukoliko ne idu uz vreće za spavanje. ne znam. trebalo bi se posavetovati sa onim tipom iz centra u vezi sa tim.
ma znam, prvo da vidim postoji li mogucnost za te satore, pa cu dalje. zato i mislim da ne treba srljati u postavljanje novog roka dok se ne ispipaju neke stvari.
Link to comment

Samo da napomenem za šatore - imali su neki od njih kineske šatore, koji su se bukvalno raspali kada je pao prvi sneg. Vojni šatori i cirade su izdržljiviji i dugotrajniji. Pozdrav!

Link to comment

Dobro, znaci mora li sve u ovoj zemlji biti usrano nekom korupcijom i nekim lapanjem para? Nije dovoljno sto mestani hoce da ih lincuju, moraju i radnici prihvatilista da ih peljese?Jebote. :isuse:

Link to comment

malo gorcineno bio je sevaponi kojima je upuceno dobili su sta je poslatocitam nesto i dade mi misaomozda neka provedena noc sa onima u najgorim uslovima i pracena kamerom sa dnevnim objavljivanjem snimaka moze doprineti boljitku

Link to comment
Indi, mene baš zanima tvoje mišljenje o tretmanu azilanata u Australiji, pa ako budeš imao vremena, raspiši se.
Samo za 1 post cu trolovat ovu vrlu temu. Naime, otkad smo dobili novu vlast, stvari (na skoro svakom planu, pa i izbeglica) prete da postanu daleko gore. Poredjenja sa nacistima nisu vise stvar samo Godwinovog zakona, vec imaju dobro uporiste u realnosti. Ja sam vec dosao do zakljucka da pod gorom i amoralnijom vlascu nisam ziveo od vremena kad je moj "premijer/predsednik" bio S. Milosevic.Evo samo dela linkovanog teksta. Sto neko rece u komentarima, ako je samo pola ovog tacno, onda je ovo najveca nacionalna sramota (jos od davnih nemilih dogadjaja sa Aboridzinima).

When these people arrive at Australian detention centres, they are left with severe sunburn and skin rashes, sitting in clothing drenched with faeces and urine while they await interrogation. Their shoes, glasses and hearing aids are taken away. Any medication they are carrying when they arrive is also confiscated – and often it is months before it is replaced.Refugees at offshore detention centres sleep in cots on dirt floor, in 50 degree heat, with limited numbers of fans. Drinking water in some camps is being rationed to dangerously low levels – only 500ml per day. The US Centre for Disease Control states that it is possible to get typhoid in Nauru’s water. The detainees are constantly at risk of malaria – yet doctors recommend that children younger than five and pregnant women not take anti-malaria medicine, which is unsuitable for them.Amnesty found that detainees on Manus Island “have fainted from heat stroke because they are forced to queue for hours in the sun for food.” When the Manus camp flooded, detainees found snakes in their rooms. The toilets are routinely broken or lacking in number, and the conditions in one dormitory were so bad that Amnesty International "considers the accommodation of asylum seekers there a violation of the prohibition on torture and other ill-treatment.”Women are at risk of miscarriage, their health further jeopardised from stress and lack of pre-natal care. One woman who miscarried on Christmas Island was “told to lower her expectations” when she asked for an ultrasound. Another pregnant woman was refused an ultrasound despite concerns of foetal abnormalities and was not provided timely access to a termination; she has now "passed the point where a termination is likely.”

Samo kao primer za vecinski sentiment ovde, juce sam imao neprijatnu razmenu sa nekim na twitteru. Naime, Sarah Hanson-Young (iz Zelenih) je tweetovala kako je u koncentracionim logorima kampovima na otoku Nauru, gde su izbeglice pre procesiranja (sto moze da traje i doveka, btw) "nesnosno vruce". Neki smartass je na to prokomentarisao kako oni svi dolaze iz toplih krajeva (WTF?!) Zaludan kakav jesam, odgovorih, pa kao prvo kakve to veze ima, kao drugo, ima puno hladnih podrucja odakle ovi dolaze. Onda ovaj krene da se cenjka sa mnom o tome koliko je u Iranu ili Avganistanu hladno ili vruce. Onda se ispostavi da je on "ziveo u Avganistanu" (nisam ga pitao sta je radio, ali bih se zacudio ako nije svet pravio sigurnim za demokratiju). Na kraju, iznemogavsi, kazem, pa sta sad ako su iz toplih krajeva, jel ih to cini imunim na toplotni shock (pa linkujem i BBC clanak o smrti avganistanske dece-izbeglica od toplotnog udara, u nekim drugim logorima).I na kraju sam, naravno, batalio "raspravu", ali poenta je da je to neki preovladjujuci sentiment, gde se tako nekim poluimbecilnim logiciranjem™ pronalaze opravdanja za najokrutniji tretman kojeg ovi ljudi trpe. Opet, poredjenja sa izvesnom centralnoevropskom zemljom od pre 80-90 godina se sama namecu. Da podsetim (cisto retoricki, nije da mislim da to neko ne zna) ovo je jedna od najbogatijih zemalja na svetu, gde se u Bozicnom periodu (nedavno cuh) dnevno trosi preko milijardu dolara na hranu i poklone, a preko 20 milijardi ("billions") dolara se godisnje potrosi - na kocku. Naravno, kada vecinski ksenofobi pocnu da trtljaju o tome kako su izbeglice veliki izdatak za sistem, svaku cifru (tipa: kosta 18000 dolara da se bolesnik iz logora prebaci za Australiju radi lecenja i tome sl.) znaju napamet. Samo ne znaju da im se jedno 100x toliko "zagubilo u kaucu"... jbg. to sto beli ljudi troskare, to se ne racuna. <_<

Link to comment

Ne znam mnogo o Nauruu, samo vidim da su kampovi™ u sred nekog starog rudnika fosfata (pticijih govana, tj). Verujem predstavnici zelenih da su uslovi tamo grozni, a ne ministarki koja ih hvali. (UNHCR je takodje osudio uslove u ovim kampovima. Velika grupa lekara je takodje neki dan izasla sa osudjujucim saopstenjem). Iz ovog sto pise ovde ispada da im je turizam vrlo slab, prakticno nikakav.Osnovni razlog zasto su Australijanci tako okrutni (obe glavne partije) prema azilantima je ideja da ako bismo bili fini prema njima, onda bi nagrnuli u stotinama miliona. I u manifestovanju te okrutnosti leze glasovi na izborima. Interesantno je da manje-vise ista australijska javnost reaguje dramaticno na vesti o okrutnosti prema zivotinjama (recimo, stoci u Indoneziji, ili kitovima lovljenim od strane Japanaca). Ali, stoka i kitovi nemaju nameru da se nasele ovde (i uzmu nase poslove/uzivaju u neradu dok primaju socijalu).

Link to comment

Hvala Indi. Sinoć sam uhvatio film o protestima u Cronulli 2005, ali nisam ga odgledao do kraja. Uglavnom, beli mladi muškarci kukaju kako Libanci dolaze da nametnu svoje kulturne vrednosti. Mislim se, mšupčkmatrn.http://www.youtube.com/watch?v=KabOOwXUk-8Inače, stalna postavka u Immigration Museum tu kod tebe je stvarno fenomenalna. Ekskurzija da bude za klince ako nije. Najjači utisak na mene je ostavio poster laburista između dva rata. Sa leve strane postera je ogroman brod sa kog silaze neki ljudi, dok desno neki ljudi protestuju što nemaju posao.

Edited by pacey defender
Link to comment
Inače, stalna postavka u Immigration Museum tu kod tebe je stvarno fenomenalna. Ekskurzija da bude za klince ako nije. Najjači utisak na mene je ostavio poster laburista između dva rata. Sa leve strane postera je ogroman broj sa kog silaze neki ljudi, dok desno neki ljudi protestuju što nemaju posao.
ja u tom muzeju imam ustaljenu rutu obilaska i uvek pocnem da placem na istom mestu :(
Link to comment
ja u tom muzeju imam ustaljenu rutu obilaska i uvek pocnem da placem na istom mestu :(
Na kom mestu, ako nije tajna? :)Inače, kad sam bio u muzeju, bila je aktuelna postavka On Their Own. http://otoweb.cloudapp.net/Ulazimo nas dvoje u muzej. Dobri čikica nas pita, imate li neki osnov za popust. Mi prepošteni kažemo da nemamo. On nas pita, odakle ste? Mi kažemo, a on se povije preko pulta, kao stavi prst preko usta, šššššš, moj komšija je iz Srbije, dobar čovek, pustiću vas za džabe samo nemojte nikome da kažete. :)Poterale su nas spremačice, inače bih zanoćio tamo koliko je dobro.
Link to comment

kad se udje u onu sobicu sa licnim stvarima. to je ovaj immigrant stories and timeline (sad vidim da je to na samom pocetku - ja ustvari samo onaj filmic izdrzim bez suza :isuse: ). meni je to skroz overwhelming.a i ovo On Their Own je bilo opasno. sad mislim da imaju nesto o modi modernih muslimanki. mislim da cu to moci da odem da vidim bez plakanja <_<edit: totalni of topik

ali ovo mi je super :)Sarah_Abdo.jpg&resizemaxheight=1&w=475&h=475&bgcolour=000

Edited by estel
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...