Jump to content
IGNORED

Pomoć azilantima - PPP akcija


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    81

  • yolo

    23

  • giuseppe

    17

  • đorđe geprat

    13

svaka čast forumu još jednom.čitajući vasu i pix3, setila sam se da sam još pre 100 godina kupila šator za dvoje (laž, staje jedno i po) i vreću za spavanje. šator je skroz nov, vreća je korištena možda 2x, topla je. mislim da bi tim ljudima koji spavaju oko prihvatilišta bili jako korisni. za koju nedelju bi trebalo da skoknem do mojih, pa ako je ko od novosadista ili ljudi iz pazove voljan, možemo se dogovoriti da se nađemo i da im predam to za neku sledeću ekspediciju. iz pisanja sam ukapirala da planirate još akcija za azilante.moji matorci su bili kilavi i bolesni poslednjih mesec dana, pa nisam htela da ih cimam za uplate ovaj put, ali i to mogu ja srediti sad kad dođem. za to pretpostavljam da se mogu čuti s vasom (ili bilo kim ko je voljan).još jednom herc svima koji su učestvovali. carevi ste.

Link to comment

Bravo ljudi, svaka cast. To sto vas i vama slicnih nema na naslovnim stranama novina, a tamo se guze ovi "koji nisu rasisti ali ne bi bas ove zute, crvene i crne u komsiluku", samo govori o tome koliko odskacete u ljudskosti i plemenitosti od ove nase jadne svakodnevice. Klanjam se do zemlje.

Link to comment
Dragi forumasi,Pomoc je podeljena azilantima mahom iz Sirije, Somalije i Eritreje, smestenim u centru za azilante u Bogovadji, ali i onima koji su tokom prethodnih dana vraceni iz Madjarske i koji se snalaze za spavanje u okolini centra.Bilo je malo haosa na pocetku, ali je veliki deo pomoci podeljen onako kako smo zamislili, a za sledeci put cemo imati vise iskustva.Ostalo je novca za jos jednu akciju, a videli smo i da postoje neke potrebe koje nisu uopste ocigledne, kao sto je popucala koza na dlanovima ljudi nenaviklih na ove temperature, i kojima jako trebaju kreme za ruke.Nemojte mi zameriti na sturom prvom izvestaju, izgurao sam dan na dijeti od aspirina a sada idem dumrem. Kad se malo oporavim pretpostavljam do uvece, kuckacu vise i postaviti i par slika.Svima mnogo hvala na solidarnosti. PPP ume da bude neverovatna ekipa - malo smo kao Orkovi, koljemo se medju sobom ali umemo da se postrojimo u formaciju kada zatreba.
:thumbsup: Bravo majstori! Kada je sledeca akcija da se pridruzim sledeci put?
Link to comment

Bice sledeca akcija vrlo brzo, cim se dogovorimo neke stvari, trenutno postoje ideje da se ovim mucenicima koji spavaju u sumi obezbedi neka konkretnija pomoc...Inace, kad se sve sabere, preostalo je 32.500 dinara za nastavak akcije.

Link to comment

Odlično, napišite kad i gde može da se preda nešto stvari.Što se onih mučenika u šumi tiče, pade mi na pamet da za oko 2000 din. (i manje) mogu da se kupe kineski iglo šatori (sasvim pristojni).

Link to comment
trenutno postoje ideje da se ovim mucenicima koji spavaju u sumi obezbedi neka konkretnija pomoc...
na šta misliš pod konkretnija, sem vojnih vreća za spavanje ne pada mi ništa na pamet
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...