Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

21 hours ago, Budja said:

 

Pomeras stative.

 

Nije rec o tome sta je pogresno ili netacno vec o tome da je analiza toliko neprecizna da ne znaci nista.

 

"Korupcija je losa." Ajde? Stvarno? Nisam znao.

 

A znači analiza  ne znači ništa. Pa ja ne znam kakvu analizu ti očekuješ u tv emisiji od tridesetak minuta. Ona kaže da kao glavni uzrok sporijeg rasta vidi isto što je identifikovao i Fiskalni savet - raširena korupcija, odnosno to što je Srbija burazerska država, gde je onima koji imaju burazere dobro, a nama ostalima nije. Dakle direktno optužuje režim za korupciju (a ne da je korupcija generalno loša) i poziva se na rad Fiskalnog saveta. tj.ovo: ZAŠTO PRIVREDNI RAST SRBIJE ZAOSTAJE?

Da li je možda trebalo da radi regresionu analizu ili interpolaciju trenda uživo u emisiji?  Ja mislim da nije. Uostalom ovde imaš celu emisiju: https://www.youtube.com/watch?v=OqZE1oa4I5g&t=6s pa možeš da vidiš pitanja J.Ćosića. Onda ti pokušaj da nam ovde predočiš kako misliš da je trebalo odgovarati e da bi analiza bila precizna i ubitačna. Možda će to zaista biti bolje i efektnije.

Link to comment
2 hours ago, Luther said:

 

A znači analiza  ne znači ništa. Pa ja ne znam kakvu analizu ti očekuješ u tv emisiji od tridesetak minuta. Ona kaže da kao glavni uzrok sporijeg rasta vidi isto što je identifikovao i Fiskalni savet - raširena korupcija, odnosno to što je Srbija burazerska država, gde je onima koji imaju burazere dobro, a nama ostalima nijeDakle direktno optužuje režim za korupciju (a ne da je korupcija generalno loša) i poziva se na rad Fiskalnog saveta. tj.ovo: ZAŠTO PRIVREDNI RAST SRBIJE ZAOSTAJE?

Da li je možda trebalo da radi regresionu analizu ili interpolaciju trenda uživo u emisiji?  Ja mislim da nije. Uostalom ovde imaš celu emisiju: https://www.youtube.com/watch?v=OqZE1oa4I5g&t=6s pa možeš da vidiš pitanja J.Ćosića. Onda ti pokušaj da nam ovde predočiš kako misliš da je trebalo odgovarati e da bi analiza bila precizna i ubitačna. Možda će to zaista biti bolje i efektnije.

 

 Trebalo da je obrazlozi zasto je korupcija GLAVNI razlog. Nije nuzno da objasni metodologiju, ali je nuzno da intepretira mehanizam i objasni atribut "GLAVNI".

 

Sto se rada fiskalnog saveta tice, u pitanju je ASOCIJACIJA/KORELACIJA a ne UZROCNOST, te je tako i naslov rada i interpretacija rezultata misleading. Cross-country jednacine a la Barro su dosta kritikovane u literaturi  I sam Barro (2015) koji je kljucan za model koriscen u Petrovic i drugi (2019) je oprezam u interpretaciji svojih rezultata. Na primer ovde:

https://pdfs.semanticscholar.org/8793/93032473ffa3a1c1d5696a47061218acbe48.pdf

 

Dakle, Petrovicev rad je koristan za uvid u neke trendove, ali ne moze se interpretirati u kljucu uzrok-posledica.

 

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

 Trebalo da je obrazlozi zasto je korupcija GLAVNI razlog. Nije nuzno da objasni metodologiju, ali je nuzno da intepretira mehanizam i objasni atribut "GLAVNI".

 

Sto se rada fiskalnog saveta tice, u pitanju je ASOCIJACIJA/KORELACIJA a ne UZROCNOST, te je tako i naslov rada i interpretacija rezultata misleading. Cross-country jednacine a la Barro su dosta kritikovane u literaturi  I sam Barro (2015) koji je kljucan za model koriscen u Petrovic i drugi (2019) je oprezam u interpretaciji svojih rezultata. Na primer ovde:

https://pdfs.semanticscholar.org/8793/93032473ffa3a1c1d5696a47061218acbe48.pdf

 

Dakle, Petrovicev rad je koristan za uvid u neke trendove, ali ne moze se interpretirati u kljucu uzrok-posledica.

 

 

Ok, to je validna zamerka, ali po meni ne za format kratke tv emisije nego za neki simpozijum, tako da i dalje mislim da bez potrebe cepidlačiš. Bitno je da je ona bez pardona napala režim jezikom razumljivim prosečnom tv gledaocu.

 

A kad smo kod cepidlačenja, Hjum(David Hume) negira i samo postojanje veze uzrok-posledica.

Link to comment
5 hours ago, Luther said:

 

Ok, to je validna zamerka, ali po meni ne za format kratke tv emisije nego za neki simpozijum, tako da i dalje mislim da bez potrebe cepidlačiš. Bitno je da je ona bez pardona napala režim jezikom razumljivim prosečnom tv gledaocu.

 

A kad smo kod cepidlačenja, Hjum(David Hume) negira i samo postojanje veze uzrok-posledica.

 

Ali, ako se ne varam, ne negira redosled dogadjaja.

 

Link to comment
10 hours ago, Budja said:

 

Ali, ako se ne varam, ne negira redosled dogadjaja.

 

 

Ne, ali sve to nije bitno.

Ja bih pre zamerio DP što kad je već spomenula FS i njegovu studiju nije ukratko objasnila šta je to Fiskalni savet pošto 95% ljudi ovde ne zna da li se to maže na leb ili pije na šte srce. Šta podrazumeva reč fiskalno zna još manje.

Link to comment
  • 2 weeks later...
2 hours ago, gagilija said:

Ova što čita vrenensku prognozu govori kao Nataša Mićić, aj naglasak nego kao da drži krpu u ustima

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

 

1 hour ago, renne said:

Loznica

 

25 minutes ago, levi said:

šta Loznica, ko?

 

13 minutes ago, renne said:

Ova mala meteorološkinja

 

10 minutes ago, levi said:

koja bre, kako se zove? nisam čuo ni jedna da priča loznički, a za to imam uvo :dry:

 

 

Bosna

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

Ovo s Bosnom veze nema, po naglasku, eventualno neko Podrinje pa da je Bosnu gledala preko Drine. 

E sad ako ona devojka ne zna odakle je ili laže , to je drugo.

Dakle, ona je iz Bosne ,RS, a studira ovde.

Po sopstvenim rečima.

Link to comment

mpramo da razjasnimo ovo do kraja :dry:  na sajtu kažu da im  je glavna meteorologinja iz Kraljeva http://rs.n1info.com/Tv-lica/a439090/Milena-Lazarevic.html

a čini mi se da dosta neutralno priča, bez nekog lokalnog naglaska. mada ne bih ni znao da prepoznam kraljevački govor

 

osim nje pojavljuje se neka Milica Tadić, verovatno na nju mislite ona malo vuče na Natašu Mićić, samo što za beogradski dnevnik priča ekavski, a za Sarajevo samo prebaci na ijekavicu

 

 

Edited by levi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...