Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

30 minutes ago, Friend said:

Kakvi citaoci takvi i tekstovi. Zasto bi placali lektore kada nema potrebe.

pa to ide u krug. ako hoćeš bolje čitaoce, moraš da praviš bolje tekstove valjda

najveći izdavači nemaju više lektore, to jest korekturu.

 

a ovi što su u državnim institucijama zaposleni kao lektori ili se drogiraju ili su im diplome lažne, u svakom slučaju jezik slabo poznaju.

Link to comment

ovaj engleski ikad u znacenju svih vremena se toliko odomacio da ponekad uvatim sebe da razmisljam kako ono bese ivo andric i ja to kazemo. 

 

mene na n1 iritraju nezgrapni prevodi s engleskog. cak nije ni zahtevan jezik, prilozi zabavnog sadrzaja, al kad neko ne zna ni engleski ni srpski, ne moze ispasti bogzna sta. 

 

Link to comment

Odlična teta Dana, kao i uvek.

Samo ne znam kako će vrsni ekonomski analitičari PPP-a da progutaju ovo:

 

Vučića, međutim, ne bi kritikovala zbog mera fiskalne konsolidacije, jer je Srbija, kako je rekla, 2012. godine zaista bila blizu bankrota.

"Bili smo na strašno dobrom putu da uđemo u bankrot. Nije tačno to što moj prijatelj Mirko Cvetković kaže (da nismo) (...)

http://rs.n1info.com/Biznis/a475016/Popovic-Srbija-je-burazerska-ekonomija-gde-ne-moze-da-se-radi-ako-niste-uz-SNS.html

 

Jedino ako i Dana nije Vučićev bot i to onaj prikriveni, kao kritikuje ga a u stvari botuje li botuje. Takvi su najgori.:fantom:

 

Link to comment
18 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ali ipak nema tu veličinu da bude u toj vladi kao moralni gigant u koga se kuneš...

 

Verovatno nije dovoljno botovala:fantom:

U morale ne ulazim ( jel to beše ono nešto za crkvu), samo u rezultate, koje i tetka Dana odobrava i podržava.

Link to comment
3 hours ago, Luther said:

Odlična teta Dana, kao i uvek.

Samo ne znam kako će vrsni ekonomski analitičari PPP-a da progutaju ovo:

 

Vučića, međutim, ne bi kritikovala zbog mera fiskalne konsolidacije, jer je Srbija, kako je rekla, 2012. godine zaista bila blizu bankrota.

"Bili smo na strašno dobrom putu da uđemo u bankrot. Nije tačno to što moj prijatelj Mirko Cvetković kaže (da nismo) (...)

http://rs.n1info.com/Biznis/a475016/Popovic-Srbija-je-burazerska-ekonomija-gde-ne-moze-da-se-radi-ako-niste-uz-SNS.html

 

Jedino ako i Dana nije Vučićev bot i to onaj prikriveni, kao kritikuje ga a u stvari botuje li botuje. Takvi su najgori.:fantom:

 

 

Kakav analiticar!
 

Quote

Srbija je burazerska ekonomija gde ne može da se radi ako niste uz SNS

 Uzrok za slab privredni rast vidi, pre svega, u korupciji, odnosno što je Srbija, kako je rekla, burazerska država.

 

 

Ovo moze i Luther da napise.

 

Ovo je nivo pijaca analize, no Dana Popovic je vec dugo samo pundit a ne istrazivac. Zec se penzionisao pa da ima ko da ga zameni. 

 

 

Link to comment
58 minutes ago, Budja said:

 

Kakav analiticar!
 

 

 

Ovo moze i Luther da napise.

 

Ovo je nivo pijaca analize, no Dana Popovic je vec dugo samo pundit a ne istrazivac. Zec se penzionisao pa da ima ko da ga zameni. 

 

 

 

Šta je pogrešno ili netačno rekla? Ovo je nivo analize za tv, tj. za "široke narodne mase". Naravno da mogu i ja to da napišem (a i pišem). To su opštepoznate činjenice koje ponavljaju svi ekonomisti sa integritetom (Arsić, Madžar, Fiskalni savet itd.) Najbolje da će na tv da govori nerazumljivim stručnim jezikom, a i ovako se to slabo prima koliko god puta da se ponovi, a istu priču ponavlja i MMF i SB i svi koji shvataju prirodu i delovanje ovog režima.

 

E sad pošto se tebi to ne dopada ponudi neku nepijačnu stručnu analizu koja će da dopre do običnih ljudi kako bi razumeli gde se i zašto nalaze i kako da svoje stanje promene.

Pokloni se i počni.

Link to comment
21 hours ago, Luther said:

 

Šta je pogrešno ili netačno rekla? Ovo je nivo analize za tv, tj. za "široke narodne mase". Naravno da mogu i ja to da napišem (a i pišem). To su opštepoznate činjenice koje ponavljaju svi ekonomisti sa integritetom (Arsić, Madžar, Fiskalni savet itd.) Najbolje da će na tv da govori nerazumljivim stručnim jezikom, a i ovako se to slabo prima koliko god puta da se ponovi, a istu priču ponavlja i MMF i SB i svi koji shvataju prirodu i delovanje ovog režima.

 

E sad pošto se tebi to ne dopada ponudi neku nepijačnu stručnu analizu koja će da dopre do običnih ljudi kako bi razumeli gde se i zašto nalaze i kako da svoje stanje promene.

Pokloni se i počni.

 

Pomeras stative.

 

Nije rec o tome sta je pogresno ili netacno vec o tome da je analiza toliko neprecizna da ne znaci nista.

 

"Korupcija je losa." Ajde? Stvarno? Nisam znao.

Link to comment

Sve današnje velike sile su postale takve ili se izvukle iz siromaštva planski i protekcionistički. Tek nakon toga su svetskoj sirotinji koju će da eksploatišu počeli da prodaju muda za bubrege o slobodnom tržištu i konkurenciji preko svojih proksija SB i MMF.

 

Kako se to uklapa u profesorkin liboski svetonazar? Empirija vs ideologija.
 

“For centuries England has relied on protection, has carried it to extremes and has obtained satisfactory results from it. There is no doubt that it is to this system that it owes its present strength. After two centuries, England has found it convenient to adopt free trade because it thinks that protection can no longer offer it anything. Very well then, Gentlemen, my knowledge of our country leads me to believe that within 200 years, when America has gotten out of protection all that it can offer, it too will adopt free trade.”(Ulysses S. Grant, president of the United States, 1868–1876)



Građani Srbije su opljačkani i ojađeni u tzv tranziciji, baš je ikoga ko ju je sprovodio boleo qrac za nekakav razvoj i budućnost države, već da ućari za sebe i svoje kronije što više može.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...