Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

A šta je to? Bogatstvo mašte. Vatromet ideja. Munje misli. Raskoš talenta. Vodopadi jezičkih konstrukcija. Freska realnosti. Vodotok zbivanja.
pa kakav je ovo stil?! :lol:manjo u penziji da se baci na ljubavne romane.
Link to comment
  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

Ako mislis na onu pricu koja je pocela oko Sonje Biserko i Helsinskog odbora, secam se dobro. Ti tvrdis da bi se ovako ostrvili na Cerovica ili Zarkovica. Ja u to sumnjam, posto oni nisu potrosili svoj moralni kredibilitet na nacin na koji je to ucinio Tijanic. Pri ovome ne govorim o reakcijama ludaka sa jednog drugog foruma ili placenika sa izvesnog portala, vec o ljudima kojima je od Tijanica, kada se na jedan tas stavi njegov angazman protiv Milosevica i novinarski zenit, a na drugi njegov politicki i urednicki angazman, na kraju ostala samo nula, ako ne i minus. Stoga, mislim da je tvoja reakcija bila za nijansu preostra prema ljudima koji nisu bas pustali balone posle smrti Tijanica, nego su izneli svoje misljenje o onom delu njegovog delovanja koje je, realno, jedino relevantno za generacije koje se ne secaju Starta, Danasa i Mladine.Nerdovski receno, posle smrti Darta Vejdera neumesno je reci "Ali, bio je nekada dobar dzedaj".edit: dopao mi se tvoj post, volim kad ljudi pisu strastveno. samo ne otudjuj ljude generacijskim bagatelisanjem, to vodi u lose rasprave.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

a ima nešto naročito otužno u načinu na koji ga žale novinarke. ona miljkovićka kao eliza dulitl. olivera kovačević kaže da je on bio u pravu i kad nije bio u pravu jer je ona kroz sve to učila jednu malu školu za jedne velike ljude. svaka se seća kako je pod uvredama cvala i rasla i ima potrebu to još jednom da proživi. bljak.

Link to comment
edit: dopao mi se tvoj post, volim kad ljudi pisu strastveno. samo ne otudjuj ljude generacijskim bagatelisanjem, to vodi u lose rasprave.
ma nisam ja sklon tom ejdžizmuTM. samo sam hteo da kažem da neko ko nije živeo u to vreme ne može - preciznije: ne može u potpunosti - da shvati kakvo je ono u stvari bilo.ako sam nekoga time uvredio, ja se najiskrenije izvinjavam.na ovoj temi sam potrošio sve svoje metke pa neću više gnjaviti. ličnu intenciju bih sažeo replikom kojom se zatvara jedan (ne tako briljantan) film: morgen frimen u ulozi sudije (nije bitno) kaže raji u publici: "idite sad svojim kućama i budite - pristojni ljudi".
Link to comment

Ja vise mislim da ti nisi bio svestan u potpunosti kakva je situacija "tada" bila. Mislim, jedan Ljuba Tadic je docekan ovacijama u Zagrebu - mislim da je rat/sukobi uveliko poceo u Hrvatskoj (1991 godine ili mozda krajem 1990g pred rat?) - i tada je trebalo imati muda tako nesto uraditi, prvo radi sopstvenih velikosrba otici u Zagreb i pojaviti se u jednoj od glavnih uloga, a onda i zbog moguce reakcije tamosnje publike.Seruckanje, koje nikakve veze sa Milosevicem nije imalo, po Slobodnoj/Nedeljnoj/Mladini krajem 80-ih nije u istom rangu. Pisao je uglavnom o zivotu, o sistemu uopste, i ostala kolumnisticka pisanja koja se ne razlikuju mnogo od onog sto Teofil danas pise (npr.), Nista to nije visokoumno ili hrabro, samo je sistem bio drugaciji. To naknadno uzdizanje u nebesa je neprimereno, neposteno i nakaradno. Taj covek nicim nije zasluzio da bude u Aleji zasluznih gradjana - naprotiv.

Edited by dragance
Link to comment
Шта би са оним косоварским менталитетом...и ћутањем?
Nije u pitanju nikakav "kosovski" mentalitet nego odredjena subkultura, nacin ponasanja, rutina i dozivljaj normalnosti koji je univerzalan i srazmeran negativnoj drustvenoj selekciji.Negde je sticajem okolnosti da negativna selekcija jaca a negde slabija.Drzava koja sistematski i tradicionalno tera sve obrazovano, uljudno i otvoreno na kraju mora da zavrsi sa Tijanicima po Alejama. Edited by Anduril
Link to comment

vec sam napisao ali da ponovim malo detaljnije: false advertasing. nije u pitanju testamentarni intervju vec studentski rad neke devojke sa fpn kojoj je on u sali rekao: objavite ovo kad ja umrem. i eto.inace tekst je uzasan. pun lirskih uzleta pomenute studentice. tipa: zapalio je cigar a pogled mu je bludio u daljinu. cetvrti razred osnovne skole style. uzas.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...