Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

može li se nešto izvući iz konteksta tom tijaniću to make him look good?
Imas na pocetku topika njegov tekst koji je Vasa postavio pa vezbaj, ako ti je vec do toga.
Link to comment
  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

@harperkako misliš lenjim? treba ja da čitam tijanićeve tekstove i da pogađam koji je to što si ga ti učio napamet ili treba da vežbam da izvučem nešto tijanićevo iz konteksta a da to zvuči kul (a ne samo kulovski)?kada sam stavila ovde dve njegove umotvorine kojima (po koksiju koji objašnjava) srbljanovićka "zasipa tviter" (wtf?), odgovor je bio da je to negativno izvlačenje iz konteksta. zapravo, cela knjiga njegovih citata je isto to - negativno izvlačenje iz konteksta.na poziv da dokažeš suprotno, odnosno da pokažeš da postoje tijanićevi citati (ne stariji od 20 godina, ne staaarii citati pre nego što se pokojnik razobručio) a koji se mogu upotrebiti tako da on izgleda bolje (a ne lošije) od onoga što zapravo jeste, ti se duriš kao ostavljena snaša.

Edited by gagorder
Link to comment
može li se nešto izvući iz konteksta tom tijaniću to make him look good?
Ma, to je sve jedna ista, milion puta prežvakana prostačka čorba. Opičeno društvo koje neguje i zaliva sve ono najgore što se u njemu pojavi. Tip ne da nije bio poseban, nego je bio 100% tipičan. Uvek je imao tipičnu, prepoznatljivu reakciju kada ga u TV studiju neko suoči sa malkice težim argumentom od pukog prostačenja: složi istu ciničnu facu, nakrivi glavu 10 stepeni u desno, sačeka par sekundi da u glavi na brzaka iskonstruiše neku uvredu i onda je sruči u jednom dahu. Eto, to je bio njegov talenat kojim je odskakao. Većina javnih prostaka zaplete jezikom i pogubi se kada popasu neočekivan udar s boka, ovaj je to znao da dočeka i da odmah krene u rekontru. U životu nije uspeo da javno komunicira sa ženskom osobom na normalnom, kolegijalnom nivou. Ama uvek je sve prštalo da li od seksizama, da li od nipodaštavajućeg tona, da li od one najgore mizoginije. Kako je on najveći talenat (za šta god) među srpskim novinarima, tako je i Vojislav Šešelj najveći talenat (za šta god) među srpskim političarima. Sav taj njegov talenat da nešto izazove i isprovocira, zapravo staje u kliker koji je imao za svađu, bukačenje i prostakluk. Bio je brz u tome, snalazio se kao ribica u akvarijumu. Jedini način da izbegneš da te javno gazi i ponižava je bio da odmah na početku rasprave prihvatiš ulogu Džejn i pustiš Tarzana da u studiju pokaže da je najpametniji, najupućeniji, najobavešteniji, a svi ostali na čelu sa tobom mogu samo da aplaudiraju krunisanom caru koji će biti ljubazan i prijatan sve dok su uloge striktno podeljene. Drzni se da nešto znaš bolje od njega ili da ga suočiš sa nečim što pobija njegove teze, i teško si ga tebi. Poznajem barem desetoro takvih u RL, koji su sposobni da svojom narcisoidnom bahatošću izazovu salve reakcija okoline, miliji su mi od ovog velikana makar zato što nikada nisu rekli da su njihove bljuvotine pogrešno protumačene ili istrgnute iz konteksta. Uvek stanu iza svoje pogani i brane je kao svoj sistem vrednosti, što je pedeset puta poštenije od tamo nekog krelca koji se jedino nije odricao uvreda koje je upućivao ženama a sve drugo što je rekao bio je spreman da kreativno tumači u zavisnosti od dnevnopolitičkih okolnosti ili da jednostavno brani ad hominem uvredama. Možda bi izgledao dobro ako bismo pored njega postavili Komrakova i Lenard ali u bilo čemu što ima veze sa civilizovanom komunikacijom za njega nema mesta. Profesionalne kvalitete, ako ih je ikada imao, kvalitetno je uvaljao u mešavinu izmeta i povraćke tokom svog angažmana na RTS. Zašto takvi likovi u Srbiji redovno dobijaju priznanja, počasti i neograničen kredit za ispade svih vrsta, za mene ostaje misterija.
Link to comment
Ma, to je sve jedna ista, milion puta prežvakana prostačka čorba. Opičeno društvo koje neguje i zaliva sve ono najgore što se u njemu pojavi. Tip ne da nije bio poseban, nego je bio 100% tipičan. Uvek je imao tipičnu, prepoznatljivu reakciju kada ga u TV studiju neko suoči sa malkice težim argumentom od pukog prostačenja: složi istu ciničnu facu, nakrivi glavu 10 stepeni u desno, sačeka par sekundi da u glavi na brzaka iskonstruiše neku uvredu i onda je sruči u jednom dahu. Eto, to je bio njegov talenat kojim je odskakao. Većina javnih prostaka zaplete jezikom i pogubi se kada popasu neočekivan udar s boka, ovaj je to znao da dočeka i da odmah krene u rekontru. U životu nije uspeo da javno komunicira sa ženskom osobom na normalnom, kolegijalnom nivou. Ama uvek je sve prštalo da li od seksizama, da li od nipodaštavajućeg tona, da li od one najgore mizoginije. Kako je on najveći talenat (za šta god) među srpskim novinarima, tako je i Vojislav Šešelj najveći talenat (za šta god) među srpskim političarima. Sav taj njegov talenat da nešto izazove i isprovocira, zapravo staje u kliker koji je imao za svađu, bukačenje i prostakluk. Bio je brz u tome, snalazio se kao ribica u akvarijumu. Jedini način da izbegneš da te javno gazi i ponižava je bio da odmah na početku rasprave prihvatiš ulogu Džejn i pustiš Tarzana da u studiju pokaže da je najpametniji, najupućeniji, najobavešteniji, a svi ostali na čelu sa tobom mogu samo da aplaudiraju krunisanom caru koji će biti ljubazan i prijatan sve dok su uloge striktno podeljene. Drzni se da nešto znaš bolje od njega ili da ga suočiš sa nečim što pobija njegove teze, i teško si ga tebi. Poznajem barem desetoro takvih u RL, koji su sposobni da svojom narcisoidnom bahatošću izazovu salve reakcija okoline, miliji su mi od ovog velikana makar zato što nikada nisu rekli da su njihove bljuvotine pogrešno protumačene ili istrgnute iz konteksta. Uvek stanu iza svoje pogani i brane je kao svoj sistem vrednosti, što je pedeset puta poštenije od tamo nekog krelca koji se jedino nije odricao uvreda koje je upućivao ženama a sve drugo što je rekao bio je spreman da kreativno tumači u zavisnosti od dnevnopolitičkih okolnosti ili da jednostavno brani ad hominem uvredama. Možda bi izgledao dobro ako bismo pored njega postavili Komrakova i Lenard ali u bilo čemu što ima veze sa civilizovanom komunikacijom za njega nema mesta. Profesionalne kvalitete, ako ih je ikada imao, kvalitetno je uvaljao u mešavinu izmeta i povraćke tokom svog angažmana na RTS. Zašto takvi likovi u Srbiji redovno dobijaju priznanja, počasti i neograničen kredit za ispade svih vrsta, za mene ostaje misterija.
tako nesto bih ja napisao, samo da znam da pisemod reci do reci
Link to comment
tako nesto bih ja napisao, samo da znam da pisem
+1 :)Dobro uočena sličnost sa Šešeljem. Prosto bode oči.I ja poznajem ljude koji su u sličnom đonom u glavu ego tripu, omiljene u društvu zbog živopisnosti nastupa. Sreća pa su neuporedivo benigniji.
Link to comment
@harperkako misliš lenjim? treba ja da čitam tijanićeve tekstove i da pogađam koji je to što si ga ti učio napamet ili treba da vežbam da izvučem nešto tijanićevo iz konteksta a da to zvuči kul (a ne samo kulovski)?kada sam stavila ovde dve njegove umotvorine kojima (po koksiju koji objašnjava) srbljanovićka "zasipa tviter" (wtf?), odgovor je bio da je to negativno izvlačenje iz konteksta. zapravo, cela knjiga njegovih citata je isto to - negativno izvlačenje iz konteksta.na poziv da dokažeš suprotno, odnosno da pokažeš da postoje tijanićevi citati (ne stariji od 20 godina, ne staaarii citati pre nego što se pokojnik razobručio) a koji se mogu upotrebiti tako da on izgleda bolje (a ne lošije) od onoga što zapravo jeste, ti se duriš kao ostavljena snaša.
Kao sto mozes da primetis ja sam se obracao Ducci a ne tebi. Sta ces ti da izvuces iz Tijanicevih tekstova tice se tvog licnog motiva. Ja nemam motiv da izvlacim drugacije citate da bih nekome nesto dokazivao, a pogotovo ne radim to po necijoj narudzbini. Tijanicevi tekstovi (kompletni) su dostupni na netu i svako moze da ih procita, ja sam te cak usmerio na jedan koji je na samom ovom topiku. Zasto je uopste ta sramotna knjiga izasla nemam sad vremena da pisem o tome posto moram da napustim komp. Samo cu reci da je meni jasno zasto oni koji nisu bili aktivni i odrasli krajem osamdesetih ne shvataju koliko su znacili kriticki tekstovi o Milosevicu iz tog perioda kad u Srbiji "veliki borci protiv Milosevica" nisu smeli da pisnu ili su jednostavno bili niko i nista. Ja ne odricem Tijanicu ni kasniju prodaju bracnom paru, jos manje njegove licne karakteristike od kojih su mnoge neprhvatljive ali takodje ne zaboravljam ni ko su bili ljudi koji su s njim kasnije dolazili u sukob.
Link to comment
"kontekst" je knjiga "slučaj građanina aleksandra tijanića" koju je objavio yukom pod pokroviteljskom palicom bebe popovića a koja predstavlja zbirku istrgnutih citata iz tijanićevih tekstova, polemika ili izjava. jedan vrlo zgodan denuncijantski pamflet kojim je beba lečio sujetne rane dobijene u direktnim sudarima sa tijanićem.inače, odlukom vrhovnog suda srbije, knjiga je 2009. zabranjena a tijanić je dobio i odštetnu parnicu od yukom-a.citatima jutros biljana srbljanović obilato zasipa twitter.
Cuj knjiga je zabranjena :0.6: od strane vrhovnog suda srbije. Presuda se odnosila na "zabranu dostampavanja". U presudi se pozivaju na "ugrozavanje AT moranlih prava" a do cega je doslo usled "citiranja njegovih javno izrecenih stavova" koji su bili "iztrgnuti iz konteksta". Ova presuda je bila sramna i jasno doneta pod politickim pritiskom. Niti je zabranjeno citirati bilo koga-pogotovu kratki citati (Zakon o autroskim pravima) niti su to bili falsifikati (AT tvrdio da je 40% falsifikat :lolol: sta sedeo je sa digitronom kuci i racunao sta je njegovo sta nije).Neko je ovde napisao da je AT bio Pera Lukovic u odelu i po broju psovki, uvreda i javnih omalovazavanja, se mozemo sloziti (donekle). Samo treba uputiti one koji ne znaju malo siri "kontekst" pisanija u Gradjaninu bio revolt usled izgubljene ministarske fotelje, pa je cak i kolumna nazvana Ex-ministar. Dakle, naknadno pametni AT, se setio posle 2godine ministorvanja i 5-6 godina druzenja sa Mirjanom Markovic da oplete po svima. I ta kolumna jeste bila vrlo citana zato sto je javno masturbirao po svim javnim lincostima, ne samo politicarima (npr. Vesna Zmijanac mu je bila na tapetu-toliko o ozbiljnom politickom "analiticaru") Zeljko Mitrovic kao arhineprijatelj, Tata Brada sa Palme itd.Inace to YUCOM-ovo izdanje imate na netu, pa nek je i kako je 2009 izjavljivao Tijanic 40% citata njegovo, bice vam zanimiljvo da procitate.
Link to comment

Cuj zasto, imas internet pa pretrazi©. Ne moze se tek tako dovoditi u sumnju teorija, a ako pocnes da redjas cinjenice, onda budi spreman na ismevanje, na konstatacije kako si premlad ili na uber argument kako je to tako i tacka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...