Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

Pa to je perspektiva iz koje nije bitno za šta su se zalagali Popović i Tijanić, samo je bitno da su bili frajeri. Ali Kuljiš je samo naročito kretenski predstavnik te perspektive, a ni Pančić ni Žarković nisu daleko.

Link to comment

kroz tekst provejava besmislena teza da je mozda bolje biti uprljane biografije a da si nesto pokusao da promenis (kao dokaz navodi rejtinge dnevnika :isuse: ) od toga da si moralan i posten, a nikakav uticaj nisi imao na drustvo!? :blink:pa prilepljena prica o sorosu i novcu!?ajde da se pojavilo u hrvatskim novinama kao neki usputni licni komentar, za publiku u hrvatskoj koje ne prati situaciju u srbiji, pa eto datumi smrti su ih povezali u jedan clanak. ali u danasu, par dana nakon sahrana - bruka.p.s i otkud su uopste kuljis i onaj hedl ponovo postali eksperti za srbiju u srbiji?!

Edited by Takeshi
Link to comment

Koncepcija teksta je u najmanju ruku čudna, ali otvara jednu od najbolnijih tema tranzicionih društava - vrednovanje sopstvenih dometa u novoraspadnutim vrednosnim sistemima. Tri spomenute sudbine ne treba da imaju ikakvu vezivnu nit, već su samo ilustracije mogućih puteva(ili stranputica?). Kuljiš se nehotice uhvatio preteškog posla koji ga verovatno negde u podsvesti muči. U njihovim lutanjima, on očigledno prepoznaje i svoj lični lavirint i jedan usputni nekrolog nije bio dovoljan da izrazi sve te dileme.Ali i tako nedovršen tekst vredi više od gomile bezopasnih malih naklapanja sa kojim lokalni geniji ništa ne rizikuju. Niti kažu.

Link to comment

tekst nije nedovršen jer ono što nije dovršeno moglo bi se još dovršiti. tekst je nepošten (utoliko što u formi nekrologa povezuje dvojicu nepovezivih, nabacujući imena i lokacije u maniru duške jovanić), nisam sigurna ni da je pošten u pogledu toga kako prenosi soroševe reči (prosto, ne verujem mu, slušala sam soroša par puta i kako bih rekla, ne liči), nelektorisan (zadnje sekunde?!). analize nema, samo slobodnih asocijacija povodom nečije smrti.i da. za onaj trust mozgova - nadam se da mene nisi ni greškom tu podrazumevao. ne bih mogla ja tu odgovornost na ovim nejakim plećima ..

Link to comment

Zašto bi analiza bila neophodna? Otišla su mu dva prijatelja i jednostavno je izbacio frust iz sebe. Meni je takvo divljanje ponekad ok.A za komparaciju sa D.J. priznajem da nije bez osnova u ovom slučaju.

Link to comment

ne znam april/ jesu li mu obojica bili prijatelji? šta bi oni kazali? meni je neprijatno izjednačavanje ova dva čoveka. to su dva fundamentalno različita životna pristupa, životna učinka. ko je on da dovede u pitanje uticaj koji je popović ostavio? evo, ja da uporedim medijski propraćeno obraćanje tijanića studentima (nisam prisustvovala, ali nam je preneto vala u sitna crevca) sa onim čemu sam prisustvovala - predavanja popovićeva iz etike studentima pravnog fakulteta, kojima ih je spremao za pro bono rad sa klijentima (po pravilu, ljudima sa socijalnog dna, ali ne nužno). posle sam pratila i taj njihov pro bono rad. kako je popović iskoristio priliku da se obrati onima koji u njegovoj struci ostaju iza njega, a kako je tu priliku iskoristio tijanić. oko i dupe. uvredljiv je ovaj tekst. ne što je od kuljiša, nego što je od danasa.edit izvinjavam se ako sam konfuzna. u jednom prozoru mi je ppp, u drugom dete gleda ljute ptičice. trebalo bi zapravo da sednem pa da razradim kako je taj srđin rad uticao na tih mladih 40 budućih sudija, tužilaca, advokata.

Edited by gagorder
Link to comment

Kad god su ga centri moći htjeli likvidirati s mjesta generalnog direktora državne televizije, odustali bi bojeći se njegove tabloidne vendete, a osim toga, brzo bi uvidjeli da neće naći drugoga koji će s takvom apotekarskom preciznošću dodjeljivati prevažne sekunde u informativnom prostoru, točno u skladu s realnim odnosima moći na javnoj i nejavnoj sceni. - See more at: http://www.danas.rs/...h.qNJDb1FG.dpufKakvo objašnjenje!

Edited by beatakeshi
Link to comment

Kuljišev tekst je tipičan primer dosetničarske pameti kafanskih poluninteligenata, kojima se čini da je je ceo svet stvoren po njihovoj meri, pa se samim tim sve svodi na kafanske dogovore i rekla-kazala. Teoretičari , a posebno teoretičarke ("postmarksistkinje", jel) su glupi i ništa ne shvataju. Ako hoćete da razumete Sorosa, ne čitajte njegove knjige i tekstove, nego prepričajte nešto što je u kafani rekao samo za vaše uši. Tu je suština. Zato i u ovom tekstu najviše prostora zauzimaju kafanske reminiscencije, gde se sedelo, šta se slušalo i gde Koštunica jede crevca.Što reče Takeshi, u tri celofana umotano govno.

Link to comment
Vidim, trust mozgova presudio Kuljišu.
Мислим да би био довољан труст мазгова. Јесте да хартија све трпи, ал'.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...