Jump to content
IGNORED

aleksandar tijanic


ficfiric

Recommended Posts

dakle, da sublimiramoTM:prosečan krnji profil PPP-forumaša koji bi se s guštom popišao u još toplu urnu at-a mogao bi se formirati na osnovu sledećih karakteristika:-nije prost ni vulgaran čak ni onda kad bi se to moglo očekivati; nikada ne bi oterao nekoga na ispašu; sporove rešava mirnim putem lalinskog tipa; kupuje tastaturu na kojoj je kaps-lok preventivno zaključan;-medije deli na dobre i đubre; drži da dobri mediji ne postoje; drži da dobri mediji nisu ni postojali; ako je novinar, nikada nije i nikada ne bi radio u medijima koji nisu dobri i zato je oličenje dobrog novinara koji je sve u životu stekao sa svojih deset novinarskih prstiju;-po vokaciji je demokrata i grozi se svakovrsnog ugrožavanja ljudskih prava; grozi se nasilja; žali što je propuštena šansa 6.oktobra jer baš je bio nameračio jednu banderu na kojoj bi priredio redaljku po sopstvenom ukusu; žali što je propuštena šansa "sablje" i drži da je -doduše samo za te potrebe - bebu trebalo klonirati u jedno šezdeset originalnih kopija; inače duševan, ne bi ni mrava zgazio;-džukelama nikada ne zaboravlja i ne oprašta, i tu svoju crtu doslednosti naglašava u svakoj prilici; između tadića i nikolića glasa nikolića (u fulu ili na belo);-sposoban; radan; uspešan; nema trenutka odmora; na PPP ima nekoliko hiljada postova

Link to comment
  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • beatakeshi

    31

  • dragance

    29

  • kim_philby

    28

  • Аврам Гојић

    27

sada kada porazmislim, ostaje mi u sećanju kao osoba britkog uma, poganog jezika i nimalo obraza. bukač i siledžija. doveo je do savršenstva umetnost vređanja oponenta.
ne razumes ti to, to je ono sto se ovde naziva "vrstan polemicar" :fantom:edit:@moderacijajesam li ja sanjao ili je moderacija vise puta obecala banovanje za optuzivanje belih listica da su time ustvari glasali za tomu? Edited by aram
Link to comment
Koliko se ja sećam DT, Tirke je tu imao samo dnevnu kolumnicu koja je već uveliko odisala alkoholnim isparenjima i u kojoj je značajan deo bio posvećen fudbalu a ne politici. Pamtim je po kvalitetnom cinizmu a ne po nekim legendarnim doskočicama tipa: "Smrt Mike je život Srbije" ili "Srbija nema da bi Laza imao".Tirke je 90-ih malo piskarao i više cirkao, ne pamtim da je bio u bilo kakvim osnivačkim i glodurskim kombinama™.
Uštedeo si mi kucanje.Anonymuse, čitao redovno Dnevni telegraf i njegovu kolumnu. Uopšte mi nije jasno i dalje otkud svrstavanje Tirnanićevog pisanja uz Tijanićev učinak u dnevno-političkom životu, pisanje da ne pominjem. Mislim, objasnite mi ti ili Syme, još jednom molim.
Link to comment
dakle, da sublimiramoTM:prosečan krnji profil PPP-forumaša koji bi se s guštom popišao u još toplu urnu at-a mogao bi se formirati na osnovu sledećih karakteristika:-nije prost ni vulgaran čak ni onda kad bi se to moglo očekivati; nikada ne bi oterao nekoga na ispašu; sporove rešava mirnim putem lalinskog tipa; kupuje tastaturu na kojoj je kaps-lok preventivno zaključan;-medije deli na dobre i đubre; drži da dobri mediji ne postoje; drži da dobri mediji nisu ni postojali; ako je novinar, nikada nije i nikada ne bi radio u medijima koji nisu dobri i zato je oličenje dobrog novinara koji je sve u životu stekao sa svojih deset novinarskih prstiju;-po vokaciji je demokrata i grozi se svakovrsnog ugrožavanja ljudskih prava; grozi se nasilja; žali što je propuštena šansa 6.oktobra jer baš je bio nameračio jednu banderu na kojoj bi priredio redaljku po sopstvenom ukusu; žali što je propuštena šansa "sablje" i drži da je -doduše samo za te potrebe - bebu trebalo klonirati u jedno šezdeset originalnih kopija; inače duševan, ne bi ni mrava zgazio;-džukelama nikada ne zaboravlja i ne oprašta, i tu svoju crtu doslednosti naglašava u svakoj prilici; između tadića i nikolića glasa nikolića (u fulu ili na belo);-sposoban; radan; uspešan; nema trenutka odmora; na PPP ima nekoliko hiljada postova
I najverovatnije je peder.
Link to comment
Devedesetih Politika, dvehiljaditih Kurir. Toliko.
Nije mi dovoljno, molim te elaboriraj. Ne znam zašto ste obojica toliko kriptični i škrti na rečima. A i meni je važno, jer ako sam stvarno doživeo selektivnu amneziju, hoću da se setim pa da Tirnanićevo zlo svrstam tamo gde mu je mesto.
Link to comment
dakle, da sublimiramoTM:prosečan krnji profil PPP-forumaša koji bi se s guštom popišao u još toplu urnu at-a mogao bi se formirati na osnovu sledećih karakteristika:-nije prost ni vulgaran čak ni onda kad bi se to moglo očekivati; nikada ne bi oterao nekoga na ispašu; sporove rešava mirnim putem lalinskog tipa; kupuje tastaturu na kojoj je kaps-lok preventivno zaključan;-medije deli na dobre i đubre; drži da dobri mediji ne postoje; drži da dobri mediji nisu ni postojali; ako je novinar, nikada nije i nikada ne bi radio u medijima koji nisu dobri i zato je oličenje dobrog novinara koji je sve u životu stekao sa svojih deset novinarskih prstiju;-po vokaciji je demokrata i grozi se svakovrsnog ugrožavanja ljudskih prava; grozi se nasilja; žali što je propuštena šansa 6.oktobra jer baš je bio nameračio jednu banderu na kojoj bi priredio redaljku po sopstvenom ukusu; žali što je propuštena šansa "sablje" i drži da je -doduše samo za te potrebe - bebu trebalo klonirati u jedno šezdeset originalnih kopija; inače duševan, ne bi ni mrava zgazio;-džukelama nikada ne zaboravlja i ne oprašta, i tu svoju crtu doslednosti naglašava u svakoj prilici; između tadića i nikolića glasa nikolića (u fulu ili na belo);-sposoban; radan; uspešan; nema trenutka odmora; na PPP ima nekoliko hiljada postova
:Hail:Sent from my iPad using Tapatalk HD
Link to comment

Pa pisanje u Politici je bilo onako jadno, slugeranjski, što neko nekad reče, bio je humorista "niz dlaku". Kao pišeš dnevnopolitičku kolumnu, ali moraš da ignorišeš slona u sobi, neprijatno za čitati, naročito nakon onog incidenta kada su ga pretukli. Bilo je sve to prilično tužno.Kurir je bio još i mnogo, mnogo gori. Ne znam da li se sećaš, ali njegovo pisanje u to vreme je bilo negde na relaciji Brana Crnčević - Mira Bobić Mojsilović. Retko sam ga čitao, ali bukvalno svaki put kada bih pročitao njegovu kolumnu - jednom mesečno npr (a izlazila je svakog dana) - pljuvao je po izdajniku srpstva Čedi Jovanoviću, šta je u uostalom bilo u skladu sa orijentacijom celog uredništva. U prinicipu, postao je glas srpskog evrimena, u najgorem mogućem smislu. Bilo je i nekih gorih stvari, ali zaista ne mogu precizno da se setim, a guglanje ne pomaže.Ali evo nađoh nešto iz NIN-a čisto da imaš uzorak:

Ni�ta prirodnije nego da ovako samoproklamovani politi�ar potra�i dru�tvo sebi sli�nih, ali ni�ih rastom. Dva lo�a ubi�e Milo�a, a �ta li tek mogu 18 tzv. lidera, od kojih su neki bez partije, drugi bez poslanika. Mogu, recimo, da osvoje vlast preko tu�ih le�a. Tog �to ih je, svojim izbornom pobedom, na vlast doveo odmah zatim nazovu nacionalistom, �mirnim ludakom� (?) koji sledi politiku biv�eg re�ima i tako objektivno potpoma�e organizovani kriminal. Umalo ga onomad ne uhapsi�e. Sudilo bi mu se zbog podr�ke koju u�iva u narodu.
Edit: Datum je inače 19. jun 2003., naslovna strana je ovakva:korica.gifČisto da ti dam kontekst. Edited by Syme
Link to comment
a i ja se sve vreme nesto lupam po prstima, kao, nije red, umro covek i to...
mene samo mrzilo praviti zijana ko prošlih puta (a i dabović se operiso pa da ne pukne po šavovima). :fantom: Edited by Hella
Link to comment
Pa pisanje u Politici je bilo onako jadno, slugeranjski, što neko nekad reče, bio je humorista "niz dlaku". Kao pišeš dnevnopolitičku kolumnu, ali moraš da ignorišeš slona u sobi, neprijatno za čitati, naročito nakon onog incidenta kada su ga pretukli. Bilo je sve to prilično tužno.Kurir je bio još i mnogo, mnogo gori. Ne znam da li se sećaš, ali njegovo pisanje u to vreme je bilo negde na relaciji Brana Crnčević - Mira Bobić Mojsilović. Retko sam ga čitao, ali bukvalno svaki put kada bih pročitao njegovu kolumnu - jednom mesečno npr (a izlazila je svakog dana) - pljuvao je po izdajniku srpstva Čedi Jovanoviću, šta je u uostalom bilo u skladu sa orijentacijom celog uredništva. U prinicipu, postao je glas srpskog evrimena, u najgorem mogućem smislu. Bilo je i nekih gorih stvari, ali zaista ne mogu precizno da se setim, a guglanje ne pomaže.Ali evo nađoh nešto iz NIN-a čisto da imaš uzorak:Edit: Datum je inače 19. jun 2003., naslovna strana je ovakva:korica.gifČisto da ti dam kontekst.
To je to? Da probam prvo bez ulaženja u detalje, da ignorišem epohu, Tirnanićeve godine i stadijum raspadanja, okruženje i nedostatak pogleda u budućnost iz koje mi sad lagodno pišemo, neka bude sve što si napisao potpuno tačno i neka bude duplo gore od toga. Da jeste tako, onda bi se Tirnanić na kraju mogao svrstati u velikog novinara koji nije imao pravog sluha za dnevnopolitička gibanja i njihove posledice na društvo, ali koji je ostavio neizbrisiv trag u novinarstvu i iznedrio mnoge. Mogao bi da ga nazoveš lošim čovekom i ne baš slugom vlasti, ali svakako likom koji ne smeta vlasti, a samim tim joj i pomaže, i mogao bi da ga otpišeš iz političke i društvene vizure kao nekoga ko je bio protiv "ispravnih stvari".Sve i da jeste tako, to nije ni do nokta malog prsta Tijanićevog učinka. To je, prosto, neuporedivo. Tirnanić bi u tvom slučaju bio nešto usputno što vlast koristi u strukturi, a Tijanić je bio direktni izvršitelj. Ne znam čime se baviš i šta radiš, ali verujem da možeš da nađeš nekog normalnog (a takvih je, urpkos popularnom verovanju, mnogo) ko je radio ili radi u nekim od domaćih "tabloida", pa neka ti ispriča ko je bio njihov pravi tata do poslednjeg dana.Probaj po domaćoj štampi da nađeš neku kritiku ili pobrojane grehe Tijanića, nešto što je objavljeno u poslednjih 10 godina, pa vidi šta ćeš da nađeš, pa se zapitaj ko je u Srbiji toliko moćan da može da kontroliše javne stvari da bi udovoljio svojoj sujeti. Mislim, ne znam, rekoh da neću da dužim, ali ne znam prosto kako da skratim. Nemoguće je trpati Tirnanića i Tijanića u isti koš, nespojivo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...