Jump to content
IGNORED

SEKTE SU MEĐU NAMA!


Аврам Гојић

Mišljenje o malim verskim zajednicama  

49 members have voted

  1. 1. Regulativa spram malih vera

    • Treba ih strogo kontrolisati
      11
    • Treba zabraniti netradicionalne verske zajednice
      2
    • Neka rade slobodno
      36
  2. 2. Male verske zajednice, ili sekte su...

    • Opasne po društvo
      4
    • Zanimljive grupe bezopasnih ekscentrika
      11
    • Prevarantske organizacije
      13
    • Član sam jedne od njih
      1
    • Potpuno nebitne
      20
  3. 3. Verujete li u postojanje destruktivnih kultova?

    • Da
      32
    • Ne
      5
    • Ne znam
      12


Recommended Posts

meni je bilo zanimljivo kada sam pre neki dan stala tim stoperima koji se bave ezoterijom i izdavastvom pa planiraju da izdaju knjigu o skidanju crne magijezao mi je sto nismo imali vise vremena za razgovorinace imam prijatelje koji su u hare krisni ali se ne vidjamo bas cesto i nikada nisam bila kod njih na obredima ili toj klopi i muzici :(a sada u zivotu imam samo neke boring hriscane ugl adventiste ali su predani i bas posveceni,ucestvuju u zajednici,idu bas redovno u crkvu..ugl ne pricamo o tome a cak i kada udjemo u neke verske rasprave to bude sasvim fer prica gde,naravno svako drzi svoju stranu i nigde se ne stigne ali se kaze,bitno da je fer..u jednom periodu zivota sam se malo aktivnije interesovala za okultno,isla na neka predavanja,ucestvovala u nekim ,,seminarima,, ali nisu bili vezani ni za jednu veru niti organizaciju tako da mogu reci da nemam iskustva.

Link to comment
(* Parsons je imao vrlo poštovano javno lice, kao inženjer koji je imao udela u osnivanju Jet Propulsion Laboratory. Biće ti zanimljiv podatak da je Parsons, pre svakog probnog lansiranja balističkih raketa koje su razvijali u Pasadeni, prizivao boga Pana, divljeg i rogatog boga plodnosti i bestijalnosti, himnom koju je spevao Alister Krouli)
Whoooooa! :ziga: Sjajno!Sjajan je ceo post, btw. Malo ću da istražim materiju.Ali nameće se još jedno pitanje. Ako ovo znači "izgoreti" šta bi značilo uspeti? Ovo što si mi opisao deluje kao ritul iz From Hell Alana Mura. U stripu je pokušano "isporučivanje" XX veka. Da li to znači da su svi rituali okrenuti nekom opštem cilju ili samo ti vrhunski?Zvučaću vulgarno ali šta pojedinac "ima" od toga? Da li je u pitanju samospoznaja i duhovni razvojh ili je reč o nekim praktičnim stvarima poput pokretanja nekih kaskada događaja?Hvala na odgovorima! :thumbsup:
Link to comment
  • 6 months later...

Prvi kontakt sa malim verskim zajednicama imao sam na TM seminaru u Jerkoviću, kod Slavice, mlade supruge tada već sredovečnog Branka Čičića(kasnijeg lidera Partije Prirodnog Zakona - Jogi letača), negde recimo 1987., u zimu. I pored meditiranja hormoni su nas šljakali najstrašnije, pa smo svi uredno drulali na Slavicu, maštajući o tantričkom letenju kroz njenu Yoni. Nakon inicijacije, nastavio sam sa meditacijom uz ekipu koja se skupljala na Brdu, u potkrovlju jedne privatne kuće u Pere Todorovića i tamo je stvarno bilo super: prvo je išla meditacija, pa vegi kolačići i onda malo Bagavad Gite. Bili su to divni razgovori, trenuci izmešteni iz svakodnevice, i na takve trenutke i takva društva i danas sam navučen i negujem ih kad god mi zaliče. Čaroliju sam prekinuo sam kada mi je uspelo da jednu od duhovnih nagnam na telesno i privedem je sa meditiranja na orgazmiranje. Skoro da mi je danas žao zbog toga, jer sam zbog malo seksačine verovatno propustio neke super momente sa iščašenom TM skvadrom...

Link to comment

to nije nista, milogled je imao hare krisna hardkor bend.

U Krisni je bila i ona devojcica iz Zane, kratko smo se druzili dok je studirala na Visoj dizajnerskoj. Od hardkora do Zane kratak je put.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...