Jump to content
IGNORED

Smrt fašizmu!


Muwan

Smrt fašizmu!  

82 members have voted

  1. 1. Koliko je fašizam realna pretnja po Srbiju?

    • Nije realna pretnja, to kod nas ne može da bude
      4
    • Izdržaćemo u okviru standardnih 10% podrške biračkog tela raznoraznim fašistima
      30
    • Sad je malo izraženiji zbog sveopšte krize ali biće bolje čim ekonomija živne
      32
    • Kako bude drugima, biće i Srbiji
      25
    • Iza svega toga stoje Amerikanci
      3
    • Totalni mrak, nacistički marševi, logori, odredi smrti, i svi će se praviti da nemaju pojma šta se dešava
      10
  2. 2. ... a koliko po svet u globalu?

    • Nije realna pretnja, čovečanstvo ima dovoljno mozga da mu se odupre
      5
    • Svet će se uglavnom držati u okviru onih 10%, tu i tamo možda bude nekih ekstrema ali to je njihov problem
      24
    • Manje krize = manje fašizma
      32
    • Demokratija će opstati kao forma ali će njome na finjaka upravljati fašističke ideologije
      24
    • Kao i prethodne globalne pošasti, i ova će krenuti iz šatro "kolevke" tj. Evrope
      13
    • Globalno ludilo, domino fekat, masovna istrebljenja, a po završetku istih zvižduckanje uz "omaklo se, slučajno, niko nije kriv"
      9


Recommended Posts

U Srbiji bi to praktično značilo da nema razlike između Golog Otoka i Sajmišta/Jajinaca. Ne znam koliko su sovjeti surovo kinjili u svojoj zoni uticaja, možda tamo i postoji neki razlog da se komunistički zločini izjednače sa onim nepojmljivim užasima koje su napravili fašisti, ali u Srbiji je to najobičnije uriniranje po grobovima žrtava fašizma.
ma nisam ja mislio da se sad razvije šira polemika a pogotovu ne na ovom topiku.tek kao vrlo sitna žaoka (i tu ću zastati): ti zaista nemaš ni približnu predstavu šta se događalo u Kolimi.poređenje Sajmišta sa Golim je u najblažem - nepristojno. s druge strane, paralela Kolima-Aušvic itekako ima smisla.
Link to comment
  • Replies 660
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    77

  • kim_philby

    50

  • Otto Katz

    30

  • Прслин

    29

tek kao vrlo sitna žaoka (i tu ću zastati): ti zaista nemaš ni približnu predstavu šta se događalo u Kolimi.
ne znam za njega, ali ja imam predstavu. dešavao se pakao, kolimski rudnici zlata bili su najgore od najgoreg u sistemu gulaga. fora je u tome što Kolima nije bio logor za istrebljenje čitave rase. ako se insistira na analogijama, mogu se praviti mehaničke analogije, funkcionalne. Kolima se može porediti sa radnim logorom Aušvic, ne i sa fabrikom smrti Aušvic, ali to jednostavno ne vodi nikuda jer ideološki okvir Kolime i Aušvica nije isti, mehanizam dospevanja na Kolimu i u Aušvic nije isti, i ne postoji nikakvo jezero Wannsee na kome je dogovoreno da se u Kolimi ljudi istrebe kao bubašvabe jer pripadaju nečistoj rasi.u internet diskusijama, insistiranje da sagovornik prizna da su logorski sistemi Trećeg rajha i SSSR praktično isti - ima samo jednu svrhu, da se sagovornik uhvati u apologiji staljinizma i da se tako diskredituje. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ne znam za njega, ali ja imam predstavu. dešavao se pakao, kolimski rudnici zlata bili su najgore od najgoreg u sistemu gulaga. fora je u tome što Kolima nije bio logor za istrebljenje čitave rase. ako se insistira na analogijama, mogu se praviti mehaničke analogije, funkcionalne. Kolima se može porediti sa radnim logorom Aušvic, ne i sa fabrikom smrti Aušvic, ali to jednostavno ne vodi nikuda jer ideološki okvir Kolime i Aušvica nije isti, mehanizam dospevanja na Kolimu i u Aušvic nije isti, i ne postoji nikakvo jezero Wannsee na kome je dogovoreno da se u Kolimi ljudi istrebe kao bubašvabe jer pripadaju nečistoj rasi.u internet diskusijama, insistiranje da sagovornik prizna da su logorski sistemi Trećeg rajha i SSSR praktično isti - ima samo jednu svrhu, da se sagovornik uhvati u apologiji staljinizma i da se tako diskredituje.
Preduhitrio me Vasa, ovako nesto i ja mislim.
Link to comment
ne kazem da srbija nije otisla malo suvise u desno, ali i ti malo previse dramis.
Sasvim moguće. Fora je u tome što nisam toliko pod utiskom desnih™ dešavanja u politici, koliko sam (bio) pod utiskom svog sopstvenog okruženja u Srbiji. Pre dve godine, recimo, uhvatio sam sebe kako kapiram da izvan PPP nemam nijednog, ali nijednog istomišljenika kada su u pitanju npr. gej prava i prava roma. Sa kim god da sam pričao na tu temu u kafani ili na slavi, bilo je: "Uuu, batice, ala si ti postao liberalan..." Prijatelji, poznanici, rodbina, skoro sve neki obrazovan svet koji govori strane jezike i video je nešto od drugih kultura i zemalja, i devet od deset njih u potpuno identičnom fazonu: "Šta bre više hoće ti pederi i ti cigani i ta EU, daj više da čekiramo taj uslov..." Onda odem na posao, u firmu gde 90% zaposlenih ima fakultetsku diplomu (sa državnih fakulteta), i slušam jednog kolegu kako objašnjava zašto je glasao za Dveri, drugog kako pedere treba poubijati, trećeg kako je bio u prvim redovima pred ambasadom (i bio je, jbt). Pravnici i ekonomisti u naponu snage, u najboljim godinama, ljudi koji pristojno zarađuju, putuju svako malo, svakog dana koriste engleski jezik na poslu... Reality check me je ubio u pojam, bukvalno. Svaka vrsta različitosti im je postala strana, svi se ukalupljuju u istovetne šablone, izlaze na ista mesta, troše pare na isti način, i na kraju zauzimaju istovetan dverjanski stav o pederima i pričaju istovetne viceve o ciganskoj higijeni. Oni kod kojih se zadržala kakva-takva klica osobenosti, kompletno su u fazonu da se "tako mora zbog EU, i tako će biti zbog EU, ali nemojte da mi dolazite sa vašim forama i fazonima, imate svoju kuću, tamo vam niko ne viri, pa raspalite". I sa tim argumentom završavaju svaki razgovor na temu ljudskih prava, različitosti i kulturnog bogatstva.Tako nije bilo ni u doba najgoreg rata i izolacije. Jeste da se za doručak jeo hleb namazan senfom jer nije bilo ničeg drugog, ali si i dalje mogao da se družiš i po gradu srećeš različite ljude. 20 godina kasnije, kao da su sišli direktno sa The Wall postera. Svi isti i svi u istom "nemam ja ništa protiv, ali..." fazonu. To me je ubilo u pojam mnogo više od bilo kog popovskog skandala ili dverjanskog ispada u medijima. Što moram da dolazim u virtuelni svet da bih osetio kakvu-takvu toleranciju i sposobnost za elementarno poštovanje svojih sugrađana. Može biti, naravno, da igrom slučaja imam tragičan društveni uzorak i da je stvarna situacija u Srbiji mnogo bolja. Edited by beowl
Link to comment

@Beowl, potpisujem od reci do reci tvoj post. U mom okruzenju imam mozda dvoje-troje slicnomisljenika, ostali su svi u tom fazonu. Takodje obrazovani. Na solidnim pozicijama i videli sveta. I ja se stalno pitam da li mi je okruzenje "lose" pa preterujem.

Link to comment
Može biti, naravno, da igrom slučaja imam tragičan društveni uzorak i da je stvarna situacija u Srbiji mnogo bolja.
Interesantno, ekipa s kojom se ja družim je drugačija komplet, čak mene pljuju da koketiram sa neofašistima.Čak i ovde u HN-u (bastionu srpstva) upravo planiram sa društvom koje ćemo filmove prodati na gej paradi, koja će pre ili kasnije destiti u HN-u.Teško je izvući generalni zaključak na osnovu relativno male grupe ljudi, sa kojom je bilo ko od nas u kontaktu.
Link to comment
s druge strane, paralela Kolima-Aušvic itekako ima smisla.
Nema, čak je to poređenje veoma bezobrazno. Ali prošlo je dovoljno godina od Drugog svetskog rata da se svakakve gluposti mogu plasirati.Danas me je neka ekipa ozbiljno ubeđivala da je Jevreje trebalo proterati iz Španije, a sve deklarisani levičari. Ova zemlja (zemlje) se ozbiljno raspala po svim šavovima.Najgore od svega je što sam se na takva lupetanja navikao i sad čitam šta se ovde piše i uopšte se ne nerviram. Edited by Anonymous
Link to comment
ne znam za njega, ali ja imam predstavu. dešavao se pakao, kolimski rudnici zlata bili su najgore od najgoreg u sistemu gulaga. fora je u tome što Kolima nije bio logor za istrebljenje čitave rase. ako se insistira na analogijama, mogu se praviti mehaničke analogije, funkcionalne. Kolima se može porediti sa radnim logorom Aušvic, ne i sa fabrikom smrti Aušvic, ali to jednostavno ne vodi nikuda jer ideološki okvir Kolime i Aušvica nije isti, mehanizam dospevanja na Kolimu i u Aušvic nije isti, i ne postoji nikakvo jezero Wannsee na kome je dogovoreno da se u Kolimi ljudi istrebe kao bubašvabe jer pripadaju nečistoj rasi.u internet diskusijama, insistiranje da sagovornik prizna da su logorski sistemi Trećeg rajha i SSSR praktično isti - ima samo jednu svrhu, da se sagovornik uhvati u apologiji staljinizma i da se tako diskredituje.
na stranu sto 'crveni' svih nijansi vec vise od 80 godina debatuju o tome gde je sve poslo naopako. znas gde je sve poslo naopako za crne? nigde, oni su jednostavno izgubili rat a do tada je sve islo po planu. cilj i sredstva su bili u savrsenoj harmoniji.
Link to comment
Nema, čak je to poređenje veoma bezobrazno. Ali prošlo je dovoljno godina od Drugog svetskog rata da se svakave gluposti mogu plasirati.Danas me je neka ekipa ozbiljno ubeđivala da je Jevreje trebalo proterati iz Španije, a sve deklarisani levičari. Ova zemlja (zemlje) se ozbiljno raspala po svim šavovima.Najgore od svega je što sam se na takva lupetanja navikao i sad čitam šta se ovde piše i uopšte se ne nerviram.
tokom rekonkviste?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...