Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Preteruju i iznose lazne informacije...

Kako tvrde specijalisti za ishranu, proizvođači bele čokolade umesto kakao maslaca koriste druge biljne masti, pa bela čokolada ne može da posluži ni kao najlošija zamena za čokoladu.
Ovaj boldovani deo je cista nebuloza...sve vrhunske bele cokolade u sebi imaju samo kakao maslac i to oko 30-40%...slabije bele cokolade imaju oko 15-20% kakao maslaca, a ostatak cine biljne masnoce (da bi se smanjili troskovi proizvodnje)...ne postoji bela cokolada na svetu koja u sebi uopste ne sadrzi kakao maslac...proizvodi koji u sebi imaju samo biljnu mast uopste ne nose ime "cokolada"...Bela cokolada ciji sastav otprilike cini 35% kakao maslaca, 35% mleka u prahu, 30% secera i prirodna aroma vanile je daleko kvalitetnija od bilo koje komercijalne mlecne ili crne cokolade C ili D klase...
Link to comment

Ovo sa belom čokoladom je već postalo "činjenica" sedeo u nekom društvu i jedna žena mi sa punom ubeđenošću prepričava ovo.Ja je pitao a koje čokolade su takve?Pa sve takve su bele čokolade zato su bele!Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Bela cokolada ce uvek imatu takvu reputaciju, iako je to potpuno nezasluzeno...i dan danas se secam kada sam kao veoma mali dobio prvu belu cokoladu na poklon, tada uopste nisam bio svestan da tako nesto postoji...imala je prelepo pakovanje i kada sam je probao mislio sam da jedem najdragoceniji slatkis na svetu, zbog toga mi svaka bela cokolada odmah vraca ta lepa secanja...originalni omot sam kasnije cuvao u nekoj knjizi, ali vec godinama nikako da se setim u kojoj, mada sam na Internetu nasao tu sliku...u pitanju je italijanska Venchi bela cokolada sa zenom na omotu...osecaj je bio kao da drzim zlato u rukama...FOa5oaV.jpg

Link to comment

keksi, svi mi (malo) stariji sećamo se proizvoda koji je nosio naziv "šećerna tabla". možeš li nam malo približiti genezu i istoriju te gnusobe?

Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...