Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

meni ti izgledaju vise prasak mejd nego home mejd.
ne znam kako izgledaju, ali ukus je odličan. jednom sam primetila pad u kvalitetu i to je trajalo neko vreme, sada su opet dobri. sviđa mi se što pakuju u onaj stiropor pa može da se nosi kući, a izbor ukusa im je super!
Link to comment
Da, rok trajanja je 11/2013. :isuse:
Obavezno gledaj rok trajanja, a narocito kada kupujes bilo koji malo skuplji proizvod...mada bi i supermaketi morali takve proizvode da stave na drasticna snizenja, narocito ako je rok trajanja opasno pri kraju...
Keksi, ne znam da li si imao prilike da probaš njihove proizvode, ima ih u Ušću (CoffeRoom), i na još par mesta u gradu. http://www.hmc.rs/s/
Nisam ih probao, a ovo na njihovom sajtu deluje primamljivo...isto mi je nekoliko njih preporucivalo Koki kolace u Mekenzijevoj, mada ni njih jos nisam stigao da overim...
Ako Grom nije dobar sladiša naljutiću se.
Dobri su u poredjenju sa industrijskim sladoledima, ali nisu na istom nivou kao neke jace gelato radnje u Italiji...bili su bolji kada su pocinjali, ali su pre par godina resili da se znatno prosile, a to ima svoju cenu...
jese ja dobro secam da je u jednom periodu parmalat bio vlasnik grisbija?!kad uporedim sastav hagendazovog djelata i ajskrima , birala bih ovo drugo, koji ce mi pektin i korn sirup.otkako sam pocela da citam etikete, prestala sam da jedem industrijski sladoled. sve je sranje. verovatno su takvi i sladoledi po malim poslasticarnicama, dehidrirano sranje umesano s vodom.gadjam da su u beogradu sladoledi moric i evenutalno pelivan. al ne bih bas u opkladi ponudila desnu ruku.
Gelato je najbolji u specijalizovanim radnjama, a sve te industrijske verzije vise donose stete nego koristi kada je u pitanju ugled ovog fenomenalnog sladoleda, bez obzira koja ga kompanija pravila...Dobro ti je secanje, jeste Parmalat bio vlasnik Grisbi keksova sve do kraja 2005. godine, a onda su zbog finansijskih problema bili primorani da prodaju celu svoju konditorsku sekciju...nekoliko vecih italijanskih kompanija je vodilo pravi mali rat oko toga ko ce da ih preuzme, a na kraju je Vicenzi izasao kao pobednik, pa osim svojih slatkisa, sada proizvode i Grisbi keksove i Mr Day mafine, kolace, krofne, kroasane, itd...Parmalat je od jedne sjajne kompanije dosao na rub provalije kada su poceli previse da se igraju na berzi i da uzimaju sulude kredite koje ni u ludilu nisu mogli da vrate...tada im se i Berlusconi zamerio jer su poceli da se mesaju u neke njegove poslove...nekoliko puta su bili na ivici bankrota, neki vodeci ljudi su zavrsili u zatvoru zbog pranja novca, a na kraju je Parmalat spasila pohlepa pojedinih velikih banaka koje ne samo da su odobravale velike kredite bez pravog pokrica, vec su ucestvovali u prevari sa tadasnjim gazdom kompanije, to im se obilo o glavu jer su posle morale da isplate veliki novac prevarenim akcionarima...
Link to comment

fala. kupila sam taj keks u par navrata, bio je skup ko sam djavo, ali odlican. onda ga je nestalo, s parmalatom, i sad ga opet vidim, cak ni cena ne otkida usi.ko ti je preporucio kokijeve kolace, dobro ti je preporucio. valjaju.kad je hommejd u pitanju, obraticu paznju sledeci put kad budem isla u usce, procitacu od cega su im kolaci, posto tih podataka na sajtu nema.a onda sam svratila na kokijev sajt ... i odlepila :D

Edited by darling
Link to comment

Mislim da mi je bar 5-6 osoba u zadnjih par meseci preporucivalo Koki kolace, a ja nikako ne uspevam da nadjem vremena...na kraju ce zatvoriti radnju dok mene put nanese tamo :DImao sam skoro prilike da posetim onu Amaretti poslasticarnicu na Vracaru (mislim da se pisalo o njoj ovde na forumu)...nije to bas na nivou takvih kolaca iz Italije, ali su veoma lep utisak ostavili...Nisu imali brios sa sladoledom (a to mi je omiljeni sicilijanski slatkis), ali im je ovaj obican brios bio sasvim solidan...obicni amareti su bili malo slabiji, a nisu mi se svideli coko visnja i kockice sa nutelom...Medjutim, okrugli kolaci natopljeni sokom od narandze su bili odlicni, kao i srca sa dzemom od kajsija...mini kuglof je takodje bio dobar, a napoletana je bila onako (losa za italijanske uslove, odlicna za nase)...

Link to comment

Vodite racuna za Vivani cokolade. One sto sam gledao u UniverExportu su uvezene 2011. sto i nije greda nego je problem sto im je rok trajanja 11/2013.Mozda je isti kontigent u pitanju?

Link to comment

super da si otkrio, sad ce na datumsku rasprodaju, juhuu :)@ keksi amareti ima svojih cari. najdivnije u vezi s tom poslasticarnicom je miris koji se siri unaokolo. diskutovali smo u par navrata njihovu ponudu i kvalitet. meni su njihovi tvoji rodjaci, keksici, dobri. a kolaci, ko je jos video dobar italijanski kolac :) mislim, to je sve korektno, al da ce izazvati ushicenje, nece. eventualno najdzelin tiramisu sa bejlisom, al i on tek kad se secer smanji napola... i kad se nakrlja s ekstra bejlisa :D

Link to comment
vivani u prodavnicama zdrave hrane. ili lepo online.mada u mom karstadtu ima, u supermarketu, ne u robnoj kuci.
u pravu si, bejah u robnoj kuci. nisam znao da ima i supermarket, kao takav :)bilo kako, otkrio sam u drugom lepom marketu vahlrona i kupio istu. oko 3,2 evrica za 70 g, alpaco, floral & boise (66%). uzeo sam i jednu villars (noir 72%) i neku drugu (rausch plantagen schokolade, tembadoro 80%) za uporedni test. vidi se razlika izmedju A i C, mada ne bih uocio da nisam jeo jednu za drugom i da nisam citao keksijev forumski uradak o teksturi (cao tetrebe). ova rausch cijenim da je B, ali bih voleo potvrdu od keksija.
Link to comment

pa i nema supermarket kao takav, ali u vecim RK imaju obicno u podrumu vrlo dobre supermarkete, plus nekoliko restorancica.ovde u kelnu i jednu od najboljih prodavnica vina u sklopu tog supermarketa, tip koji je vodi ocigledno zna znanjeKarstadt%20K%C3%B6ln1.jpg

Link to comment
bilo kako, otkrio sam u drugom lepom marketu vahlrona i kupio istu. oko 3,2 evrica za 70 g, alpaco, floral & boise (66%). uzeo sam i jednu villars (noir 72%) i neku drugu (rausch plantagen schokolade, tembadoro 80%) za uporedni test. vidi se razlika izmedju A i C, mada ne bih uocio da nisam jeo jednu za drugom i da nisam citao keksijev forumski uradak o teksturi (cao tetrebe). ova rausch cijenim da je B, ali bih voleo potvrdu od keksija.
Eto i ti si pogodio iz prve...Rausch je B klasa, a vec je Amelija pitala za njega :)
a koja je klasa Rausch?
B klasa
Link to comment
1™ štek zlata vredan, nisam baš najpažljivije pratio da li se spominju ove perugina i hachez?
Pominjali su se Hachez i Perugina, obe su B klasa...inace lep stek si napravio :)
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...