Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Meni sacuva fotke tako da izgledaju normalno u njegovom pregledacu fotografija ali im ubaci u exif neko rotiranje za 90%. Prvo sam mislio da je nesto do foruma al mi je Razzmatazz malo pojasnio problematiku.

 

Ako na kompu otvorim fotku iz windows photo viewera bude zarotirana a ako je gledam iz acdsee pro bude normalna. Na dodaj.rs izgleda normalno al kad je hotlinkujem sa forumom zarotira se. Hebe lud zbunjenog :)

 

Kada obrisem meta data nekim exif remover programcetom nema vise problema sa rotiranjem.

 

Nisam uspeo da nadjem opcije za rotiranje u telefonu.

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni sacuva fotke tako da izgledaju normalno u njegovom pregledacu fotografija ali im ubaci u exif neko rotiranje za 90%. Prvo sam mislio da je nesto do foruma al mi je Razzmatazz malo pojasnio problematiku.

 

Ako na kompu otvorim fotku iz windows photo viewera bude zarotirana a ako je gledam iz acdsee pro bude normalna. Na dodaj.rs izgleda normalno al kad je hotlinkujem sa forumom zarotira se. Hebe lud zbunjenog :)

 

Kada obrisem meta data nekim exif remover programcetom nema vise problema sa rotiranjem.

 

Nisam uspeo da nadjem opcije za rotiranje u telefonu.

za deljenje fotki sa fona koristim g+, radi super, zapravo g+ samo za to i koristim

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitanje svih pitanja:

kupiti sad Lumiu 640 ili sačekati i kupiti novu Lumiu yx iz nadolazeće w10 generacije?

I kad je uopće realno da Lumia w10 dođe na tržište? (znam da se spominje jesen...)

Link to comment

Pitanje svih pitanja:

kupiti sad Lumiu 640 ili sačekati i kupiti novu Lumiu yx iz nadolazeće w10 generacije?

I kad je uopće realno da Lumia w10 dođe na tržište? (znam da se spominje jesen...)

Pa imaćeš update i na L640. A pitanje je kakvi modeli lumija će dolaziti.

L640 je trenutno odlična kupovina!

Link to comment

требало би у септембру да буде представљање/пуштање десетке, а очекује се да ће бити избачени и телефони, 940 и 940xl по досадашњим информацијама... вероватно ће ти нови модели имати неке ствари које ће бити недоступне овим јефтинијим, мислим да се помињало да ће десктоп мод бити доступан само уз те премиум моделе, ја чекам да видим шта ће представити па да или узмем то ако буде вредело или се вратим на андроид

Link to comment

Pa imaćeš update i na L640. A pitanje je kakvi modeli lumija će dolaziti.

L640 je trenutno odlična kupovina!

 

Znam da ću imati. :) Zapravo me više muči ovo; zašto kupiti 640 ako se sad i 830 može dobiti po istoj cijeni, a specifikacije su gotovo identične. Osim što 830 ima optičku stabilizaciju kamere i izgleda mi elegantnije. Ako netko zna, molim usporedite mi i recite koji je bolji?

требало би у септембру да буде представљање/пуштање десетке, а очекује се да ће бити избачени и телефони, 940 и 940xl по досадашњим информацијама... вероватно ће ти нови модели имати неке ствари које ће бити недоступне овим јефтинијим, мислим да се помињало да ће десктоп мод бити доступан само уз те премиум моделе, ја чекам да видим шта ће представити па да или узмем то ако буде вредело или се вратим на андроид

 Da, continuum - povezivanje s desktopom. Nikad ne bih išla na android. Mislim da sa w10 nećeš ni ti :)

Link to comment

citat Softpedia 

 

 

Microsoft vrši potpuni remont svog mobilnog poslovanja, ne samo otpuštajući ljude već i menjajući svoju strategiju planirajući tri različite kategorije uređaja - flagship, poslovni i vrednosni. Kompanija već ima dva flagship Windows Phone telefona - Lumia 1520 i Lumia 930, ali oni nisu uspeli da privuku veliku pažnju iz više razloga. Direktor Microsoft Satja Nadela priznaje da kompanija mora više da se fokusira na high-end telefone, ističući da trenutni modeli nisu dovoljno dobri da se takmiče protiv sličnih uređaja koje pokreću rivalske platforme.

"Imaćemo sjajne flagship telefone za Windows 10. To je u stvari segment u kome danas nemamo dobar uređaj, a nadamo se da će se to promeniti sa Windowsom 10" poručio je Nadela. Windows Phone trenutno ima udeo od 3 posto, ali je to najviše zahvaljujući jeftinim i uređajima iz srednje klase.

Lumia 950 i Lumia 950 XL su Microsoftovi novi flagship telefoni

Link to comment

Renne, Wp su odlični uređaji i po mnogo čemu stabilniji i fluidniji od androida. Srednja klasa WP bolje radi od najskupljeg droida koji počne štucati nakon 6 mjeseci i ovo mi je potvrdilo nekoliko ljudi koji su s androida prešli na WP. 

Od novih w10 mobile phonea se očekuje puno i nadam se da ćemo puno i dobiti. Ali ja sam ipak suviše nestrpljiva, a osim toga s obzirom da sam na 520tici, krajnje je vrijeme da si priuštim nešto bolje :)

 

S obzirom da gledam za sebe, a odluka je pala, možda će moja odluka pomoći nekome tko planira kupiti WP, osobito sad zbog w10.

Nove generacije uređaja se očekuju na jesen, to će biti high -end flagshipovi, navjerojatnije 2, a pitanje je kojom brzinom će izbaciti one srednjeg i low ranga. Predugo mi je čekati jer iz Microsofta još ništa nije službeno potvrđeno što se tiče datuma, pa sam odlučila uzeti Lumiju 830. Čini mi se da ovdje uopće nije spomenuta, a svi vi koji razmišljate uzeti 640, i ako vam nije važno da bude XL, Lumia 830 je, bar po mom mišljenju, bolji i pametniji izbor. 

A evo zašto:

 

Recenzija;

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-review-1168.php

 

Lumia 640 XL vs, 830:

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/Microsoft-Lumia-640-XL,Nokia-Lumia-830/phones/9280,8855?ft=2

 

 

Lumia 830 gold edition:

 

http://www.phonearena.com/news/Check-out-the-gorgeous-Lumia-830-Gold-in-these-hands-on-photos_id65768

 

Cijena joj je pala, sada se može naći i za 200+ sitno eura. Elegantna, flagship srednja klasa Lumia 830 će super raditi i na w10. I ja mislim da je to (za mene) savršen izbor, bolje od toga mi ne treba, osobito za te novce. 

 

Zlatna edicija je ograničena, standardno je u crnoj, bijeloj, narančastoj i zelenoj boji, obrub je metalni. Moj izbor je bijela :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nokia Lumia 830  2.jpg

Link to comment

Znam, nemam ja ništa protiv WP nikako, samo meni ne odgovara aplikacija nekih radi

Inače svakome preporučim WP u nižem segmentu. jeftini androidi su đubre manje više svi

Link to comment

Ehh da, ako wp tako dobro radi na jeftinijim uređajima (a radi ), na skupljima radi još bolje. Ja volim wp. U proteklih manje od dvije godine je napravljeno puno značajnih promjena na bolje. 

A mislim da će dolaskom w10 stvari biti bitno bolje i  što se tiče aplikacija...

Link to comment

Renne, Wp su odlični uređaji i po mnogo čemu stabilniji i fluidniji od androida. Srednja klasa WP bolje radi od najskupljeg droida koji počne štucati nakon 6 mjeseci i ovo mi je potvrdilo nekoliko ljudi koji su s androida prešli na WP. 

Od novih w10 mobile phonea se očekuje puno i nadam se da ćemo puno i dobiti. Ali ja sam ipak suviše nestrpljiva, a osim toga s obzirom da sam na 520tici, krajnje je vrijeme da si priuštim nešto bolje :)

 

S obzirom da gledam za sebe, a odluka je pala, možda će moja odluka pomoći nekome tko planira kupiti WP, osobito sad zbog w10.

Nove generacije uređaja se očekuju na jesen, to će biti high -end flagshipovi, navjerojatnije 2, a pitanje je kojom brzinom će izbaciti one srednjeg i low ranga. Predugo mi je čekati jer iz Microsofta još ništa nije službeno potvrđeno što se tiče datuma, pa sam odlučila uzeti Lumiju 830. Čini mi se da ovdje uopće nije spomenuta, a svi vi koji razmišljate uzeti 640, i ako vam nije važno da bude XL, Lumia 830 je, bar po mom mišljenju, bolji i pametniji izbor. 

A evo zašto:

 

Recenzija;

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-review-1168.php

 

Lumia 640 XL vs, 830:

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/Microsoft-Lumia-640-XL,Nokia-Lumia-830/phones/9280,8855?ft=2

 

 

Lumia 830 gold edition:

 

http://www.phonearena.com/news/Check-out-the-gorgeous-Lumia-830-Gold-in-these-hands-on-photos_id65768

 

Cijena joj je pala, sada se može naći i za 200+ sitno eura. Elegantna, flagship srednja klasa Lumia 830 će super raditi i na w10. I ja mislim da je to (za mene) savršen izbor, bolje od toga mi ne treba, osobito za te novce. 

 

Zlatna edicija je ograničena, standardno je u crnoj, bijeloj, narančastoj i zelenoj boji, obrub je metalni. Moj izbor je bijela :)

 

Meni onako kao licni utisak L640 i L830 nisu za poredjenje.

Nekako mi je L830 "ozbiljniji" telefon.E sad odnos cena/kvalitet...

Link to comment

Izgleda da opcija edit radi jako kratko, pa moram novi post:

 

Edit: Frank, slažem se! Meni se 830 jako, jako sviđa! Zato i preporuka svima koji misle kupiti 640 da malo razmisle...

Upravo naručila Lumiju 830 white na Amazon.uk - ukupno s dostavom ravno 200 eura. To se zove best buy!  :wub:  ^_^

Edited by Zoe
Link to comment

hm, kod nas je 830 preko 300e :(

 

640XL oko 210e

 

izgleda da ću morati da pređem na win, nemere android, ali nije šećer u vodu, mogu da se strpim, da li će win10 telefoni imati bolji čipset i više memorije ili ćemo za to morati da čekamo poznu 2016?

Edited by Vapad
Link to comment

hm, kod nas je 830 preko 300e :(

 

640XL oko 210e

 

Ja je regularnu ne videh za te pare. Uglavnom oko 30 000. Eventualno nesto malo manje s popustom za kes.

 

teamviewer malko sporije radi al radi :) Mogao bi da bude vrlo koristan u buducnosti.

 

edit: kako podesiti srpski za glasovnu navigaciju?

Edited by katamaran
Link to comment

Ja je regularnu ne videh za te pare. Uglavnom oko 30 000. Eventualno nesto malo manje s popustom za kes.

 

teamviewer malko sporije radi al radi :) Mogao bi da bude vrlo koristan u buducnosti.

 

Kupio je ortak sa posla, oko 25k din, reče mi i gde, dobijaju ograničen broj nedeljno.

 

Hm, meni TW samo kao prva pomoć na tako malim ekranima, mada na droidu radi cool. Ali za te akcije planiram neki intel kvad tablet sa makar dva giga rama, mada i tu čekam da dodju native win10 modeli, nadam se boljem hardveru. Gledao sam i ove dual boot kineze na aliju, sve su jeftiniji i jeftiniji. Ko zna... hoću da počnem sledeću godinu sa komplet w10 od desktopa do telefona :)

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...