Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Znam da ću imati. :) Zapravo me više muči ovo; zašto kupiti 640 ako se sad i 830 može dobiti po istoj cijeni, a specifikacije su gotovo identične. Osim što 830 ima optičku stabilizaciju kamere i izgleda mi elegantnije. Ako netko zna, molim usporedite mi i recite koji je bolji?

 Da, continuum - povezivanje s desktopom. Nikad ne bih išla na android. Mislim da sa w10 nećeš ni ti :)

 

Ako ti ne treba XL verzija onda možda bolje 830, s tim da ima nešto lošiju bateriju (2200 naspram 3000mah)

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prodali je i meni za te pare al sam naknadno utvrdio da imam smehotresan papir umesto garancije. Odmah su je dobili nazad.

 

Sad sam malo probao tw. Naravno da je daleko od udobnog rada na 5.7 al moze da posluzi.

 

nadam se da za glasovnu navigaciju ne mora ceo telefon da bude na srpskom. Ne dam Kortanicu :)

Edited by katamaran
Link to comment

Hmmm.... 1GB RAM na wp nije isto što i na Androidu. To će potvrditi svi bolji poznavatelji. Čak i slabiji wp rade fluidno i dobit će nadogradnju na w10. 

Nego, evo linka. Možda dostavljaju i u Srbiju. Ako ne, a netko ju  baš jako hoće, pomoći ću. Javite se u inbox.

Da, cijena joj je kad je izašla na tržište, bila nešto iznad 300 eura.

 

http://hr.mobileshop.eu/mobiteli/nokia/lumia-830/ - sim free otključana. 

Link to comment

Apsolutno se slažem, ok mi je u principu i 1G za win tel jerbo znam kako rade ovi sa 512M i sasvim su ljudi zadovoljni. Što za droide sa toliko rama ne mogu reći.

 

A nije ni droid baš baš toliko loš BTW, moj tel ima 2G i samo sistem, bez mnogo dodataka, "troši" 900M, rekao bih da je to neki minimum za "obične" droide, e sad, par aplikacija i ode na 1.3, ali ga nikada nisam preko toga nagurao, računam da bi uz malo optimizacije za prosečnog korisnika 1G moglo u stvari da bude sasvim dovoljno u tom taboru.

 

Glede ovih telefona, meni tu ram nije frka, snapdragon 400  onako, ali, ponajviše, radeon 305, ne znam, da je barem 320 osećao bih se prijatnije

 

Mada vidim sada da telekom ima 640XL, meeni za dve nedelje ističe ugovor tako da ću vrlo verovatno da rešim problem tako

Link to comment

Here drive i here maps su povezane, tako da kad ti bude trebala glasovna navigacija, here maps ti automatski otvara drive, to jest pita te želiš li pokrenuti navigaciju. Tako da, to je to. Namjestio si.

Link to comment

Sad sam nesto probao. Izgleda da kod here maps nema podesavanja za glasovnu navigaciju zato sto ona radi iskljucivo u here drive. Malo sam prosetao i obelezio mi je rutu al je cutao ko zaliven :)

 

Prilicno sam siguran da je na starom simbian telefonu postojala glasovna navigacija i za setanje.

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

Glede ovih telefona, meni tu ram nije frka, snapdragon 400  onako, ali, ponajviše, radeon 305, ne znam, da je barem 320 osećao bih se prijatnije

 

Mada vidim sada da telekom ima 640XL, meeni za dve nedelje ističe ugovor tako da ću vrlo verovatno da rešim problem tako

 

Razumijem te, ali te ne shvaćam :D Bio je negdje jedan super komentar baš na rad Lumie 830 kako sjajno i brzo radi, a kad nakon toga  pogledaš specifikacije onda shvatiš da si očekivao više. Ja uglavnom ne koristim igrice, nego klasika - pozivi, poruke, neki korisni appovi, navigacija, društvene mreže, prognoza, fotkanje i tome slično. Meni je bitno što je LTE, što ima izmjenjivu bateriju, 16 GB memorije + mikro SD do 128 GB,  fantastičnu kameru i fini dizajn.Meni će ovaj mobitel nakon 520 biti avion :) 

Link to comment

MOra da postoji, kad priča na androidu sigurno priča i na wp

Cini mi se da je na starom pricao al da je bio samo engleski dok je za drive mogao da se bira jezik. Sad sam nesto probao sa starim al me smorilo "waiting for gps" :)

 

edit: stari definitivno ima drive i walk guidance odvojeno

Edited by katamaran
Link to comment

Mozda sam provalio. Kad preko desktop ikonice otvorim here maps nema glasovne navigacije i ima jako malo opcija. Kada odem desno sa glavnog ekrana i tako otvorim maps ima daleko vise opcija plus izbor za glasovnu navigaciju (here drive ili maps(no sound)).

 

Svasta.

Link to comment

Neki poseban wp smoothness je vise mit nego realnost. U stvarnosti je u stanju da se zakuca, kao i svi ostali, a ni ceo ui nije bas perfektan po tom pitanju.

Link to comment

U odnosu na droide nije mit, nego činjenica. Moja jeftinjara Lumia 520  je dugovječnija što se tiče performansi od skupog androida koji radi bolje od 520tice dok radi, ali nakon 6 mjeseci kreće štucanje -nisam to izmislila. 

Problem s kojim mi se ne da zezati je i što droidi skupljaju viruse, a na WP ih nema. 

Naravno da ponekad zakuca, realno - ne postoji mobitel koji nema tu boljku. Sve je to zapravo stvar navike i sviđanja i osobnih potreba i očekivanja. Npr. nikad ne bih mijenjala  live pločice i mogućnost maksimalne personalizacije za uniformirani i već dosadan standard Androida  i iOSa. Bilo bi mi drago da WP platforma dostigne tu ispeglanost koju ima iOS, ali opet - nikad ne bih kupila mobitel za 800 - 900 dolara. Mislim, što bih s njim, osim pod stakleno zvono da mi slučajno ne padne, a meni mobiteli znaju pasti - i 520 je fino poljubila pod nekoliko puta (srećom ne beton, nego tepih), razleti se maska i ništa. Pokupim ju, i idemo dalje. 

Želim reći, radije ću za cijenu jednog iPhonea 6 kupiti Nokiu Lumiu 830 + novi comp iz njihove linije "sve u jedan" Lenovo. I još mi ostane za MS band 2 kad izađe. :D

Ali naravno shvaćam ljude koji će pronaći x razloga da kupe upravo android ili iPhone. I to je sasvim u redu.

 

@Katamaran, jesi li zadovoljan, kakvi su generalni utisci?

Edited by Zoe
Link to comment

Zoe +1

imala 520-icu (presudila joj flasa nazalost), koristim 630. u njihovom cenovnom rangu nema androida koji radi kako valja, a iPhone jednostavno nema za te pare. ja licno ne volim android platformu, nije mi user friendly prosto, plus sto baguje koliko god da platis telefon. meni je iOS na prvom mestu no trenutno ne mogu da si priustim, ali je WP odmah iza njega po upeglanosti pa sam rado presla na lumie. da ne idem na skuplje lumie koje rade fantasticno.

naravno da svaka platforma ima svoje nedostatke i da svaki telefon mora da zabaguje ponekad ali u odnosu na android sve je bolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...