Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Propagandni hype na koji korisnici nasedaju i iz nekog razloga sami sire. Windows Phone je dugovecan, Apple just works. Imao sam starijeg Androida (Nexus 4) i nisam imao nijedan od tih problema. Danas imam Windows Phone i objektivno se aplikacije i cesce zakucavaju nego na Androidu (sto opet nije toliko cesto). Ko je za to kriv, app ili OS je drugo pitanje, ali ako isti arsini vaze za sve, onda je kriv OS. Isto se odnosi i na taj vajni hypovani smoothness sistema. Mozda je i bilo dok su WP telefoni imali rezoluciju u rangu PAL televizora, ali danas kad imaju 720p ume da stucne. Npr. weather app skoro svaki dan prebacim na pogresni tab zato sto mu treba sekund da prebaci, pa mislim da nije registrovao i onda pokusam opet.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

izvini, ali kroz ruke mi je proslo toliko govnjivih androida (pardon my french), svih cenovnih rangova, da nema teorije da promenim misljenje. kakav crni propagandni hajp, imam iPhone 2G koji jos uvek radi 8 godina kasnije (da, radi jedva i da, pretpostavljam da noviji modeli nisu toliko dugovecni), posle svih padova (i na beton vise puta), menjanja OS-a, jailbreakovanja, unlockovanja i svih budalastina koje sam mu radila. o lumia 520/630 sam vec pisala, prezadovoljna sam. zet je uzeo 1025 i prezadovoljan je, bas zbog posla, teamviewer-a i panteona.

izvoli navedi jedan android telefon, cenovnog ranga kao lumia 520/630 koji radi kako treba duze od 5 minuta. takav jos ne videh. a ni skuplji bas i ne opravdavaju cenu. android je nezgrapan sistem, i uglavnom (iz mog okruzenja) se na njega loze likovi koji vole da gledaju u tabelice previse jer u tabelicama sve izgleda super (na koliko radi procesor, kakva mu je grafika, memorija, blablabla). za obicnog korisnika (mene) je nepotrebno komplikovan i smara, plus sto baguje vise nego sto radi. 

Link to comment

једино кашњење које ја приметим на мојој 920 које уме да нервира је приликом отварања апликација, онај resuming екран који уме пар секунди да стоји, у раду штуцне ту и тамо али ништа драматично, кад одем код кеве и узмем њен xperia tablet s који је мало старији али има компоненте сличне јачине, то је туга колико ради споро или колега који има xperia sp којем мора сваких пар месеци да одради factory reset јер постане неподношљиво спор, или колега са самсунг галакси тројком са сличном причом, свакако да постоји и субјективна наклоњеност платформи која се користи, али објективно кад поредим своју лумиу са андриодима из њене или њој блиске генерације то је небо и земља

Link to comment

izvini, ali kroz ruke mi je proslo toliko govnjivih androida (pardon my french), svih cenovnih rangova, da nema teorije da promenim misljenje. kakav crni propagandni hajp, imam iPhone 2G koji jos uvek radi 8 godina kasnije (da, radi jedva i da, pretpostavljam da noviji modeli nisu toliko dugovecni), posle svih padova (i na beton vise puta), menjanja OS-a, jailbreakovanja, unlockovanja i svih budalastina koje sam mu radila. o lumia 520/630 sam vec pisala, prezadovoljna sam. zet je uzeo 1025 i prezadovoljan je, bas zbog posla, teamviewer-a i panteona.

izvoli navedi jedan android telefon, cenovnog ranga kao lumia 520/630 koji radi kako treba duze od 5 minuta. takav jos ne videh. a ni skuplji bas i ne opravdavaju cenu. android je nezgrapan sistem, i uglavnom (iz mog okruzenja) se na njega loze likovi koji vole da gledaju u tabelice previse jer u tabelicama sve izgleda super (na koliko radi procesor, kakva mu je grafika, memorija, blablabla). za obicnog korisnika (mene) je nepotrebno komplikovan i smara, plus sto baguje vise nego sto radi. 

 

moto g

Link to comment

 

 

@Katamaran, jesi li zadovoljan, kakvi su generalni utisci?

Prezadovoljan :)

 

Stvarno avion telefon. Jedino sto mi za sad malo smeta je manjak aplikacija u odnosu na android. Telefon kao telefon mi je savrsen. Plasio sam se da mi ne bude prevelik al mi i velicina odgovara.

Link to comment

moto g

 

hm, imao zet neki moto, bas cu da ga pitam koji tacno, nesto slicno ovom g, znam samo da se taj telefon vise samogasio i resetovao nego sto je radio.

 

ne vredi, na kraju dana su licne preferencije ono sto presudjuje.

ja se jezim od same pomisli da cu morati da predjem na android (postoji verovatnoca da cu morati bar na neko vreme), narocito sto mi se smese jeftiniji modeli = smece. :isuse:

Link to comment

Propagandni hype na koji korisnici nasedaju i iz nekog razloga sami sire. Windows Phone je dugovecan, Apple just works. 

 

Pa teško ljudima koji imaju wp, a osobito od samih početaka, možeš prišiti propagandni hype :D Inače ni ja nikad ne bih prišla ni blizu Wp, koliko su blata nabacali na tu platformu. Kad sam otvorila ovaj topic, a upravo sam pogledala  - 15. septembar 2013. - svi su mi se rugali :D Uostalom, vrati se na početak pa čitaj. I daleko veći forumski stručnjaci (hmm da ipak stavim stručnjake pod navodnike ;) ) od mene koja sam laik, su imali apsolutno krive procjene po pitanju razvoja wp-a. I ne mislim da Apple just works. Mislim da Apple works fantastic. I nemoj pogrešno shvatiti; jako ne volim hejtanje na tu temu. Nemam u principu ništa protiv bilo koje platforme.

Edited by Zoe
Link to comment

Prezadovoljan :)

 

Stvarno avion telefon. Jedino sto mi za sad malo smeta je manjak aplikacija u odnosu na android. Telefon kao telefon mi je savrsen. Plasio sam se da mi ne bude prevelik al mi i velicina odgovara.

 

O app, situacija ide na bolje. Mislim da će w10 konačno riješiti i taj problem. Za većinu appova sad možeš pronaći solidne zamjene. Ima onih koji ne žele razvijati app za WP poput googla, ali za to je kriv google a ne MS. Po mojim saznanjima, oni kojima se wp ne svidi su u manjini. Uglavnom se ljudi naviknu i zavole WP. 

 

 

 

ne vredi, na kraju dana su licne preferencije ono sto presudjuje.

 

 

Apsolutno. Nera, potrudi se. Izmajmuniraj nešto i ostani na Lumiji :) 

Link to comment

Pa teško ljudima koji imaju wp, a osobito od samih početaka, možeš prišiti propagandni hype :D Inače ni ja nikad ne bih prišla ni blizu Wp, koliko su blata nabacali na tu platformu. Kad sam otvorila ovaj topic, a upravo sam pogledala  - 15. septembar 2013. - svi su mi se rugali :D Uostalom, vrati se na početak pa čitaj. I daleko veći forumski stručnjaci (hmm da ipak stavim stručnjake pod navodnike ;) ) od mene koja sam laik, su imali apsolutno krive procjene po pitanju razvoja wp-a. I ne mislim da Apple just works. Mislim da Apple works fantastic. I nemoj pogrešno shvatiti; jako ne volim hejtanje na tu temu. Nemam u principu ništa protiv bilo koje platforme.

 

Evo pogledao sam - ko ti se rugao? Filipenko i ko jos?

 

Izvini, ali otkrila si rupu na saksiji. Ja bih uzeo WP (Lumia 920) jos pre dve godine, ali nisam video da su mu oborili cenu tada na ~300e. I onda sam za te pare uzeo Nexus 4, s kojim nisam imao nijedan problem osim problema vezanih za Windows (sugavi MTP) i onog problema da me je ostavio i zaljubio se u beton. Ali i tada je mantra bila 'jeste da nemam nijedan koristan app, jeste da ovo ili ono, ali makar je smoooooooth'. Stanu ljudi u krug i tapsu se po ledjima kako su napravili praaaaavi izbor.

 

Inace, uzasno su krivu procenu napravili svi. WP je u nezaustavljivom rastu, toliko nezaustavljivom da ce MS izgleda da digne ruke od njega.

Link to comment

wp trenutno drzi neki presmesan procenat trzista. Ne bi me cudilo da totalno propadnu ako sa win 10 drasticno ne poprave brojke.

 

edit: al su napredovali 0.2% ove godine :)

 

http://www.idc.com/prodserv/smartphone-os-market-share.jsp

 

 

 

Izvini, ali otkrila si rupu na saksiji. 

 

Obožavam otkrivati rupe na saksiji, to mi je jedna od mnogih vrlina  :blush:

Ja nisam spominjala rast nego razvoj platforme, a to na žalost ne mora i još uvijek nije međusobno povezano. Smatram da razvoj ide u dobrom smjeru i bilo bi mi iskreno žao da wp propadne ako konačno ne osvoji tržište. 

Edited by Zoe
Link to comment

WP je u nezaustavljivom rastu, toliko nezaustavljivom da ce MS izgleda da digne ruke od njega.

 

да, изгледа...

 

 

 

"If no OEM stands up to build Windows devices we'll build them. There will be Lumia devices. So I'm not afraid of saying, okay, it's all about the OEMs, or it's all about the ecosystem. It's about Windows. It is about the overall health of Windows and being grounded in any given day's reality, but having ambition of where the market is going versus being bound by current definitions."

Nadella reiterates the message later on:

"If there are a lot of OEMs, we'll have one strategy. If there are no OEMs, we'll have one strategy. We are committed to having the phones in these three segments. And I think the operational details will become clear to people as they see it."

Link to comment

Evo pogledao sam - ko ti se rugao? Filipenko i ko jos?

 

Izvini, ali otkrila si rupu na saksiji. Ja bih uzeo WP (Lumia 920) jos pre dve godine, ali nisam video da su mu oborili cenu tada na ~300e. I onda sam za te pare uzeo Nexus 4, s kojim nisam imao nijedan problem osim problema vezanih za Windows (sugavi MTP) i onog problema da me je ostavio i zaljubio se u beton. Ali i tada je mantra bila 'jeste da nemam nijedan koristan app, jeste da ovo ili ono, ali makar je smoooooooth'. Stanu ljudi u krug i tapsu se po ledjima kako su napravili praaaaavi izbor.

 

Inace, uzasno su krivu procenu napravili svi. WP je u nezaustavljivom rastu, toliko nezaustavljivom da ce MS izgleda da digne ruke od njega.

 

Ja sam sa Galaxy S3 (4.3) prešao na Lumia 630 i jeste smooth, jednostavno se primeti. Nedostatak aplikacija me ne pogađa naročito, pošto sam ionako redovno koristio svega nekoliko. Da ne pominjem da me je koštao 14 i kusur hiljada dindži u istom paketu u kojem sam pre 3 godine S3 platio 50-ak hiljada. Što se mene tiče, zaista jeste pravi izbor.

Link to comment

Gde ce da ih prave?

 

Microsoft Corp (MSFT.O) said on Wednesday it would cut 7,800 jobs, or nearly 7 percent of its workforce, and write down about $7.6 billion related to its Nokia phone business.

Most of the job cuts will be in the phone hardware businessicon1.png, underscoring the company's shift in focus to software and cloud from hardware.

About a third of the layoffs will be in Finland, where Microsoft will shut down a product development unit, according to Finland's national broadcaster YLE.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...