Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

napravio intervju u Alepu sa bosancem koji je mrtav vec 8 godina. bog.

ma da li je ovo realno? :D

 

au, kakva ispala, pa taj celo uopste nije bio nepoznat

 

prosto mi neverovatno da se ovao ispali, da li je realno da postoji osoba sa istim imenom, prezimenom i nadimkom?

 

 

mada, ovo bi moglo objasniti one cudne naocare koje je nosio u poseti siriji, mozda je preko njih komunicirao sa "onim svetom" :D

Link to comment

Pa realno taj sa kojim je pricao, je mogao da mu kaze bilo koje ime.

Jos bi mi bila bolja fora da je ovaj naveo namerno to ime, da se "nasali" , a onda pomislio:

Vidi ovu budalu nije ni skapirao da se zajebavam, kakav duduk!

Link to comment

Pa realno taj sa kojim je pricao, je mogao da mu kaze bilo koje ime.

Jos bi mi bila bolja fora da je ovaj naveo namerno to ime, da se "nasali" , a onda pomislio:

Vidi ovu budalu nije ni skapirao da se zajebavam, kakav duduk!

ma ok, ali taj celo je prilicno poznat bio

lazanski kao nekakav vojni analiticar ili kako se vec predstavlja bi itekako trebao znati za njega

 

a odlican je i ovaj deo kad se naoruzavaju, pa on bira tetejca

 

 

jbt, kakva sprdacina od coveka, a izvestava za drzavnu televiziju i "najozbiljniji" dnevni list u srbiji

Link to comment

SAA, Hezbolah i ekipa napreduju u jugozapadnom Alepu, izgleda da je pao i čuveni 1070 kompleks.

 

SAA je prethodno zauzeo uzvišice Tell Uhud i Tell Mutah, čime je i nadvisio i doveo u poluokruženje 1070 Apartments. Nakon toga, povlačenje FSA odatle je bilo sasvim očekivano. 

 

Ako SAA odbaci FSA dalje ka Khan Toumanu, i uspe da zadrži te pozicije, istočni Alep praktično neće imati nikakvu nadu da opsada može biti probijena. Pitanje je samo koliko će trajati otpor, verovatno sve dok bude bilo nekakvih zaliha.

Link to comment

SAA je prethodno zauzeo uzvišice Tell Uhud i Tell Mutah, čime je i nadvisio i doveo u poluokruženje 1070 Apartments. Nakon toga, povlačenje FSA odatle je bilo sasvim očekivano. 

 

Ako SAA odbaci FSA dalje ka Khan Toumanu, i uspe da zadrži te pozicije, istočni Alep praktično neće imati nikakvu nadu da opsada može biti probijena. Pitanje je samo koliko će trajati otpor, verovatno sve dok bude bilo nekakvih zaliha.

 

Sve ok samo nemoj to FSA :D Mislim, tu se FSA ništa više ne pita. Ja mislim da je bitka za Alep dobijena kada su ponovo uzete akademije i deo Ramusea, rebeli su ušli all in tu, ova nova ofanziva nije baš bila realna, SAA je imala svo vreme ovoga sveta da se ukopa.

Link to comment

Sve ok samo nemoj to FSA :D Mislim, tu se FSA ništa više ne pita. Ja mislim da je bitka za Alep dobijena kada su ponovo uzete akademije i deo Ramusea, rebeli su ušli all in tu, ova nova ofanziva nije baš bila realna, SAA je imala svo vreme ovoga sveta da se ukopa.

 

Ja to FSA po navici od ranije  :D  OK, rebeli onda ili JFS, kako god.

 

Nova ofanziva je bila traćenje resursa za rebele, a i sam pravac napada nije bio baš logičan. Ako ih SAA skroz izgura iz urbanih delova, lako im se može desiti da budu potisnuti i više kilometara. Za sam Alep, izgleda da se čeka da glad i nedostatak municije učine svoje. Navodno je jedna od grupa iz istočnog dela grada htela da izađe iz grada koridorima, pa su ovi drugi pobili vođe te grupe i ostatak inkorporirali. Ovoga će biti sve više kako vreme bude odmicalo. 

Link to comment

Zadnja ofanziva dzihadista na Alepo je izforsirana samo iz razloga da se digne moral ovima u okruzenju, jer su postojale ozbiljne indicije da ce doci da predaje(evakuisanja) nekih grupa ...

Link to comment

Sirijska vlada je, navodno, naložila svim "prijateljskim" novinarima (Lažanski i ostala bulumenta koja je intervjuisala Asada u poslednjih par dana), da napuste teritoriju Sirije do ponoći. Ako je tako, i uz kombinaciju ruske flote na obalama, rekao bih da će Alep gadno najebati u narednih par dana, verovatno i Idlib.

Link to comment
×
×
  • Create New...