Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ja sam sad shvatio da si ti u stanju da sebi u glavi napravis koju god kombinaciju i sve poslozis tako da si ti u pravu. Nisam se ja skolovao za ovakve situacije tako da nastavi sa nekim drugim.

 

Polažeš oružje? Gde tačno grešim:

 

- U tvrdnji da je Sirija je mnogo bliža Balkanu nego što je Sjedinjenim Državama i ima smisla da ja budem mnogo više zabrinut od tebe za ishod tog rata?

- Kad kažem da izbori u Americi pogađaju ceo svet?

 

Gde si tačno video da sam ja tu nešto posložio? Pišem najnotornije činjenice.

Link to comment

:yawn2:

Ја те озбиљно питам, те не разумем твоју реакцију. Никакве ироније није било у моме питању. Једноставно ме интересује, једном сам те питао да ли би то била нека исламска република, налик Ирану или нешто друго. Како би хришћани,шиити, Јевреји били третирани у истој, да ли би и како био примењиван Шеријат. Оно што је у последњих шездесетак година било на понуди су лажни Сауди и њихови клонови по заливу и релативно секуларни режими које из разних разлога сматраш још већим злом. Мене интересује каква би била алтернатива, нешто што би донело просперитет народу, стабилност друштву и не би искорењивало верске мањине. 

Link to comment

hvala na pitanju, sve jasno.  :fantom:

 

Cudi se covek koji otvoreno priznaje da podrzava teroriste, 1 filijalu Al Kaide, a drugima pise da su idioti. :lolol:

Edited by IndridCold
Link to comment

@vasić: pitao si i ranije, barem jednom sam ti odgovorio. (s tim da se ja idealnim državama ne bavim, za to se obrati nekom drugom. profesionalna deformacija, bavim se mogućim.)

Edited by Gandalf
Link to comment

@vasić: pitao si i ranije, barem jednom sam ti odgovorio. (s tim da se ja idealnim državama ne bavim, za to se obrati nekom drugom. profesionalna deformacija, bavim se mogućim.)

Дај и могућу нема везе, мене то занима. Може бити да сам промашио то што си писао, нисам на топићу најредовнији.

Link to comment

ko snosi odgovornost za to? neprosvećeni i neorganizovani seljaci, ili vlast koja vredno radi na tome da seljaci ostanu neprosvećeni i neorganizovani? ili su pak odgovorni zli imperijalisti?

Snose svi zainteresovani, naravno.

Medju njima i kolonijalne sile, sa sve naporima svojevremeno mladih vojnih rezima - kao da je drugih i moglo da bude, kao sto rekoh - da modernizuju drustva, sa izrodjavanjem istih u diktature, ali, a bojim se i pre svega, upravo zlim imperijalizmom kome je trebal nafta i koji se pobrinuo da se dole ne zna ko pije, a ko placa.

Ovo tesko moze da se spori, pa ma koliko Amerika po Andurilu bila Robin Hud kome je stalo samo do dobrobiti i uvodjenja demokratije.

 

Ili, da skratim: koji god bili uzroci zaostalosti tamosnjih masa, situacija u koju su dovedene je otprilike takva da bi im bilo bolje da su se okrenuli cak i kimilsungizmutm, nego da im je kao alternativa ostao religiozni ekstremizam koji se, kao sto vidimo, prima itekako.

 

 

u državi u kojoj svaki glas kontra vlasti automatski znači zatvor ili smrt, kako će tačno da se organizuje opozicija? i kako se smenjuje vlast koja populaciju tretira kao robove? cvećem na tenkove?

 

Preterujes.

Naravno da je zajebano, to niko ne spori, ali primer organizovanja/pomaganja recimo libijskoj ili irackoj opoziciji se nije pokazao kao uspesan model.

Cak i da su motivi pomagaca bili izistinski idealisticki.

A nisu.

 

a boljševici su na vlast došli organizovanjem na terenu i stvaranjem jurišnih odreda (tzv. fighting vanguard), u haotičnoj atmosferi koja im je omogućila organizovanje. Dantonov recept. seljačka buna nije bila.

 

Mani se toga, em je za neki drugi topik, em ne znas  -_-

Ni Dantona, ni boljsevike.

Link to comment

Хвала. 

Значи то је то, срећа и стабилност сунитске већине има да се наплати мањинама њиховом срећом и стабилношћу. Познато звучи. 

Link to comment

Preterujes.

nope. https://www.amazon.com/Morning-They-Came-Us-Dispatches/dp/0871407132

Naravno da je zajebano, to niko ne spori, ali primer organizovanja/pomaganja recimo libijskoj ili irackoj opoziciji se nije pokazao kao uspesan model.

CIA, snajka, CIA. džaba, ne možeš da pišeš o bilo čemu, a da ne probaš da ukažeš na zlo imperijalističko.  :lolol:

Edited by Gandalf
Link to comment

Ma daj bre, mani se takozvanih izvora.

https://granta.com/why-were-post-fact/

If you live in a world where a small event in China leads to livelihoods lost in Lyon, where your government seems to have no control over what is going on, then trust in the old institutions of authority – politicians, academics, the media – buckles. Which has led to Brexit leader Michael Gove’s claim that British people ‘have had enough of experts’, Trump’s rants at the ‘lamestream’ media and the online flowering of ‘alternative news’ sites. Paradoxically, people who don’t trust ‘the mainstream’ media are, a study from Northeastern University showed, more likely to swallow disinformation. ‘Surprisingly, consumers of alternative news, which are the users trying to avoid the mainstream media “mass-manipulation”, are the most responsive to the injection of false claims.’ Healthy scepticism ends in a search for wild conspiracies. Putin’s Kremlin-controlled television finds US conspiracies behind everything, Trump speculates that 9/11 was an inside job, and parts of the Brexit campaign saw Britain under attack from a Germano-Franco-European plot.

Link to comment
×
×
  • Create New...