Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Civilni pilot libanske kompanije potvrdio autentičnost turskog upozorenja i dostavio Al Arabiyi snimak iz svog kokpita, naglašavajući da takva upozorenja čuje na svakom letu u poslednjih mesec dana i da se Rusi nikad ne odazivaju na njih, ali i da je Turčin ovaj put bio posebno napet i vikao, zbog čega je znao da će biti s**nja.

 

Ako je ovaj cuo nije mi jasno kako Rusi "nisu culi". Ustvari jasno mi je.

Link to comment

Sad je ovaj čuo, a ruski pilot nije, meni ipak ništa nije jasno, tj. jedino što mi je jasno je da će svako prihvatati verziju događaja u odnosu na sopstvena prethodna opredeljenja.

 

To je sad rašomonijada u kojoj nikom ne treba verovati. Uostalom priča, upozorili smo/nismo bilo upozoreni je nebitna, taj avion nije smeo biti srušen i to je jedino bitno.

Link to comment

Sad je ovaj čuo, a ruski pilot nije, meni ipak ništa nije jasno, tj. jedino što mi je jasno je da će svako prihvatati verziju događaja u odnosu na sopstvena prethodna opredeljenja.

 

To je sad rašomonijada u kojoj nikom ne treba verovati. Uostalom priča, upozorili smo/nismo bilo upozoreni je nebitna, taj avion nije smeo biti srušen i to je jedino bitno.

+102

Kao i uvek i svuda - sopstveno prethodno opredeljenje rulez.

Link to comment

Samo da Toma ne napravi neki novi gaf pa da neko ozbiljno strada. Strepnja mi je jaca od nade

 

Popice nam ti mali zuti svu vodu iz Morave, jedva je od Kineza odbranismo. :(

Link to comment

Bila je ona mapa sa podatkom da se u poslednja dva meseca linija razgranicenja pomerila za 0.4% teritorije Sirije.

Ja sam misljenja da ni americko ni rusko bombardovanje nece dati rezultata i da dok razvaljuju infrastrukturu ID samo prave nove i nove male ISISovce. 

 

Na sta mislis kad kazes da ISIS raste, na teritorijalni rast ili na rast radikalizacije u sunitskom delu Sirije? Jer ovo prvo nije ni tacno, a ovo drugo nema veze sa tim da li ih neko dira ili ne. Sustinski, maskirane glavosece su samo dobile PR sluzbu na internetu koja im je servis, na neki nacin. Kad neko pogleda mapu stice se utisak velicine, a oni jedino drze sever Sirije, dolinu Eufrata, Mosul, Ramadi i Faludzu.

Na severu se bore sa Kurdima koji ih su ih istisnuli iz celog okruzenja Kobanea, pa iz Tel Abyada, pa su spojili Hasaku i taj deo, pa su ih istisnuli iz Hasake, pa ih sada teraju i iz tog dela na severu Sirije i Iraka (Sinjar, Al Hawl). Za to vreme nijednom nisu napravili pomak i vratili deo teritorija. Na jugozapadu se bore sa Asadovim snagama i tu su osvojili naftna polja u pustinji jer Asad ima preca posla od odbrane Palmire. Tu su isterani iz Mahina. Na severozapadu se bore kod Alepa gde su isterali zelenu koaliciju iz severnog susedstva tog grada, a onda im dodje Asadova koalicija i napreduje u dubinu teritorije. 

U Iraku, na istoku armija cisti ISILovsko - exBaath koaliciju iz svih vecih gradova. To sto su osvojili za vreme raspada iracke vojske se sada vraca nazad. Prvo Tikrit, pa opkoljavanje Ramadija, pa opkoljavanje Faludze, tek ce tu da izgube vecinu ratnika - glavoseca.

 

To sto se tice tog internet fenomena koji je cas prepun divljaka koji samo zele u dzenet, a cas su jako organizovana mreza koja bi mogla da zapreti i Teheranu i Istanbulu. 

Turska ima svoju racunicu, a u njoj nema ni Kurda ni Asada. Njima sustinski odgovara da zelena koalicija pobedjuje, a nema nista ni protiv crnih. To ce sad ici malo teze sa ruskom avijacijom, jer ni zeleni ni crni nemaju nikakvih sansi ako ih neko neprekidno desetkuje iz vazduha. Da se oni pitaju jos danas bi prestao bilo kakav ruski angazman u Siriji, a posto se ne pitaju, ostaje im da na ovakav nacin demonstriraju silu. 

Link to comment

^^

Ovo kao oni Puževi džepoviTM iz Ukrajine. Uglavnom, za max 2 nedelje i ISIS neće više da postoji.

Još sam fali priča o španskom dispečeru koji je na svom radaru trećiTM avion i da RT objavi da je meta turskog F16 bio Putinov predsednički avion i deja vu će biti kompletiran.

Link to comment

Iz ovog brilijantnog uratka mozemo da saznamo da su svi dupeglavci, osim svih zemalja zapadnog sveta, napr. Amerike. Sto je lep taj crno beli svet,..

 

Uradak jeste apsolutno briljantan i sasvim lepo je potkačio i zapad i SAD.

Link to comment

Sad je ovaj čuo, a ruski pilot nije, meni ipak ništa nije jasno, tj. jedino što mi je jasno je da će svako prihvatati verziju događaja u odnosu na sopstvena prethodna opredeljenja.

 

To je sad rašomonijada u kojoj nikom ne treba verovati. Uostalom priča, upozorili smo/nismo bilo upozoreni je nebitna, taj avion nije smeo biti srušen i to je jedino bitno.

Ovo što kažeš na kraju je ključno i nema tog primljenog ili neprimljenog upozorenja koje tu nešto suštinski menja.

 

Što se tiče samog upozorenja, Rusi su mogli da slušaju neku svoju posebnu frekvenciju na kojoj se to ne čuje. U krajnjoj liniji, operater nije rekao da će pucati već samo da se približavaju turskom VaP i da odmah odskakuću južno. Piloti su ga možda i čuli i rezonovali: "OK, približavamo se, big deal, nećemo ga povrediti" pa su ga greškom potkačili ili su jednostavno smatrali da se češanje onog malog patrljka praktično ne računa jer ga niko normalan ne bi računao kao neku ozbiljnu povredu VaP. Ono što je operater izgovorio je standardno upozorenje koje im šalju već nedeljama svaki put kada bombarduju tu oko granice, ne vidim ništa dramatično drugačije. I nije tačno da je lik vikao, barem na ovom zapisu koji može da se presluša to je normalan ton osobe koja priča na turskom. Možda malo jači jer ipak treba da ide u radio komunikaciju, ali ništa ni blizu vikanja.

Edited by beowl
Link to comment
×
×
  • Create New...