Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Mislim da ti u Stokholmu već motaju dve Nobelove nagrade za poneti.

 

kako si McStalkeru? lep dan danas? i dalje uzivas da pratis pontijaka i uzimas ga u usta? ako, ako, ima i grdjih nastranosti od toga :D

Link to comment

Komentarišem nečiji post na temi koja me zanima. To ljudi rade po forumima. 

 

hajd neka ti bude samo moram da kazem da si postao poprilicno dosadan sa tim opsesivnim stalkovanjem i komentarisanjem mojih postova. imas li neku smisleniju kritiku moje ideje da je bolje resenje prihvatiti realnost i priznati kalifat cija se ideologija i ekonomska praksa aka naftna trgovina nesto i ne razlikuje od saudijske kraljevine? kada je mogla republika kosovo a sto ne bi mogao i kalifat? sirija ionako vise nece ikada postojati onakva kakva je bila do 2011.

Link to comment

pontijače, poslednjih dana te baš prati loša karma

 

prati me i McStalker na forumu par godina, losa karma je pesma kada se uporedi sa time

 

aj dosta trolovanja ove teme

Edited by Pontijak
Link to comment

koliko shvatam i nema neke razlike u organizaciji drzave osim sto titula kalifa znaci da se svi oni smatraju naslednicima muhameda, eto i turski sultani su bili nasledni kalifi a kalifat je valjda islamski model drzave. ima ovde na forumu solidnih poznavaoca islama i istorije pa ce to bolje objasniti.

Edited by Pontijak
Link to comment

hajd neka ti bude samo moram da kazem da si postao poprilicno dosadan sa tim opsesivnim stalkovanjem i komentarisanjem mojih postova. imas li neku smisleniju kritiku moje ideje da je bolje resenje prihvatiti realnost i priznati kalifat cija se ideologija i ekonomska praksa aka naftna trgovina nesto i ne razlikuje od saudijske kraljevine? kada je mogla republika kosovo a sto ne bi mogao i kalifat? sirija ionako vise nece ikada postojati onakva kakva je bila do 2011.

Imam. Za pocetak, kalifat je objavio rat trecini planete i u ratu ima, kako smisao postojanja, tako i stabilan izvor prihoda.

 

Pacifikovanje ISISa je fantastika.

Link to comment

Ima i ruski muftija zanimljiv prijedlog za rješenje bliskoistočnih sukoba :)

Neka varijanta ruskog od koje tek poneku riječ razumijem ali i moj utisak je da se muftija ne šali baš 100%.

 

Vrhovni muftija Centralne duhovne uprave muslimana Rusije Talgat Tadžudin uputio je veoma šokantan prijedlog predsjedniku Rusije Vladimiru Putinu. “Kada sam pričao sa predsjednikom Vladimirom Putinom predložio sam mu da postupi sa Sirijom i Izraelom kao sa Krimom. Predsjednik je to shvatio kao šalu”.

Dok je ovo govorio muftija publika se smijala. Nakon toga muftija Tadžudin je otišao korak dalje pa je predložio da Rusija uz Siriju i Izrael sa Allahovim blagoslvom aneksira i Meku kako bi ljudi živjeli u miru i harmoniji.I na ovo se jedan dio publike nasmijao. Međutim, muftija Tadžudin je bio ozbiljan.

Nakon što su mediji počeli da objavljuju da je muftija Tadžudin pozvao Putina da zauzme Meku iz Kremlja je stiglo saopćenje u kojem se navodi da se muftija šalio

 

                                  
                           http://www.youtube.com/watch?v=ArI4b3E-gE0
                            


Zašto me opet zafrkava linkovanje YT?


U redu je, zaboravio sam da obrišem s.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Imam. Za pocetak, kalifat je objavio rat trecini planete i u ratu ima, kako smisao postojanja, tako i stabilan izvor prihoda.

 

Pacifikovanje ISISa je fantastika.

 

pa sad, to je vise medijski cirkus, to objavljivanje rata trecini planete i uprkos strahovitim zrtvama i patnjama stanovnistva to jos uvek nije rat punog intenziteta kakvi ratovi mogu da budu. uostalom, kako se objavljuju ratovi tako se i prekidaju ratovi, kako kalifat trguje naftom sa teritorija koje kontrolise tako bi nastavio da trguje tom naftom i posle rata.

 

jeste pacifikovanje kalifata fantastika ali koliko pratim medije fantastika je i sve sto cine tzv. koalicije u siriji sa svim izgledima da ce se spirala idiotarluka svih umesanih strana samo ubrzavati. kazem opet, sto se tice ideologije™ ne vidim neku razliku izmedju kalifata i saudijske kraljevine jedino sto su saudi decenijama pacifikovani™ i ususkani u sumanutoj raskosi dok su vojne vodje kalifata jos uvek krvolocni dziberi koji ne znaju da uzivaju u trosenju novca ali decenija mira i ne bismo razlikovali saude od kalifatske elite

 

@desboj

 

ako cemo pravo nema razlike izmedju kalifa, vizantijskih careva, francuskih kraljeva, ruskih careva itd sa malom napomenom da su kalifi svoj duhovni i svetovni autoritet temeljili na istorijski vrlo postojecem proroku muhamedu dok su hriscanski vladari svoj autoritet pocetno temeljili na, khm, vrlo neistorijskom bogu

Edited by Pontijak
Link to comment

Imam. Za pocetak, kalifat je objavio rat trecini planete i u ratu ima, kako smisao postojanja, tako i stabilan izvor prihoda.

 

Pacifikovanje ISISa je fantastika.

 

Pa... imas kalifata i kalifata. Nekada su se kalifati, osim sirenjja vere ognjem i macem, bavili i razvojem nauke, postovali religijske manjine i vodili jedno prilicno slobodno i napredno drustvu, posebno ako se uporedi sa tadasnjom hriscanskom Evropom. Mislim da je dobar primer kako bi neki normalniji kalifat mogao da izgleda danas - Iran.

 

Ima i ruski muftija zanimljiv prijedlog za rješenje bliskoistočnih sukoba :)

 

Neka varijanta ruskog od koje tek poneku riječ razumijem ali i moj utisak je da se muftija ne šali baš 100%.

 

 

                                  

 

                                 http://https://youtu.be/ArI4b3E-gE0

 

 

Zašto me opet zafrkava linkovanje YT?

 

Jesu uspeli da ga iscupaju iz Putinovog dupeta?

Link to comment

@odmor:

Preneo sam kao zanimljivost, ne zato što se u potpunosti slažem.

 

qVZ2DWL.jpg

(klik za veću sliku)

http://archicivilians.com/the-military-situation-in-syria-november-25/

 

 

Deluje kao dobar pocetak price o demokratizaciji Sirije :fantom:

 

Kazu, prolece.

 

 

hajd neka ti bude samo moram da kazem da si postao poprilicno dosadan sa tim opsesivnim stalkovanjem i komentarisanjem mojih postova

 

 

A, voli on to ^_^

Link to comment
×
×
  • Create New...