Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Zaman je malo suzdrzaniji.

 

 

Footage filmed at a crossing on the Syrian side of the border with Turkey's southern province of Kilis showed trucks burning on Wednesday after what aid workers said was an apparent air strike.

Turkey's state-run Anadolu agency said seven people were killed and 10 wounded in strikes that it said hit a convoy taking supplies to refugees in Azaz on Wednesday.

The head of the rebel-run border crossing in the same area said separately that air strikes hit a garage for commercial trailers, killing three people.

"Our teams helped to extinguish the fire... The trucks do not belong to us and there is no information on who bombed them," Mustafa Özbek, an İstanbul-based official from the Humanitarian Relief Foundation (İHH), told Reuters.

The aid worker who filmed the aftermath initially said it appeared aid trucks had been targeted.

It was not immediately clear if the strikes were carried out by Russian or Syrian warplanes.

 

Link to comment

Jbt Rusi ako ovako nastave ješće korijenje pošto im domaća proizvodnja hrane nije baš najrazvijenija a Srbija i Jermenija teško da mogu da podmire potrebe najveće zemlje na svetu.

 

Vojvodina moze sve to da hrani :fantom:

Link to comment

ovo postaje sve gore i gore.

 

Prvo da vidimo da li je ovaj humanitarni konvoj zaista humanitarni, i dolazi li iz Turske uopste.

 

Ne vidim da Turci dizu neku preveliku dzevu oko ovoga. Vest je stara vec 3 sata, a nema dramaticne turske reakcije.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

zanima me, teorijski, sta bi se desilo ako bi Turska usla u rat sa Rusijom. ja pretpostavljam da bi NATO oprao ruke od Turske i jednostavno ignorisao clan 5.

Onda NATO vise ne bi postojao. Problem NATOa je sto se zasniva na 0 defaultu. Jednom omane i vise niko nije siguran u podrsku. Naravno mislim da to zavisi i od toga gde bi se vodio rat. Ako je na teritoriji Sirije onda imaju nacin da se ograde.

Link to comment

pa ako to urade, sve su opcije otvorene ukljucujuci i full scale konflikt sa Rusijom. 

 

cini mi se da je to ipak malo previse, mada je previse i ovo obaranje aviona.

 

zanima me, teorijski, sta bi se desilo ako bi Turska usla u rat sa Rusijom. ja pretpostavljam da bi NATO oprao ruke od Turske i jednostavno ignorisao clan 5.

 

Meni to palo na pamet onomad tokom trzavica na relaciji EU - Rusija, da li Putin razmišlja da se ušeta u neku od, npr pribaltičkih zemalja i tako stavi na nikad veći test NATO i izazove raspad istog jer ovi gortovo sigurno ne bi reagovali kako član 5 nalaže.

Edited by dillinger
Link to comment

Onda NATO vise ne bi postojao. Problem NATOa je sto se zasniva na 0 defaultu. Jednom omane i vise niko nije siguran u podrsku. Naravno mislim da to zavisi i od toga gde bi se vodio rat. Ako je na teritoriji Sirije onda imaju nacin da se ograde.

 

Kako kapiram član se aktivira u slučaju agresije na članicu NATO. U Siriji se ne bi aktivirao.

Link to comment

Meni to palo na pamet onomad tokom trzavica na relaciji EU - Rusija, da li Putin razmišlja da se ušeta u neku od, npr pribaltičkih zemalja i tako stavi na nikad veći test NATO koji bi sigurno ignorisao član 5 u tom slučaju.

 

 

Malo je to prevelika kocka, ipak.

 

No, slutim da bi u takvom slucaju doslo do situacije analogne onoj sa izbeglickom krizom: EU je konstatovala da ipak nema zajednicku imigracionu politiku i nastavila dalje,.

Link to comment

Kako kapiram član se aktivira u slučaju agresije na članicu NATO. U Siriji se ne bi aktivirao.

 

Tacno, da.

U Siriji mogu da se mirno krljaju ako dodje do toga.

Link to comment
×
×
  • Create New...