Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

nađimo se onda na sredini, spojimo oba rešenja, što je i viđeno, prvo ih pobristai vojno, a ono što preostane pacifikovati i kao što todenhöfer kaže - naći poitičko rešenje za sve sudionike ove bliskoistočne krize

 

ideja postoji, želje nisu najjasnije

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Са друге стране, Аустроугарска, Османлијско царство и Трећи Рајх показују све предности те идеје. :fantom:

 

vidim da si editovao :) sta da kazem, ubacivanje treceg rajha je poprilicno providan spin, nije valjda da ozbiljno mislis da su austrougarska tursko carstvo i treci rajh bile isti tip drzave po doprinosima Zlu™? :o

Edited by Pontijak
Link to comment

podkasti. nadji epizode o Siriji.

 

jihadology, turkeywonk, warontherocks, bellingcat. 

 

Hvala!

 

 

Uzeo Jihadology i nasao Covert Contact, takodje dobar podcast. 

Link to comment

 

uostalom, kada moze da postoji saudijska kraljevina, pa sta bi tu kalifat™ bitno promenio u zivopisnosti bliskoistocnih rezima kada bi se pacifikovao™?

Da li je bolje kada je u kafani 1 pijana budala, ili 2 pijane budale? Nebitno je da li su naoruzani.

Link to comment

Da li je bolje kada je u kafani 1 pijana budala, ili 2 pijane budale? Nebitno je da li su naoruzani.

 

ne znam zaista, ne zalazim u kafane koje posecuju pijane budale. koliko vidim usa administracije sasvim lepo saradjuju sa kucom sauda, manufakture luksuzne robe su srecne jer imaju odlicnu prodaju u toj zemlji, industrija oruzja takodje jer vole saudi da imaju skupe ratne igracke. s obzirom da tzv. slobodni svet nije u stanju da skrsi jednan u sustini vojno inferioran kalifat i da koalicija™ poprilicno tupi i brljavi, nekako je bolje pacifikovati™ luksuzom i drugu pijanu budalu kada je vec velika pijana budala solidan partner tzv. slobodnom svetu

Link to comment

Ameri sarađuju sa Saudima na nekom manifestnom/deklarativnom nivou (neki ekonomski dilovi su prosto dilovi), ispod površine stvari nisu odavno drugarske a trendovi su verovatno još negativniji. 

 

Drugo, rušenje kuće Sauda, ma koliko zvučalo kul, moralno i progresivno, će gotovo izvesno uzjebati i ono što na Bliskom Istoku još nije skroz uzjebano, a da bi bilo bolje posle toga mora prvo da bude mnogo gore.

Link to comment

 

 

Drugo, rušenje kuće Sauda, ma koliko zvučalo kul, moralno i progresivno, će gotovo izvesno uzjebati i ono što na Bliskom Istoku još nije skroz uzjebano, a da bi bilo bolje posle toga mora prvo da bude mnogo gore.

 

al zato ce svet posle toga da bude mnogo pravedniji, jel' da?

 

mislim alo, irak je bila diktatura koja nije smela da se rusi iako je malo upadala u kuvajt, malo u iran a malo i bacala otrovne gasove na kurde, a ova saudijska mora da se srusi iz principa, because ISIS. 

Link to comment

ja cu da ti kazem: jednu mozes da ignorises nekako, dve tesko, a tri nikako.

 

zvuci logicno. ma ja ovo o kalifatu™ ionako pisem jer sam mesecima smoren svim tim pumpanjem znacaja kalifata™ i potenciranjem njihovog ludila u medijskom prezentovanju zlocina a koliko shvatam oni su neka vojna sila u raspadnutoj siriji gde se svako mlati sa svakim ali nisu neka vojna sila kada se uporede da vojskama zapadnog sveta ili rusije. e sad, politicka igranka oko sirije je luda po obicaju politickih igranki. jbt, jos godinu dana tog ludjenja tamo i sirijski bratoubilacki rat ce trajati koliko i drugi svetski rat

 

a onako uzgredno htedoh i da kazem da pacifikovani™ kalifat™ ne bi bio nista drugaciji od saudi arabije kakva je danas

Link to comment

 

Jel su ovi u Moskvi svi poludeli ili šta? :unsure:

 

 

ali, to su samo Rusi :lolol:  ovo je na nivou nemanje posrbice i njegovih medijskih doskocica, ta ruska duma je izgleda cirkus pun budala i bizarnih likova a koliko shvatam ima uticaj na rusku politiku koliko i klub ljubitelja narandzastih vespi

Link to comment

Ameri sarađuju sa Saudima na nekom manifestnom/deklarativnom nivou (neki ekonomski dilovi su prosto dilovi), ispod površine stvari nisu odavno drugarske a trendovi su verovatno još negativniji. 

 

Drugo, rušenje kuće Sauda, ma koliko zvučalo kul, moralno i progresivno, će gotovo izvesno uzjebati i ono što na Bliskom Istoku još nije skroz uzjebano, a da bi bilo bolje posle toga mora prvo da bude mnogo gore.

 

Amerikancima se trenutno ne sviđa samo kalif i njegov naslednik u KSA. Rado bi videli drugog, i izgleda da rade na tome. Za KSA nemaju puno zamerki.

 

Ja imam neku jako čudnu teoriju da je saudijski vehabizam, kao vrsta islamskog ekstremnog puritanizma, jako sličan protestantskom puritanskom fundamentalizmu, i da je, pošto se sličan sličnom raduje, to mnogo čvršća veza nego što izgleda na prvi pogled. Dakle, ne samo ekonomska, već i duhovna. Ali to je stvar za drugu temu.

Edited by slow
Link to comment
×
×
  • Create New...