Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

1 hour ago, djeneralche said:

Iskren da budem imam nula informacija kako funkcionisu sankcije u Siriji i zasto je usporena pomoc. Mislim da bi Unicef trebao da ima kanale dostavljanja pomoci bez obzira situaciju. Na kraju krajeva da hocu da koristim jednu ovakvu tragediju da  bacam besmislene rantove o zapadu, licemerju i slicnim besmislenim stvarima mogao bi da kazem da je zapad tek jedan sicusan deo planete te da sam siguran da ce Rusija, Iran, Kina i ostali nosioci humanitarizma na planeti sigurno pomoci tom napacenom narodu jer ih iste sankcije ne obavezuju.

Naravno da šalju pomoć, i iranci i rusi i kinezi.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

oh, pa izvini, nisam shvatila da je u tome problem

 

ja kada kažem ''zapad'' mislim nekako na sve nas,  zapadni kulturni (danas izgleda nekulturni) krug mi je u mislima, pre nego ekonomski, politički, vojni itede


 

  Reveal hidden contents

ed.

a ti @djeneralche se ipak malo vrati na onaj post gde me lepo savetuješ šta da radim i razmisli koliko je pristojan

nije da to nisam razumela, ali sam vaspitana da po svaku cenu izbegavam svađe ''preko plota''

 

Ok izvini, samo sam reagovao na rant za koji sam mislio da mu nije ni vreme ni mesto.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pomoc treba da prodje sve sankcije, rezimi mogu da zloupotrebljavaju i pomoc i sankcije zarad politike, kako vreme prolazi ljudi postaju manje vazni. Ko ne salje pomoc ne treba da se zove drzavom ili organizacijom. To vazi i za one koji pomoc odbijaju ili selektuju ili odugovlace, ako ih ima

Edited by villiem
Link to comment

verovatno ste mnogi od vas dobili onaj jezivi klip gde devojčica od cca 15 godina, sirijka, moli za pomoć

kaže da nemaju ništa i ne dobijaju ništa

 

ja ne znam to ovde da postujem

 

mom mužu je to stiglo sa nekoliko strana, prvo iz sarajeva

 

on odlučio da ode u sirijsku ambasadu da donira, misli da je to najsigurniji način

 

obraćanje te devojčice je jako potresno, u jednom momentu, klip se prekida i prikazana je mapa sa nekog sajta tipa flightradar, gde se vidi da niti jedan avion nije sleteo u siriju 

 

 

Edited by dùda
Link to comment

Sleću avioni u Damask i Alepo, ne baš previše ali ima ih. Ako sam dobro ispratio uglavnom iz UAE, Kine, Jermenije i Rusije, plus pojedinačni letovi iz drugih zemalja.

 

Italija i Francuska su, čini mi se, uputili pošiljke preko Bejruta.

 

Ali sve to nije ni približno dovoljno. Taj nesrećni narod tamo je u stravičnoj situaciji.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

on odlučio da ode u sirijsku ambasadu da donira, misli da je to najsigurniji način

 

je l znaš da li može preko njih još nešto da se donira (garderoba, hrana, ćebad...) ili samo novac?

Edited by Svarog
Link to comment

da odgovorim sam sebi, ovde piše da može samo novac.

https://www.politika.rs/scc/clanak/536939/Ambasada-Sirije-u-Beogradu-moli-za-pomoc

 

Quote

Због санкција Сирији није могуће отворити наменски рачун у банци за потребе слања новчане помоћи, већ ће се она прикупљати у просторијама Амбасаде. Лекови, храна, ћебад, санитет није могуће примити јер не могу бити послати у Сирију, опет из истог разлога - санкција.

 

Edited by Svarog
  • Hvala 2
Link to comment
×
×
  • Create New...