Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

50 minutes ago, Krošek said:

 

i ja sam... odnosno za legalizaciju sam, da marihuana bude akcizna roba, a ulje kanabisa i sl. da se regulise po zakonu o lekovima, postojecim pravilnicima... uglavnom se slazem sa stvarima recenim u ovom clanku

 

na primeru natase sa 300-500 biljaka marihuane, nikakva dekriminalizacija nju ne bi zastitila od krivicnog gonjenja. jedino legalizacija, ali ona bi morala da prihvati da funkcionise u legalnim okvirima

 

cak i kada bi marihuana bila legalizovana i dalje bi imao nelegalne uzgajivace i dilere kao sto imas za duvan (krivicna dela neovlascene proizvodnje odnosno trgovine), za sta se redovno ide u zatvor, a da je samo dekriminalizovana, pa jedva da bi bila ikakva vidljiva promena


kanada je dvadesetak godina planirala legalizaciju i nije bas sve islo bajno kada su je sproveli, zbog pritiska crnog trzista. treba zasuci rukave i poceti resavati ovo sveobuhvatno. 

Potpuna legalizacija i lakih i teških droga, uz stravične kaznene mere za nelegalnu trgovinu... Tipa onih dalekoističnih, i za najmanju količinu u trgovini na crno decenijske kazne zatvora...

 

Svi bi imali korsti od ovoga, osim mafije, i one u državnim organima i one napolju...

 

Dakle, nema šanse da se to sprovede... Ni u boljim društvima od našeg...

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, nezvanova said:

ja videla a i koristila. sin kupio i napravio mi ulje, u fritezi, sa alkoholom. posle bacili fritezu jer nije mogla da se opere, a ja koristila ulje 5 meseci i to samo uvece jer bih zaspala u roku od 10 min i spavala po 10 sati, u cugu :D

to mi je palo na pamet kao razlog za posedovanje tolike količine, ali pošto je cela priča počela od raste, plašim se da ćemo morati da isključimo tu mogućnost.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 6.10.2020. at 20:51, slepa živana said:

Nemoj kupovati kilo odjednom. umoljčiće ti se.

 

On 6.10.2020. at 21:11, aram said:

Kako god, samo mojne da je zamrzavate :cry:

 

On 6.10.2020. at 21:01, ultra plasticni said:

Poješće miševi pola nije drugo

 

+1

U jeftin celofan umirati  i zakopati da se ubuđa. Radi kao zmaj

  • Haha 2
Link to comment

ja sam prochitala sve. sudhtina je da je monarhija super, da se skrene narodu paznja sa zivotne muke. kad vec narod vole. a on bi se svakako zrtvovao za narod. nije nesavremen pogled na situaciju, ne precenjuje se. samo spaja ugodno i korisno.

drugim rechima, ne treba ga se pustit da primirishe [emoji38]ol:

sent from bubamoto

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

drugim rechina shto da ne sedi negde chomic kad je pristojna.

chomic mora negde da sedi jer je pristojna.

pristojnost ubija svaku inicijativu, proudly since, i eto, nadje svoje mesto. ne treba uzrujavati neprijatelja. kad treba da se ujedinish, ujedini se, kad treba da se razjedinish, zna se. gordana neka sedi, sve ok.

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment

Ali "kenjanje po Goci"

 

Pa valjda je i pristojno odbiti ponudu kad znaš da to što ti se nudi nisi zaslužio

 

(Ma koliko izbori bili fejk, ali eto da se pretvaramo da su bili legit)

Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...