Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, JozoMujica said:

 

cekmeze kaze da treba razlikovati kriminalca od pravog™ kriminalca

 

to bi znacilo da se pravi kriminalci kaznjavaju ozbiljnim kaznama, a "obicni ljudi" koji rade nezakonite stvari iz ovog ili onog razloga treba da budu nekako propusteni kroz sistem, da ne budu bas kaznjeni, nego eto nekako da im se uvazi da su "nasi"

 

npr. natasu brasic mozemo da vidimo kao normalnu mladu zenu, sa svojim specificnim uverenjima, koja je dovode u sukob samo sa pojedinim normama, a one neke druge koji su napravili isto sto i ona po zakonskoj definiciji, njih mozemo da vidimo kao mafiju

 

mozemo da kazemo da se zakon zapravo™ odnosi na te mafijase, a ne na nas™ normalne™

 

pitanje je da li zelimo tako da vidimo kriminalnu politiku, i koje su implikacije toga

 

implikacije su neprihvatljive

 

to je esencijalisticki pristup ovoj problematici koji vodi nazad u civilizacijski prevazidjenu eru


problem kriminala nije identifikovanje i neutralisanje odredjene grupe (uvek ce se naci neki lombrozo da postavi pitanje kako nastaju clanovi te grupe pa ce ponuditi bioloski odgovor i eto veselja) nego je strukturan

 

ako podrzavas ideju da sistem sluzi neutralisanju takve jedne grupe (i davanju imuniteta drugoj grupi svevisnjih nas™ normalnih™ momaka™ i normalnih™ devojaka™) ko tebi garantuje da u nekom buducem sistemu, vrlom novom svetu, ti neces po izmisljenim merilima generacija odraslih na tiktoku i ne znam kakvim sranjima biti vidjen kao nekakav degenerik koga treba neutralisati. hoces li ti imati sva statusna obelezja potrebna da bi bio vidjen kao pripadnik privilegovanog sloja ili ces pasti na marginu po shvatanjima vecine (debilne)?

Link to comment

E, ali ne kažem ja da treba razlikovati "naše" i "njihove" pa prema tome suditi, već da biljka uopšte ne treba da bude kriminalizovana to je besmislica sama po sebi. Dodatno, kada ne bi postojala prohibicija marihuane, ne bi bilo ni crnog tržišta i kriminala povezanog sa njim jer bi svako mogao da uzgaja za svoje potrebe. 

Jeduni koji imaju korist od prohibicije su oni koji na njoj zarađuju.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Krošek said:

 

cekmeze kaze da treba razlikovati kriminalca od pravog™ kriminalca

 

to bi znacilo da se pravi kriminalci kaznjavaju ozbiljnim kaznama, a "obicni ljudi" koji rade nezakonite stvari iz ovog ili onog razloga treba da budu nekako propusteni kroz sistem, da ne budu bas kaznjeni, nego eto nekako da im se uvazi da su "nasi"

 

npr. natasu brasic mozemo da vidimo kao normalnu mladu zenu, sa svojim specificnim uverenjima, koja je dovode u sukob samo sa pojedinim normama, a one neke druge koji su napravili isto sto i ona po zakonskoj definiciji, njih mozemo da vidimo kao mafiju

 

mozemo da kazemo da se zakon zapravo™ odnosi na te mafijase, a ne na nas™ normalne™

 

pitanje je da li zelimo tako da vidimo kriminalnu politiku, i koje su implikacije toga

 

implikacije su neprihvatljive

 

to je esencijalisticki pristup ovoj problematici koji vodi nazad u civilizacijski prevazidjenu eru


problem kriminala nije identifikovanje i neutralisanje odredjene grupe (uvek ce se naci neki lombrozo da postavi pitanje kako nastaju clanovi te grupe pa ce ponuditi bioloski odgovor i eto veselja) nego je strukturan

 

ako podrzavas ideju da sistem sluzi neutralisanju takve jedne grupe (i davanju imuniteta drugoj grupi svevisnjih nas™ normalnih™ momaka™ i normalnih™ devojaka™) ko tebi garantuje da u nekom buducem sistemu, vrlom novom svetu, ti neces po izmisljenim merilima generacija odraslih na tiktoku i ne znam kakvim sranjima biti vidjen kao nekakav degenerik koga treba neutralisati. hoces li ti imati sva statusna obelezja potrebna da bi bio vidjen kao pripadnik privilegovanog sloja ili ces pasti na marginu po shvatanjima vecine (debilne)?

Ako postoji jedan zakon koji vazi i odnosi se za sve, zasto postoji raspon od-do u kome se moze kazna odrediti?

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Ali ne vidim da je igde zabranjeno posedovanje i uzgajanje maka :fantom:

 

... i onda smotaju taj džoint, naprave mu ovako oštar vrh, ali kako se time bodu u venu, nemam pojma.

Link to comment
On 6.10.2020. at 14:00, slepa živana said:

jesi video ti nekad kilo vutre na jednom mestu?

ja videla a i koristila. sin kupio i napravio mi ulje, u fritezi, sa alkoholom. posle bacili fritezu jer nije mogla da se opere, a ja koristila ulje 5 meseci i to samo uvece jer bih zaspala u roku od 10 min i spavala po 10 sati, u cugu :D

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, nezvanova said:

ja videla a i koristila. sin kupio i napravio mi ulje, u fritezi, sa alkoholom. posle bacili fritezu jer nije mogla da se opere, a ja koristila ulje 5 meseci i to samo uvece jer bih zaspala u roku od 10 min i spavala po 10 sati, u cugu :D

@Krošek

daj onda da menjamo zakon jer nešto tu nije u redu kad ljudi sa kancerom i njihove porodice krenu da se bave kriminalom™.

 

edit

ako se nismo razumeli, ja ne tražim da normalni™ budu izuzeti, ja sam za dekriminalizaciju.

Edited by čekmeže
  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, JozoMujica said:

axaxaxa gde si bre jozo ove prevarante bas nasao

 

iako se donekle nacelno slazem sa tobom, natasa i drugari joj su bas los primer

i ona itekkao jeste prodavala tu vutru i nije nikavih par biljki u pitanju vec ozbiljna kolicina

Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

@Krošek

daj onda da menjamo zakon jer nešto tu nije u redu kad ljudi sa kancerom i njihove porodice krenu da se bave kriminalom™.

 

edit

ako se nismo razumeli, ja ne tražim da normalni™ budu izuzeti, ja sam za dekriminalizaciju.

 

i ja sam... odnosno za legalizaciju sam, da marihuana bude akcizna roba, a ulje kanabisa i sl. da se regulise po zakonu o lekovima, postojecim pravilnicima... uglavnom se slazem sa stvarima recenim u ovom clanku

 

na primeru natase sa 300-500 biljaka marihuane, nikakva dekriminalizacija nju ne bi zastitila od krivicnog gonjenja. jedino legalizacija, ali ona bi morala da prihvati da funkcionise u legalnim okvirima

 

cak i kada bi marihuana bila legalizovana i dalje bi imao nelegalne uzgajivace i dilere kao sto imas za duvan (krivicna dela neovlascene proizvodnje odnosno trgovine), za sta se redovno ide u zatvor, a da je samo dekriminalizovana, pa jedva da bi bila ikakva vidljiva promena


kanada je dvadesetak godina planirala legalizaciju i nije bas sve islo bajno kada su je sproveli, zbog pritiska crnog trzista. treba zasuci rukave i poceti resavati ovo sveobuhvatno. 

Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...