Jump to content
IGNORED

komentari na vesti


hattori

Recommended Posts

мало о дарвинизму

 

@(Milan Nikic, 17. oktobar 2014 18:42)

- "Vidljive (obicne) materije u poznatom Univerzumu ima samo 4 odsto,verovali ili ne. Tamne materije 23 odsto, a tamne energije cak 73 odsto."

Kako si došao do ove podele kad se ne zna ni šta je to tamna materija i tamna energija? Koji su to kantar koristio? Zar ti se ne čini da je do tada svaka podela nemoguća i čist darvinizam?

- "Sirenje svemira nikada nece prestati, a to vodi cepanju svega, od zvezda, planeta, materije, atoma... "

Ja bi bila opreznija sa tim širenjem. Veliko je pitanje šta mi u stvari od svega to vidomo (duga priča). I na osnovu čega si zaključio da je usled "širenja" neizbežan propast univerzuma i u njemu galaksija, zvezda, planeta i materije? Još jedan darvinizam? Zašto ne bi bilo logičnije umesto tvoje kosmičke apokalipse da se masovno pređe na viši nivo ili np. u višu dimenziju života?

Zar nije činjenica da su materija i život u osnovi unverzuma? Zar nije logično da univerzum bez materije i života nema svoj smisao postojanja? Treba biti veliki pesimista da bi se mislilo kako je život (pa i materija) samo neželjeni nus proizvod. Ja ne mislim tako, već naprotiv, da je život svega i jedina svrha i da je materija na ovom našem stupnju za život jednostavno potrebna, da služi životu, da bi smo ga imali kakvim ga imamo. Zamisli univerzum bez života kao pusto mesto. Čemu bi on takav služio? Prioroda nigde nije rasipna sa svojim resursima i u ničemu i svud je vrlo racionalna i štedljiva.

(Black Goo, 17. oktobar 2014 20:55)

Link to comment

Nikad ne uspevam da nadjem temu o botovima (ako takva uopste postoji)

 

  • Svaka cast 
    21.10.2014. | 19:01
    865

    Verujte mi ovo nije zbog vredjanja Vucica, isto bi se desilo i da je vikao "Seselju pederu". Mislim da konacno postajemo jedna normalna drzava, mesto gde ce ovim primitivcima biti mesto zatvoru a, ne na medjunarodnoj sportskoj priredbi. Svaka cast gospodine Stefanovicu, konacno jedna mlada ali zrela osoba na tako vaznoj poziciji u drzavi. Nadam se da ce te i u buduce ta energija i zalaganje u cilju zastite gospodina Vucica ali i drugih gradjana Srbije ostati nesmaljena. Samo napred. Svom snagom u nove reforme.

Link to comment

 

 

Pančevac • prije 44 minuta

U pančevačkoj Rafineriji Rusi dele otkaze ako radnik sedne ili slučajno nešto pojede u vreme koje nije propisano za to. Radnik se sakrio iza ormana da bi nešto pojeo, i dobio otkaz. priča je ISTINITA.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

 

Hm. Tesko je komentarisati odluku nekoga ko ima neizdrzive bolove. Samo se setih sta mi je pre mnogo godina rekla jedna zena koja je imala tumor na mozgu. Njoj je njena lekarka savetovala da upise postdiplomski studij elektrotehnike! Smatrala je da je tumor na mozgu nastao jer joj je nedostajala intelektualna stimulacija.

(ksenija3. novembar 2014 12:45)

Link to comment
  • 1 month later...
SARAJEVO - Iz reke Bosne u sarajevskom naselju Ilijaš izvučeno telo bez glave, ruku i nogu.

    joca

    pa nije ni cudo sto se udavio...

    42

 

evo vidite to je lijep humor i ja takav humor volim :fantom:

Link to comment

Vučić zapretio Evroligi: Zvezda će istupiti iz takmičenja, ako joj se ne ukine kazna!

 

 

 

 

 

 

ovaj covek ce uskoro da govori u ime beogradske filharmonije, SANU, kuglaskog saveza i udruzenja golubara srbije

 

Link to comment

novosti, o milivojevicu i psiholozima:

 

Era Rosoneri 14. decembar 2014. 18:18

Gospodina Milivojevica napadaju kvazi strucnjaci koji podrzavaju istopolne brakove. Tu su bitni evrici, dolarcici a ne znanje i porodica.

 

 
Zoran1 14. decembar 2014. 18:09

Od svih profesionalaca psholozi imaju najveci broj samoubistava a to dovodi u pitanje njihovo mentalno zdravlje. Psihologija je u najveceoj meri vera a u najmanjoj nauka. Ko god zeli moze da procita (The Freud/Jung Letters) pa neka oceni dali su ocevi psihologije bili naucnici ili dva egotisticna manijaka koji su uvlacili svoju veru u nauku Freud kabalu a Jung satanizam.

 

 
zz 14. decembar 2014. 16:49

Odgovor na ovo bice još manje rodjene dece,bicemo prava zemlja staraca !

 

 
Prosvetni Radnik 14. decembar 2014. 16:34

Beše ovako pre dvadesetak godina: Oni đaci kojima je nekim slučajem padalo na pamet da se neprimereno ponašaju, dobili bi po neku učiteljsku packu. Zato nije bilo ni vršnjačkog nasilja, ni nepoštovanja bilo koga ili čega. U porodici su se vrednovale iste stvari. A sada... ni roditelj, a kamoli učitelj nemaju prava da vaspitno deluju na svoju decu... E dragi moji, očekujte ekspanziju kriminalaca, delikvenata, prostitutki... po uzoru na vaspitne modele sa zapada, koji nam skroji i ovo

 

 

a ovaj deluje poznato stilski.  ^_^

 

patriota 14. decembar 2014. 12:53

evo ja sam u mladosti dobivao batine od roditelja kada zgresim ili kada sam nemiran i sta mi fali nista postao sam dobar covek i postovan domacinu u okolini a znam ljude koji su na moderan nacin vasipatavali decu tako dobro da su postali probisveti i alkoholicari i narkomani to je u nasoj tradiciji da se deca vaspitaju batinama kako su krenuli ovi takozvani strucnjaci da nesmemo da idemo u toalet bez njihove procene ocel biti ili ne NETREBA ZABRANITI BATINE

 

 

p.s. usput, novosti opet imaju razlicite naslove za isti tekst, u stampanom i internet izdanju. na netu je "polemike oko zabrane telesnog kaznjavanja dece" a u stampanom "zbog batina udarili na kolegu"   :0.6:

Edited by Takeshi
Link to comment

super su ovi sto su mislili da su deca divna, mirna, poslusna i puna postovanja u vreme kad su bas oni bili deca, a sad kad su odrasli otkrivaju da su deca nemirna i neposlusna. mora da je do previse popustljivog vaspitanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...