Jump to content
IGNORED

Fast Food chains


MayDay

Recommended Posts

Generalno kad putujem gledam da jedem nesto kvalitetno a lokalno kad god mogu. Jedino McDonalds posjecujem relativno cesto prije svega zbog 1 cistoce i kvaliteta njihovih toaleta.Od sve brze hrane koju sam probao najvise su mi se svidjeli Five Guys zbog atmosfere i koncepta™ a i burgeri realno izuvaju + su imali kikiriki za dz™ dok se ceka :wub:Takodje i Carl's Jr prilicno izuva.Od komercijalnijih McD nudi najvise stvari koje mi se svidjaju, prvenstveno sladoled, sejk i Kokakola™ koja mi je cak bolja i od one iz limenke. Pomfrit takodje volim a burgera sem pojedinih sezonskih™ stvarno nisam ljubitelj.Mnogo bolji i ukusniji su mi burgeri u BK-u.Subway sam probao jednom u zivotu i bio prilicno zadovoljan, bas su imali dosta stvari koje volim tako da je ispao 1 sendvic ubica za nekih 10$. Ipak posto nisam ljubitelj sendvica kad god sam u mogucnosti biram nesto drugo.KFC ne volim, krilca i barbikju™ sos su mi ok al nista posebno stvarno, ima boljih i jeftinijih po BG.U Pizza Hut nisam usao u zivotu sem jednom kad je drugarici nesto pozlilo na ulici pa smo je vodili u WC

Link to comment
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    14

  • boshoku

    12

  • *edited by mod

    9

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Sve te celije moraju da se gaje na fetal bovine serum-u (FBS), koji je previse kompleksan da bi se imitirao industrijski...http://en.wikipedia.org/wiki/Fetal_bovine_serumTako da si teletinu zamenio brljom uzgajenom na fetusu teleta.

Link to comment

taj Subway sa ćufticama koji pominje Indy je ultimativno najbolji FF iz velikih lanaca koji je moguće priuštiti.mada, ja generalno volim Subway,ali uvek sam kreiram sendviče, pa ne razumem kao nekome to može da bude loše? može, ako sam sebi napraviš loše.u MC jednostavno ne podnosim kombinaciju senf + kis krastavci, bukvalno imam reakciju stomaka na to.ali recimo, volim one domaćinske, crispy bacon i slične varijante, gde nakrkaju svež paradajz, kineski kupus, lukac, majonez i tako to, bez kiselog, lsatakstog i senfastog. veleo sam i onaj sa račićima, jedne sezone, eh...pomfrit im je grozan, šejkovi odlični, poslednji put sam celu kolu iz obroka bacio. preslatko. može ponekad kokta bušena kiselom, limona ili tonik i to je to.baš zbog tih dodataka i salata preferiram BK, uzimam onaj najveći sa tri pljeske.ali gde god da odem, jedem na ulici, boureki, gozleme (na srpskom i makedonskom: đomleze, na Kosovu evoliurano u pitu filiju), tempure, pljeske, buritose, kobaje, suši iz kutije, ama sve.i volim da jedem na ulici, vruće i pošteno, da curi, kaplje i masti

Edited by banatjanin
Link to comment

Sve se slazem sem za pomfrit u meku i BK uopste. uvek vise imama poverenja u ulicnu hranu koja je prometna i smenjuje se, nego li u neki prazan restoran koji se eto nalazi usput. I nikad se nisam otrovao na ulici dok u restoranima jesam i to vise puta.

Link to comment
Harvey's u ns bio dobra trešerica no ne rade više, otvorio se bedni kfc prekoputa...
Ček, u NS je bio Harvey's? As in kanadski Harvey's? Wow, a kada?Great Canadian koji sam pojeo onomad u severnijem delu CA (doduše, posle sat vremena boravka na -20 napolju) je jedan od zauvek najboljih burgera... ikad. Edited by giuseppe
Link to comment
šo kod nas nije otvoren niti jedan bikej?el mek toliko dominira tržištem da im je u najavi neprofitabilno?
Pre 2 godine je malo falilo da otvore svoje fransize u Srbiji i Hrvatskoj, medjutim naleteli su su na brojne pravne zavrzlame...To naravno nije sprecilo Sloveniju i Makedoniju da im potpuno izadju u susret (da im ne traze mito sa svih mogucih strana)...
Link to comment

Burger King ponudio nama, hrvatima, slovencima i makedoncima da otvore po jednu fransizu u svakoj drzavi, pa onda u zavisnosti kako cela prica prodje, da otvore jos nekoliko...Slovenija prva ispostovala sve dogovore i prvi dobili fransizu...Makedonija odugovlacila sa dokumentacijom skoro 4 meseca da bi i oni na kraju sve priveli kraju...Mi i hrvati trazili da AmRest (kompanija koja inace otvara fransize americkih restorana) plati razne fiktivne troskove koji nisu postajali kada su doveli KFC u ove dve zemlje...Na kraju, AmRest odjebao i nas i hrvate...

Link to comment
i volim da jedem na ulici, vruće i pošteno, da curi, kaplje i masti
Meni samo curi i kaplje kad imam novu kosulju (ili pantole). -_-
može, ako sam sebi napraviš loše
U vezi ovoga, licno otkrice - vise puta sam imao veliku mucninu i stomakobolju (jednom i povracanje) posle Subwaya, pa sam ga izbegavao godinama. Dok (ne znam kako) nisam otkrio da se radi o prisustvu jalapeno-a u sendvicima. Otada redovno zaobilazim taj sastojak i nemam nikakvih tegoba sa Subwayom.
Link to comment
Burger King ponudio nama, hrvatima, slovencima i makedoncima da otvore po jednu fransizu u svakoj drzavi, pa onda u zavisnosti kako cela prica prodje, da otvore jos nekoliko...Slovenija prva ispostovala sve dogovore i prvi dobili fransizu...Makedonija odugovlacila sa dokumentacijom skoro 4 meseca da bi i oni na kraju sve priveli kraju...Mi i hrvati trazili da AmRest (kompanija koja inace otvara fransize americkih restorana) plati razne fiktivne troskove koji nisu postajali kada su doveli KFC u ove dve zemlje...Na kraju, AmRest odjebao i nas i hrvate...
Meni iz ovoga nije jasno ko su to "mi", politicari, lokalna administracija ili neko drugi?
Link to comment

U fast food restorane ne idem cesto, ali kad idem ovakva je situacija:Za Tex-Mex ubedljivo najbolji Chipotle, Taco Bell je blagi uzas. Vidim neki pominju pizze, ja od tih vecih lanaca uzmem ponekad delivery. Ubedljivo najbolji je Papa John's (mada bi trebalo da ih bojkotujem iz politickih razloga), Pizza Hut je OK, Domino's bez veze. Za burgere najvise volim Hardee's, tek onda BK, pa Wendy's. U McD ne jedem jer sam davno radio u jednom neko vreme pa sam svasta video :ph34r: . Za sendvice najvise volim Quizno's vise nego Subway jer greju sve sendvice i prave i dobar panini. Za piletinu je najbolji Chick-Fill-a (koji zadnjih nekoliko godina bojkotujem iz politickih razloga), onda Bojangles, pa Popeye's. KFC je uzasan. Za breakfast klopu ubedljivo najbolji je Tim Horton's. Dunkin' Donuts (jos jedan bojkot kandidat) je OK, mada najbolji donuts su kod Krispy Kreme (tu malo radi lokalpatriotizam, ali sta ces).

Link to comment
Meni iz ovoga nije jasno ko su to "mi", politicari, lokalna administracija ili neko drugi?
Ovo "mi" se odnosilo na Srbiju....a ko je kriv?Privredna Komora Srbije - Centar Za FransizingFransizni ugovor je u sustini mesoviti ugovor jer sadrzi odlike nekih drugih ugovora (npr o prodaji, zakupu ili lizingu) i kao takav daje mogucnost da se u njega odjednom ubace i neke dodatne takse i troskovi koji nisu bili ukljuceni kada je AmRest doveo Pizza Hut ili KFC u Srbiju...Drugim recima, odjednom su se stvorili razni dodatni troskovi za ciji su izgovor posluzile razne odredbe Zakona o obligacionim odnosima koji apsolutno nisu nuzni za pisanje fransiznog ugovora...Istu stvar su uradili i hrvati sto je vec tada bilo ocigledno da je u pitanju udruzena akcija jer su za razliku od nas i Hrvatske ostale dve drzave apsolutno ispunile sve uslove iz prvobitnog nacelnog dogovora i nisu odjednom "nabudzili" fransizni ugovor sa odredbama cija je jedina svrha da se maksimalno iskoristi posrednik, u ovom slucaju AmRest...mada je Makedonija potpuno neshvatljivo otezala jednostavnu dokumentaciju 4 meseca vise od Slovenije koja je u najkracem roku sve ovo sprovela u delo...Pohlepa cini cudo...
Dunkin' Donuts (jos jedan bojkot kandidat) je OK, mada najbolji donuts su kod Krispy Kreme (tu malo radi lokalpatriotizam, ali sta ces).
Krispy Kreme :Hail:Ubedljivo najbolje krofne ikada, ikada, ikada...narocito kad se naleti pa imaju tople, sa originalnom secernom glazurom...steta sto ih je gotovo nemoguce uvesti na evropsko trziste (osim Velike Britanije koja je potezala silne veze kako bi ih doveli pre desetak godina)...Dunkin' Donuts su ok (svidja mi se najvise "boston kreme" uskus), a njih bi vec mogli dovuci u Srbiju jer ih Samex radi za istocnu Evropu, ali pitanje je da li neko ima sluha od ovih nasih... Edited by keksi krem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...