Jump to content
IGNORED

Fast Food chains


MayDay

Recommended Posts

ko hoce meso, naravno da ne treba da ide u McDko hoce da jede ukusno i dobro upakovano, nebitno sta, na pravom je mestubig mek, dupli cheeseb, pita sa jabukama, sejk od jagode, pomfrit, bbq sos... DREWL!!!!

Link to comment
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    14

  • boshoku

    12

  • *edited by mod

    9

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

E, da, apropo priče o brzoj hrani, kako ono beše:Čizburger McDonalds - recept:

Prava zemička, kupljena bolje
70g goveđeg mlevenog
pola kafene kašičice senfa
kašika kečapa
list topljenog sira
pola sitno iseckanog kiselog kornišona
pola kafene kašičice sitno iseckanog cluka (u stvari, ide ono sušeno sr..., pa odstoji u vodi)
malo soli
Formira se pljeskavica od samog mesa i isprži na tiganju. Na tiganj se onda stave po dva minuta obe strane presečene zemičke. Onda se posoli donja strana zemičke, a ne ispečeno meso. Na nju se stavi ispečeno meso, preko se stavi list topljenog sira, preko se stave naseckani kornišoni i luk. Po gornjoj strani zemičke se razmaže kašika kečapa i pola kafene kašike senfa i preklopi se hamburger. Stavi se u mikrotalasnu 2 minuta.Mislim, u čemu je fora... Dobro, u kvalitetu sastojaka, mada...Nije baš ni da je:http://www.youtube.com/watch?v=08c0BXTVpfs
Link to comment

ja pravim miks, u meku kupim pomfrit, rojal burger i koka kolu, a u kfc-u 3 hot wingsa i bbq sos. uh...

Link to comment

em si vitak (i pored tolikog ždranja), em bogat kada imaš novce za sve to...ja bih na mestu tvoje madam, bio vrlo oprezan, a spram tejkover pokušaja vatrenih klinkisretno, još jednom, ćoravi dvometrašu

Link to comment
On topic: Kad god sam malo više konzumirao McD... bilo mi je muka, takođe imao sam čudan osećaj na rubovima jezika koji moja leksika nije u stanju da pokrije...
Ja, da prostis, dobijam mjukas (tj. neku gustu sluz u ustima - odbijte sa bezobraznim komentarima :D). Moze biti da je to od McD majoneza ili nekog slicnog dodatka. Posle kasljem, redovno. Medjutim, i dalje se ponekad zajebem da jedem tamo, sto znaci da sam 1 idiot (ako je neko sumnjao, eto mu dokaza).
Link to comment
ko hoce meso, naravno da ne treba da ide u McD
ovo me malo zbunjuje. dok su nabavljali hamburgere iz slavije, to je bilo čisto goveđe meso. bez bilo kojih začina poput luka, sloli i tako tih kod nas mandatory elemenata.zar to upravo nije i koncept meka? da imaš čisto meso pa da onda odozgo trpaš začine?ja sam oduvek mislio da je problem meka u ulju i zemičkama.inače, mislim da, šta god da trpaju, više poverenja počinjem da imam u meka neko bilo koji od stotine grillova po bgu gde na prvi zalogaj oećaš neku soju ili nešto slično. Edited by McCabe
Link to comment

ma problem u smislu ultimativne nezdravosti. ono, od čega ćeš da zglajzneš ako ga jedeš često. ne razumem se u hlebove ali mi deluju onako, previše belo što se brašna tiče, a i pride su sladunjave. kako da je to više šećera nego što bi moralo.

Link to comment
ovo me malo zbunjuje. dok su nabavljali hamburgere iz slavije, to je bilo čisto goveđe meso. bez bilo kojih začina poput luka, sloli i tako tih kod nas mandatory elemenata.zar to upravo nije i koncept meka? da imaš čisto meso pa da onda odozgo trpaš začine?ja sam oduvek mislio da je problem meka u ulju i zemičkama.inače, mislim da, šta god da trpaju, više poverenja počinjem da imam u meka neko bilo koji od stotine grillova po bgu gde na prvi zalogaj oećaš neku soju ili nešto slično.
mislio sam, ako hoces da osetis meso. my bad. ne znam da li je 100% govedina u pitanju, ali u McD ne osecas meso vec celi produkt
Link to comment
ma problem u smislu ultimativne nezdravosti. ono, od čega ćeš da zglajzneš ako ga jedeš često.ne razumem se u hlebove ali mi deluju onako, previše belo što se brašna tiče, a i pride su sladunjave. kako da je to više šećera nego što bi moralo.
ako je verovati ovoj knjizi, mek (i svi ostali veliki lanci) su nakon nekog sranja s bakterijama u mesu krajem 90ih kad je poumiralo krdo ljudi uveo rigoroznu kontrolu kvaliteta i celog lanca obrade mesatako da ono sto dobijes u burgeru jeste cista govedina (to nije koncept meka ili koga vec, vec hamburgera. u njega ne ide nista sem mesa sa oko 20% masti)nezdravost meka i ostale brze hrane je u tome sto ces pojesti mnogo vise nego sto ti treba.neko rece da je vec malecki cizburer 300kalorija. a mogu da pojedem opusteno 2 komada. pa mali (ili srednji) pomfrit. pa kokakolica. a kad sam vec tu, da uzmem i sladoled za usput.nabio sam u se' vec 1270 kalorija, pojeo skoro kompletnu dnevnu dozvoljenu kolicinu soli i zasicenih masti, a pankreas mi se grci u porodjajnim bolovima dok pokusava da izluci dovoljno insulina da ne bih oslepeo(visnja na tortu je sto insulin blokira upotrebu masti iz krvi od strane misica, tako da ona sva direktno ide u masne celije. naravno, ona sto se ne zalepi na zidove krvnih sudova)

mek.png

Edited by Zverilla
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...