Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

na kakvo kolo misliš?
Znas sta, mrzi me da objasnjavam. Ako nije ocit 1 pattern da prvo uleti par znamenitih forumasa sa otkrivanjem (obicno u Kuriru, ili gdegod slicno) 1 negativne pojave u drustvu, a potom oni nesto manje znameniti, u velikom broju, ucine najbolji napor koji mogu da obezbede (over)fitovanje projektovane krive, tj. da intelektualizuju zasto je to tako kako su (pro)rekli znameniti forumasi... onda nista™.
Link to comment

Nisam sigurna da mogu da se uključujem u dalju analizu, ali samo hoću par stvari da ispravim, eto čisto zbog detaljisanja.Milo Lompar nema veze sa katedrom na kojoj je Rajna (osim jedne - njegova supruga predaje na istoj, drugi predmet, i koliko se sećam tračeva, R.D i V.L. se ne mirišu nešto posebno). On je profesor na romantizmu, i taj je predmet jedan od bolje organizovanih na katedri za srpsku i južnoslovenske književnosti - Zoka koju neko pominje je jedan od dva asistenta koji drži vežbe (i da, ne vidim ništa neprirodno da profesor drži kurs na kom obrađuje temu koja je centralna za predmet, a asistenti na vežbama analiziraju ostatak programa (uz to, oba asistenta drže dodatne kurseve koji se pak takođe bave temama značajnim za predmet - romantičarskom dramom, odnosno Lazom Kostićem, i periodom prosvetiteljstva, odnosno Sterijom)). Na stranu lične frustracije likom i delom M.L. - i sama ih imam, i prvoj mi se kosa na glavi diže od onog nastupa i stavova - ali za ovu priču on prosto nije bitan.To da se srpska književnost proučava izdvojeno iz konteksta opšte književnosti je prosto neistina - pa upravo se na tom predmetu prosvećenost predaje počev od analize Kanta/Fukoa, a Kostić ne samo podrazumevanim Poom (aman!), već je gotovo svaka jedinica na tom kursu imala komprativni ili teorijsko-kulturnoistorijski-filozofsko-antropološki (ne gađam se, samo nemam jednu reč da obuhvatim sve te tekstove) predložak za još jedan krug analize.Rajna je na katedri za srpski jezik, i predaje predmet koji je studentima (pre 4 godine) bio 'ladovina (čak mi se čini da nije bio baš pravi, nego se vodio kao kolokvijum koji je uslov za izlazak na drugi ispit), cimerka sa te grupe je spremala leksu u pauzi spremanja dva "ozbiljna" ispita. (Ne znam kako radi svoj posao, jer taj predmet nisam imala, ali može biti da su predavanja i vežbe smislene, kad je moguće spremiti ispit uz pijuckanje kafe, za nedelju dana. Cimerovićka je bila štreber, i nijedan ispit nije spremala ofrlje, ako to nešto znači za procenu).Da li je govor održan na apsolventskom ili ne - ne bih znala. Meni je malo neobična ta priča o apsolventskom filfaka: tu ima mnogo katedri, nisu ljudi povezani međusobno, sećam se da se pojavio na faksu neki plakat o "zvaničnoj" apsolventskoj večeri (koju izgleda tradicionalno Filološki ima sa DIFom?!??), i da smo se baš zezali sa idejom da tako nešto uopšte postoji. Pre će biti da se ekipica sa grupe 01 sakupila i otišla u kafanu, i pozvala profesore, i možda se R.D. i pojavila tamo, ali mi deluje sasvim neobično da je uspela da čoporu od 10-20 brbljivih i cirnutih žena ona u kafani drži neki govor, i još ovakav. Ali mi pada na pamet druga stvar, koja meni deluje verovatnije, a od koje mi se mozak suši i uvija - da je sve ovo ideja nove dekanke. Otkako je A.Vraneš na poziciji, serija sličnih "slanja slike u svet" istovara se dešava, bibliotekarka ima neki trip sa pompeznim predstavljanjem, i ni najmanje me ne bi čudilo da je sve još jedna njena ideja koja bi trebalo da...nemam pojma, "podigne ugled institucije", a koja svaki put nepogrešivo ispadne komična (da samo nije gadna i tužna).O negativnoj selekciji, sukobima struja na te dve katedre na faksu, poziciji u kojoj se nalaze (ili će se vro uskoro naći) ti nesrećni apsolventi (iako kod bolonjaca taj status ne postoji), pričama o tome kako se sve dobija posao u školi danas u Srbiji, i onome što tamo zatekneš kao početnik - neki drugi put, nisam sigurna da mogu sve to da istovarim iz sebe sad. Gadno je, i gadnije nego što sam mogla da zamislim.Što se samog govora tiče, što reče jedna koleginica (većina ljudi koje ja znam sa faksa su na govor (i masovno šerovanje potom) imali reakciju da, čak i ako možda nije sastavljan sa lošom namerom, konačni ishod je šlajmara posred face): lako je Rajni da se ovako izliva, nije bila dovoljno gladna u životu.

Edited by njanja
Link to comment

Zasto ste uopste usmerili temu na to ko je Rajna Dimitrijevic i zasto je tekst stavljen u novine - zbog klikova, zbog rekonstrukcije vlade ii pak Rajninog buduceg angazmana u SNSu? Koliko ja vidim, jedina interesantnost teksta je sto se jako svideo velikom broju ljudi, i meni licno je jedino zanimljivo pitanje koji su razlozi sto se ocigledno toliko ljudi identifikuje sa ovim po mom misljenju obicnim motivisucim govorom, tu i tamo sa elementima patetike? Je li nema dovoljno ostvarenih SNSovaca da se o njima prica, nego je ovo kao neka igrica u Zabavniku - proreknite buduceg SNSovca, ko uspe on je najpametniji.

Link to comment
Koliko ja vidim, jedina interesantnost teksta je sto se jako svideo velikom broju ljudi, i meni licno je jedino zanimljivo pitanje koji su razlozi sto se ocigledno toliko ljudi identifikuje sa ovim po mom misljenju obicnim motivisucim govorom, tu i tamo sa elementima patetike?
I šta ti veliš? Koji je odgovor što ljudi smatraju ološem sve što ima naziv radnog mesta na engleskom?
Link to comment
sve što ima nepotreban naziv radnog mesta na engleskom?
...recimo, stalno ovo izvrcete. Imate neku agendu, meni je to ociglednije od navodne Rajnine agende. Recimo, agendu da se dopadnete odredjenim forumasima sa kojima volite da se volite.
Link to comment
...recimo, stalno ovo izvrcete. Imate neku agendu, meni je to ociglednije od navodne Rajnine agende. Recimo, agendu da se dopadnete odredjenim forumasima sa kojima volite da se volite.
Odlična analogija sa slučajem Rajna!Ti bi da se piše kako ti misliš da treba. Ja ne dosežem tvoje propisane standarde. I sad ti pizdiš što ej to tako i uopšte ni sam ne pišeš kako misliš da treba. Imate isti problem. Rajna u društvu, ti na forumu.
Link to comment

Promasio si ne ceo fudbal, nego cak i stadion na kome se igra. Naime, ja sigurno nisam taj koji misli da treba da se pise ovako ili onako (uvek sam sa starim drugarom redbusom bio protivnik jezicke preskripcije, pri cemu sam uglavnom bio u manjini).Jel treba da pocnem da kopam po arhivi, ovde i tamo™, da vas podsetim kada ste se sasvim izvesno vecinski skanjivali pokondirenom menadzmentskom terminologijom, kada ste njegovo visocanstvo Vucica zvali ne samo pussylips, nego jos i lepse, pickousti, kao i kada ste masovno smatrali da je turbo folk najgore djubre iz domena "kulture" koje je ikad zadesilo balkanske narode?Neka to, imam cak i ja pametnija posla u zivotu.Sta se sa vama dogadja zadnjih meseci, samo bog zna.

Edited by Indy
Link to comment
Koja god da je poruka, bilo da je to "Kupi Lav" ili "Vi ste PROFESORI". Naravno, brojne su reklame koje se ne pozivaju imenom na nacionalno ali imamo, kao "prevozno sredstvo" za poruku upravo onaj njen novokomponovani sadržaj (to kume!/muskarci znaju zasto/svadba/deda koji hvali unukov ukus kod chipseva (wtf)/da ne čuje zlo/navijački slogani + uloge zena u reklamama/etc, etc), te se nekakvo "srpstvo" ili "našstvo" poruke podrazumeva. Dakle ako audio-vizuelnu javnu sferu (a to je ono sto, pretpostavljeno kreiraju objekti napada iz Govora) suprotstavimo Govoru, dobijamo sukob na veoma sličnom terenu.
Odlican poust@PT: doooobro, generalno sam mislio na drzavnu sluzbu a ne na izuzetke 1 u milion.A ovo:
i drugo - nije rajna uopšte kritikovala menjanje posla, nego izmišljanje profesija sebi, danas jedne - sutra druge. priznaj da si tekst čitao dijagonalno ^_^
jesam citao dijagonalno i samo prvi deo (gde sam i odustao) ali ovo gore nije tacno - zena je kritikovala menjanje poslova.Znas, imas u Kosmopolitenu, Elleu ili Graciji one izmisljene intervijue kada se prica o nezi lica ili dojenju pa onda vise zena odgovori na pitanje - tu je "Mirjana, Dizajner" zatim "Jelena Stomatolog", "Zorana Kolumnista" i "Iskra, Art Direktor".Meni to bas kao i profesorki™ nevidjeno ide na stojka: nigde nema Milice Domacice ili Zivadinke Zemljoradnice, tekstilnog radnika, pekarke, frizerke, vatever. Dakle, sranje od informacije.Ali da svrsta profesije dizajnera ili art direktora u neke izmisljene titule moze samo kreten. Advertajzing kao granu takodje.Secam se da sam na nekom starorimskom nalazistu video crepove koji su (svaki) imali utisnut pecat radionice koja ih je napravila. Brendovi nisu izum dvadesetog veka, jebemmu, niti je njihovo reklamiranje izum Kosmopolitna ili Gracije. Sad, sto je profesorka dobacila samo do ovih casopisa nije do produkt dizajnera. Edited by CowBoy
Link to comment
Promasio si ne ceo fudbal, nego cak i stadion na kome se igra. Naime, ja sigurno nisam taj koji misli da treba da se pise ovako ili onako (uvek sam sa starim drugarom redbusom bio protivnik jezicke preskripcije, pri cemu sam uglavnom bio u manjini).
A ja nisam ni govorio o jezičkoj reskripciji nego o sadržaju diskusija na topiku. Imam utisak da ti smeta moje čitanje The Govora i da mi zameraš što se ne fokusiram na ono što samtraš da je bitno. (Ne samo meni, ne samo ja nego to čitam na psoeldnjih par strana, ne samo od tebe). Pa jbg ljudi, imate pravo na tastaturu koliko i bilo ko drugi.Ne vidim šta dalje Ћ Govor kaže osim eventualno onog što je i Syme rekao. Sa tim se donekle i slažem ali stvarno ne znam šta bih preduzeo.
Jel treba da pocnem da kopam po arhivi, ovde i tamo™,
Tamo sam ostavio deset postva ukupno, pa mislim da nisam adekvatan sagovornik za resto posta.
Link to comment

pušimo đoku, masnog, kamiondžijskog, koaloznam da sam mu na il-u, ali neka ostane pribelježeno kada već baulja tražeći aboridžina za svađu - na

Link to comment
Jel treba da pocnem da kopam po arhivi, ovde i tamo™, da vas podsetim kada ste se sasvim izvesno vecinski skanjivali pokondirenom menadzmentskom terminologijom, kada ste njegovo visocanstvo Vucica zvali ne samo pussylips, nego jos i lepse, pickousti, kao i kada ste masovno smatrali da je turbo folk najgore djubre iz domena "kulture" koje je ikad zadesilo balkanske narode?
:Hail:dobro, ja ga jos uvek zovem tako ali ja nisam forum.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...