Jump to content
IGNORED

under the dome


luba

Recommended Posts

Ja gledam i uživam, više-manje.
Нека вам буде скидам 6 епизоду данас и држим се Лубиног савета да одгледам све у цугу. Немојте да ме разочарате. ;)
Mda, drastičan napredak, prosto ne znam da li je bolja monsunska kiša iz vedra neba ili ono sveopšte lupetaranje oko šećerne bolesti :D"She's a diabetic - she kinda loses it if she doesn't take her insulin". Nnne, dijabetičari "kind of lose it" kad im šećer padne, tj. kad uzmu previše insulina. A kad ne uzmu insulin, nema praktično nikakvih short-term efekata - sigurno ne toplotnih udara, bulažnjenja, i smrti par dana kasnije. Imaće ozbiljne posledice eventualno ako provede par godina bez insulina, a umrla ne bi ni tada.
Вини много зависи од тога колики је повишен шећер. У екстремним случајевима и код повишеног може да се падне у кому. Једино што што је лаке да се предвиди.
Link to comment
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    23

  • Calavera

    14

  • Lrd

    13

  • Arkadija

    13

@luba: Sorry, mislio sam da pričaš o toj juče, sve se odnosi na tu.@poručnik: Veruj mi na reč da ne zavisi, pošto sam iz prve ruke probao i jednu i drugu varijantu. Ne može nikako da za nedelju-dve neuzimanja padne u komu. Sve posledice povišenog šećera su isključivo dugoročne. A svo padanje u komu, zaplitanje jezikom, seizures, i ostala kratkoročna sranja su potpuno suprotna stvar - posledica padova šećera.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
@poručnik: Veruj mi na reč da ne zavisi, pošto sam iz prve ruke probao i jednu i drugu varijantu. Ne može nikako da za nedelju-dve neuzimanja padne u komu. Sve posledice povišenog šećera su isključivo dugoročne. A svo padanje u komu, zaplitanje jezikom, seizures, i ostala kratkoročna sranja su potpuno suprotna stvar - posledica padova šećera.
Вини брате, ја имам 23 године искуства живота са особом која има тип 1. Не кажем да ово што си описао нису симптоми хипогликемије, али ако ти је шећер 42 има и од повишеног да паднеш у кому.
Link to comment

Da ne širimo ovde priču,

Вини брате, ја имам 20 23 године искуства живота са особом која има тип 1. Не кажем да ово што си описао нису симптоми хипогликемије, али ако ти је шећер 42 има и од повишеног да паднеш у кому.
Ti možda misliš na ketoacidozu? Od toga se ne pada u komu. Najakutnija posledica do koje može da dođe su srčani problemi, a i za to su potrebne godine življenja sa netretiranom bolešću. Organizam fizički nije sposoban da se tako potpuno sjebe posle samo dan-dva neuzimanja insulina.Ali da ne dužimo dalje priču... to sa dijabetičarima koji padaju u nesvest čim im insulin nije dostupan je standardna holivudska glupost i moj pet peeve. Kao kad ćerka Jodie Foster krene da peni na usta i zanesvešćuje se sat vremena pošto se zaključala u panic room sa majkom :isuse: Ovde u Under the Dome je samo jedna od milion sitnih gluposti...
Link to comment

Sve je to super samo ja ziv nisam dok ne cujem gde li je onaj kamion jurcao u gradu pod kupolom i to malo nakon pada bombe na grad? Sve je vise facepalm trenutaka...

Link to comment
  • 4 weeks later...
Sve je vise facepalm trenutaka...
+10,000Ovo se sad već pretvara u spektakularno lošu televiziju, ne zna se da li su gori podzapleti ili centralna misterija ili glumački performansi™ ili pokušaji da se bave aktuelnim temama iz američkog javnog života...
Link to comment
  • 2 weeks later...
+10,000Ovo se sad već pretvara u spektakularno lošu televiziju, ne zna se da li su gori podzapleti ili centralna misterija ili glumački performansi™ ili pokušaji da se bave aktuelnim temama iz američkog javnog života...
Другар ми ми каже да је књига лоша, ви овде кукате на серију, ја скинуо 11 епизода. Сад ме баш бацате у бедак.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Uspeli su da spickaju celu sezonu bez da odgovore i na jedn jedino veliko pitanje osim toga ko je Monarh. Sve ostalo se svodi na otkrivanje ko je cetvorka, epizodne negativce i akcenat na to koliko je Dzim zao a Junior lud.I da kad rikne policajka obecavam da ima da se napijem. Znam za glupe pandure iz viceva ali ovo je stvarno previse.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...